Miasto

NOWE PRZEPISY: Lubisz szybką jazdę w mieście? Zabiorą ci prawo jazdy

NOWE PRZEPISY: Lubisz szybką jazdę w mieście? Zabiorą ci prawo jazdy

Za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym będzie można stracić prawo jazdy na trzy miesiące. To nie jedyne zmiany jakie będą obowiązywać od 17 maja

Z dniem 17 maja wejdą w życie przepisy, zgodnie z którymi kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o minimum 50 km/h w obszarze zabudowanym stracą prawo jazdy na trzy miesiące. Prawo jazdy zarekwiruje policjant, który złapie nas na gorącym uczynku. 

Jeżeli po zabraniu prawa jazdy, wsiądziemy do samochodu to 3 miesięczny okres, na jaki zatrzymane zostało prawo jazdy - zostanie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Na ten sam okres (3 miesięcy) uprawnienia do prowadzenia pojazdami utracą kierowcy, którzy przewożą zbyt dużą liczbę osób, przekraczającą liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym.

Komentarze (21)

 • 24 kwi 2015

  Szkoda że nie zabierają jadącym za wolno i niedzielnym kierowcom.

  46 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 kwi 2015

  Radość karpi z nadchodzącej wigilii ,typowo polskie cieszyć się z zaostrzenia kar.A za rok jak już nie da się skubnąc na kierowcach to zaostrzy się inne przepisy ,Platforma Obywatelska jak Milicja Obywatelska -wszystko dla dobra obywatela.

  51 27 Odpowiedz
 • 24 kwi 2015

  Jakoś pijackim recydywistom nie odbierają..... Policja i tak stoi (właściwie poluje) na pograniczu terenu zabudowanego z niezabudowanym mierząc prędkość pojazdu znajdującego się w terenie niezabudowanym

  37 9 Odpowiedz
 • 25 kwi 2015

  W nowych przepisach chodzi tylko o jedno. wydoić kasę z kierowców. Pozdrawiam naiwnych którzy myślą że to dla bezpieczeństwa naszego.

  33 7 Odpowiedz
 • 26 kwi 2015

  wszyscy ci przeszkadzaja na tych drogach... drogi nie sa po to abyś mógł się po nich bujać ile się da, tylko po to aby :" mamuśki odwiozly swoje pociechy do szkoly","dostawczaki dowiozły to co miały dowieść" "busy zawiozły kogo miały zawieść""traktory aby mogły dojechać do pól"......,- drogi nie sa do zabawy dzieciaku,musi chyba jeszcze troche czasu uplynac abyś do tego dojrzał.

  nie jest przypadkiem że stawka OC ustalana jest miedzy innymi wiekiem,prędkość i ścinanie zakretów to domena młodocianych kierowców którzy myślą że graja w PlayStation

  23 6 Odpowiedz

Zobacz więcej