Miasto

Zmiany w Urzędzie Skarbowym

Zmiany w Urzędzie Skarbowym

Nowe godziny funkcjonowania urzędu to najmniejsza ze zmian jakie obowiązują w skarbówce od początku kwietnia 

Pierwszą i najbardziej widoczną dla mieszkańców zmianą są godziny otwarcia urzędu przy ul. Cegielskiego 2. W poniedziałek urząd otwarty jest w godz. 7:15-18:00, a od wtorku do piątku w godz. 7:15-15:15.

Ponadto Administracja Podatkowa z dniem 1 kwietnia wkracza w fazę zmian, które mają wpłynąć na poprawę jakości obsługi klientów, usprawnić działanie urzędów i izb skarbowych oraz obniżyć koszty funkcjonowania systemu podatkowego. Pierwszym z etapów zapowiadanych zmian jest konsolidacja procesów pomocniczych realizowanych na poziomie województwa.

Izba skarbowa i podległe jej urzędy skarbowe zostaną przekształcone w jedną jednostkę budżetową. Realizowane dotychczas w urzędach skarbowych zadania z zakresu finansów, kadr, informatyki czy zarządzania majątkiem, remontów, zakupów, inwestycji oraz zamówień publicznych zostaną przeniesione z urzędów skarbowych na poziom wojewódzki – czyli do każdej izby skarbowej w Polsce. 

Naczelnik Urzędu Skarbowego pozostanie organem podatkowym pierwszej instancji oraz organem egzekucyjnym. Natomiast Dyrektor Izby Skarbowej, oprócz realizowania wymienionych zadań pomocniczych, będzie jak dotychczas organem nadzoru i organem podatkowym drugiej instancji (odwoławczym). Siedziby urzędów skarbowych nie ulegną zmianie.

Komentarze (10)

 • OKOKI 8 kwi 2015

  Najlepszą zmianą było by zwolnienie połowy bezproduktywnych urzędników z US.

  28 5 Odpowiedz
 • 8 kwi 2015

  Przysłowiowych urzędasów jest już tyle że chyba każdy ma w bliższej albo dalszej rodzinie jakiegoś a jak nie to choć jednego znajomego. I niestety wśród takich obecna platformiana banda zdobywa największe poparcie.
  Nie chodzi o zwolnienie połowy od kopa bo to też stworzy problem dla co najmniej kilkudziesięciu tysięcy ludzi ich rodzin jak ktoś zostanie nagle mimo wszystko bez tej pracy. Raczej postulowałbym naturalne wygaszanie etatów. Ktoś odchodzi na emeryturę, likwidujemy etat i po sprawie. Niestety teraz wygląda to tak jak wygląda. Każdy doskonale przecież wie. Z babki na matkę , z matki na córkę..
  A odnośnie tych zmian. zawsze mnie zastanawiało dlaczego skarbówka nie robi/przyjmuje zainteresowanych w godzinach 15:00-21:00 pn-pt czy całą sobotę 6:00-22:00 ?? Przecież to by było spore udogodnienie dla podatników..

  27 5 Odpowiedz
 • 8 kwi 2015

  Znaleźli by uczciwą pracę. wytwarzali by wspólne dobra a nie przejadali wspólne pieniądze.

  27 5 Odpowiedz
 • 8 kwi 2015

  Tylko, że tak naprawdę, nie jest to wina samych urzędników (zwykłych pracowników instytucji państwowej, bo sami nie wiele mogą),a samego (ustroju?! zorganizowania placówek?!) państwa. Nie wińmy zwykłych ludzi, którzy tylko wypełniają obowiązki, a zacznijmy dostrzegać, "drugie dno" tych problemów... To nie oni decydują, co mają robić... Resztę pozostawiam wyborcom (choć i ten wybór, nie gwarantuje tego, czego oczekuje zwykły obywatel).

  20 4 Odpowiedz
 • 8 kwi 2015

  To by oznaczało bardzo duże bezrobocie.......wśród pracowników skarbówki!!!

  19 1 Odpowiedz

Zobacz więcej