Okolice

Święta, święta a po nich… powroty i kontrole

Święta, święta a po nich… powroty i kontrole

Zdecydowana większość kierowców powrót ze świąt odkłada do ostatniej chwili. Dzisiaj drogi będą nie tylko zatłoczone, ale przede wszystkim obstawione przez policję 

Drogi powiatu myślenickiego obejmują jeden z popularniejszych szlaków, którymi dzisiaj ze świąt w każdej godzinie wracać będą setki samochodów. Na drogach będzie ciaśniej niż zwykle, a to może powodować utrudnienia w ruchu. Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole. 

- Mamy do czynienia także ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, dlatego zwracamy się do kierowców i innych uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek – apeluje Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Policjanci w ramach akcji „Wielkanoc 2015” sprawdzać będą m.in. trzeźwość wracających ze świąt kierowców. - Nie będzie żadnego pobłażania dla tych, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu – zapowiadają.

- Podczas kontroli zostanie również zweryfikowane, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są w fotelikach. Oprócz tego policjanci będą kontrolowali prędkość, a także stan techniczny samochodów – wyjaśnia Szymon Sala.

Dodatkowo na drogi województwa małopolskiego wyjadą nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami. Policjantów spotkać będzie można w najbardziej newralgicznych miejscach w których ruchem kierować będą ręcznie. 

 

Komentarze (3)

 • 6 kwi 2015

  Policja wyszła na ulice zarabiać !! Dbać o bezpieczeństwo to każdy kierowca dba w swoim zakresie...jedzie powoli przez Myślenice żeby zawieszenia nie urwać i w jakiejś dziurze felgi nie skrzywić!

  24 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 kwi 2015

  Bardzo Dobra Akcja!! Popieram w 100 %!! Pijaków Trzeba Tępić!!! Sam dziś dmuchałem 3 razy!!

  22 8 Odpowiedz
 • 6 kwi 2015

  Dyscyplinowanie kierowców jest bardzo ważną sprawą.

  4 6 Odpowiedz

Zobacz więcej