Piłka nożna V liga: Orzeł przełamał serię porażek [WIDEO]

Piłkarze Orła Myślenice przełamali czarną serię bez zwycięstwa pokonując na wyjeździe lidera Czarnych Staniątki 4:1

Drużyna walczy o utrzymanie w lidze i zajmuje ostatnie miejsce. Ostatnio nastąpiła zmiana na stanowisku trenera, a Sławomira Świeca zastąpił Paweł Karaś.

Początek spotkania był wyrównany, miejscowi starali się prowadzić grę, ale nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe. Schowani za podwójną gardą Orłowcy upatrywali swoich szans w kontratakach. W końcu dopięli swego, ale nie po kontrze, a stałym fragmencie gry.

W 24. minucie Kamil Lesiński strzelił z rzutu wolnego, a piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Ręce w geście triumfu po raz drugi gracze Orła podnieśli tuż przed przerwą gdy po zespołowej akcji z prawej strony dośrodkowywał Dominik Górka, a akcję zamknął na długim słupku rozgrywający świetne zawody Michał Górka i zdobył drugiego gola dla myśleniczan.

Druga połowa rozpoczęła się równie dobrze jak zakończyła pierwsza. Podopieczni trenera Karasia cały czas przeważali i stosunkowo szybko zdobyli bramkę. Z prawej strony znów dośrodkowywał Dominik Górka, a skutecznym wolejem popisał się Krzysztof Żak, podwyższając prowadzenie na 3:0.\

W końcówce dobił przeciwników Rafał Kański, który zdobył gola tuż po wejściu z ławki rezerwowych. Czarni honorowego gola zdobyli w doliczonym czasie gry, gdy Mateusza Biesa w sytuacji sam na sam pokonał Andrzej Perdał.

Orzeł ma na koncie 13 punktów i nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie Orzeł Zagra z Jordanem Zakliczyn zajmującym szóstą pozycję.