Kultura

Anna Komorowska w Myślenicach [WIDEO]

Anna Komorowska spotkała się  komitetem organizacyjnym i wolontariuszami II edycji Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem sprawować będzie prezydent RP Bronisław Komorowski.

Do spotkania doszło w ramach oficjalnej wizyty Pary Prezydenckiej w Małopolsce. Małżonka Prezydenta przyjechała do Myślenic na zaproszenie Piotra Szewczyka dyrektor Festiwalu oraz Stanisława Bisztygi Senatora VII kadencji. 

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem, to wydarzenie łączące tradycyjną kulturę ludową z różnych części świata wraz z twórczością inspirowaną folklorem. Festiwal odbędzie się w dniach od 1 do 10 lipca 2015 roku, a udział w nim weźmie dziesięć zagranicznych grup m.in. z Pakistanu, Serbii, Cypru, Egiptu, Indonezji czy Tajwanu. 

 Główna scena Festiwalu zostanie ustawiona w myślenickim Rynku. Tam też odbędą się główne koncerty festiwalowe, korowód ulicami miasta oraz spotkania i warsztaty z zagranicznymi tancerzami i muzykami. Artyści wystąpią także w Miechowie, Suchej Beskidzkiej, Dobczycach, Wadowicach, Wolbromiu, Nowym Targ, Andrychów i Żmiącej.

Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego:  Festiwal zyskuje coraz większe grono sympatyków. Choć za nami dopiero pierwsza edycja tego wydarzenia, a w lipcu kolejna - to już z całą pewnością można określić to wydarzenie jednym z najważniejszych i najciekawszych w naszym regionie. Autentyczny entuzjazm młodych ludzi z całej Małopolski, a zwłaszcza z Myślenic sprawia, że impreza ta jest wyjątkowa.

Małżonka Prezydenta swoją wizytę w Myśleniach rozpoczęła od krótkiego zwiedzania Miejskiej Biblioteki Publicznej gdzie spotkała się z komitetem organizacyjnym Festiwalu oraz wolontariuszami. 

Anna Komorowska: To jest dla nie ogromna radość, że mogę się Państwem spotkać. Wasz entuzjazm od razu się udziela, wspaniale, że macie ochotę i zapał by coś takiego tworzyć.  Jeśli nie uda mi się być osobiście z na festiwalu, z pewnością będę z Wami duchem.

Małżonka Prezydenta spotkała się także z artystami z Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka", którzy specjalnie na te okazję przygotowali krótką muzyczną prezentację. Ziemia Myślenicka jest organizatorem i pomysłodawcą Festiwalu.

Piotr Szewczyk dyrektor Festiwalu: - Spotkanie z Panią Anną Komorowską i prezentacja naszego Festiwalu ma dla nas ogromne znaczenie. Staramy się budować znaczenie nie tylko wydarzeń takich jak te, ale także wzmacniać pozycję Zespołów Pieśni i Tańca w całej Polsce, to jest dla nas bardzo ważne.

Komentarze

 • 28 kwi 2015

  Wszędzie pełno tych czerwonych, Komorowskim już dziękujemy, dość wstydu przynieśli.

  Za obrabowanie Kobiet z 7 lat życia oraz Obrabowanie Mężczyzn z 2 lat życia, podziękujmy Bronisławowi przy wyborach. Pamiętajmy kto pozwolił władzy na podniesienie wieku emerytalnego.

  110 31 Odpowiedz
 • 28 kwi 2015

  Szkoda, że nie wiedziałem że to babsko odwiedza moje miasto, "godnie" bym ją przywitał i przyniósł krzesło żeby miała na czym stać. Pożal się Boże "pierwsza dama" hahahaha cały bronek tylko w długich włosach. Jak można się lansować z platfusami ? przecież to zakłamana, złodziejska partia której "wudz" uciekł do Brukseli i pokazał gdzie ma ten kraj. Jak można być takim zacofańcem i nadal na nich głosować ?! Partia Obłudy !

  101 29 Odpowiedz
 • 28 kwi 2015

  Brawo Bolek w pełni popieram

  50 22 Odpowiedz
 • 28 kwi 2015

  a ona tu czego i po co wiadomo ile koło niej bukietów

  42 23 Odpowiedz
 • 28 kwi 2015

  Zapamiętajcie twarze z tych zdjęć

  53 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 kwi 2015

  Zgoda i bezpieczeństwo bije z tych zdjęć.

  24 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 kwi 2015

  Jakby Ona wiedziała kto z nią stoi!!!
  Wstyd na całą Polskę.

  31 14 Odpowiedz
 • 28 kwi 2015

  Jeszcze jej tu trzeba było !!
  Wręcz żałosne !

  37 15 Odpowiedz
 • Anna Myśleniczanka 28 kwi 2015

  Pod żadnym zdjęciem na profilu fb International Folk Meetings Małopolska z bronkiem nie można zamieścić negatywnej opinii w tej sprawie. Ojciec director wszystko skrzętnie "administruje - kasuje". No cóż jakie poparcie taki festiwal.

  27 10 Odpowiedz
 • 28 kwi 2015

  jaki wstyd dla Myślenic ,myślę że to ublizające dla Myślenic żeby taka małostkowa osoba jak komorowska odwiedzila Myślenice,miala ze soba kubki plastikowe czy z porcelany.?

  33 17 Odpowiedz
 • 28 kwi 2015

  Nie jestem fanem Komorowskiego, ale poziom powyższych wypowiedzi jest po prostu POWALAJĄCY !!! (patrz Bolek, Agata , Ann czy Służbista) Myślenice i okolice - centrum kultury po prostu................

  26 37 Odpowiedz
  • Anna Myśleniczanka 28 kwi 2015

   bo może już mamy dość języka miłości~loveplatformers!

   32 12 Odpowiedz
  • 28 kwi 2015

   Jak już coś to dla Ciebie Pan Bolesław. Po drugie co w mojej wypowiedzi było niekulturalnego ? to, że samą prawdę napisałem o partii obłudy i że nie rozumiem lansowania się z tak małostkowymi osobami jak komorowski czy jego "foczka" ? Ja jako Myśleniczanin wstydze się, że ktoś taki odwiedził moje miasto. Nie dziwota, że nigdzie tego nie nagłośnili, że komorowska ma się zjawić. Ludzie by na bank przyszli i powiedzieli co myślą o partii obłudy (która chce budować zgodę haha).

   46 15 Odpowiedz
   • Merdox 28 kwi 2015

    Ja jako Myśleniczanin wstydzę się z kolei, że w moim mieście jest rondo im. Lecha i Marii Kaczyńskich i też muszę z tym żyć.

    23 20 Odpowiedz
    • Anna Myśleniczanka 28 kwi 2015

     NIE MUSISZ, PASZOŁ WON!

     11 16 Odpowiedz
     • Merdox 28 kwi 2015

      Tak samo mogę napisać do wszystkich tych, którzy mówią, że się wstydzą, że Komorowska przyjechała do Myślenic, choć akurat nie jestem ani fanem jej, ani męża. I nie krzycz na forum. Tak samo bym zrozumiał bez capsa. Skąd w was ludzie tyle agresji?

      12 10 Odpowiedz
      • Anna Myśleniczanka 28 kwi 2015

       Poczytaj trochę historii to będziesz wiedział dlaczego caps...dlaczego Katyń dlaczego Kaczyński po co nam Komorowski a i nie zapomnij poszperać o WSI. Koniecznie zachacz o Sumlinskiego. Może ogarniesz czemu ludzie się tak burza.
       P.S. Macierewicz nie taki straszny jak go tvn i niesiołowski maluje.

       12 14 Odpowiedz
  • 28 kwi 2015

   jaki człowiek takie wypowiedzi ba mało tu napisane dosadnie zasłużyli tylko na więcej

   2 9 Odpowiedz
 • 28 kwi 2015

  dobrze że nie przywlekła jeszcze mężusia oj to by była porażka dla myślenic

  24 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 kwi 2015

  Prezydent Komorowski miał swoje 5 lat i pokazał, że jest notariuszem Platformy Obywatelskiej i zgadza się i podpisuje wszystko jak leci bez zastanowienia ...

  Hasło Prezydenta brzmi: Zgoda buduje !

  Podwyższenie wieku emerytalnego do 67 roku życia- Zgoda ...

  Sześciolatki do szkoły przeciw rodzicom- Zgoda ...

  Ustawa o GMO zagrażająca zdrowiu Polaków- Zgoda ...

  Niszczenie Lasów Państwowych- Zgoda ...

  Grabież oszczędności Polaków z OFE- Zgoda ...

  Podniesienie podatku VAT- Zgoda ...

  Czy o taką zgodę mu chodzi ?

  61 13 Odpowiedz
 • 28 kwi 2015

  Poziom wypowiedzi jak najbardziej prawidłowy. Trzeba skończyć z głaskaniem się po głowach i powiedzieć prostym językiem prawdę. Jeśli użytkownik t-34 ma problem z kulturą na forum to niech lepiej zerknie sobie po ten link: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/bolesna-wpadka-podczas-uroczystosci-70-rocznicy-wyzwolenia-kl-ravensbrueck/97v6lw Ciekawe, jak mu się podoba taki poziom kultury ?

  18 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 kwi 2015

  Niektórzy zapomnieli jak wyśmiewano się z prezydentowej Kaczyńskiej.
  A teraz to dopiero jest beka śmiechu:)

  29 11 Odpowiedz
 • 28 kwi 2015

  https://www.youtube.com/watch?v=CmwRaHa9dxI

  Jak głosować, zanim pójdziesz na wybory oglądnij i pomyśl co robisz.

  8 9 Odpowiedz
 • 28 kwi 2015

  Bolek jeżeli uważasz, że nazywanie kobiety babskiem jest kulturalne to gratuluję taktu i ogłady. A ja i tak głosuję na Kukiza.

  15 13 Odpowiedz
 • 28 kwi 2015

  t-34, Twój pogląd już wszyscy znają. Mam przykrą wiadomość dla Ciebie... na tę dolegliwość leku nie ma.

  A co do tej "kobiety" to no comments. Powinna na ratkach ze Stolicy do nas przyjść to może i mogłaby wtedy po takiej trasie wyglądać na I damę :-)

  8 13 Odpowiedz
 • 28 kwi 2015

  W nawiązaniu do powyższego przypomniało mi się takie fajne powiedzenie " z głupcem nie należy dyskutować ponieważ sprowadzi cie do swojego poziomu i pokona doświadczeniem" . Rozumiem, że wszystkie swoje znajome o "rubensowskich" kształtach nazywasz babsztylami i każesz im zaiwaniać na ratkach żeby wyglądały jak damy. Rozumiem, że każdy z tych co się wyśmiewają z czyjegoś wyglądu żonę ma idealną i za nazwanie jej babskiem nie będzie zły ???

  11 16 Odpowiedz
 • 28 kwi 2015

  ja myślałem - że Myślenicki burmistrz i jego pupile - są bliżej Jarka z PiSu - a tu proszę taka niespodzianka

  5 7 Odpowiedz
 • Paweł Stanisław Latoń 28 kwi 2015

  Najważniejsza jest, zgoda i bezpieczeństwo. I jeszcze obłuda ,obłuda i obłuda

  13 7 Odpowiedz
 • 28 kwi 2015

  Dokładnie tak panie Merdox świetnie to ująłeś!

  13 10 Odpowiedz
 • Merdox 28 kwi 2015

  Czy ja gdziekolwiek napisałem, że jestem zwolennikiem Komorowskiego albo Niesiołowskiego? Nie jestem. Nie twierdzę, że Komorowski jest dobrym prezydentem. Ale twierdzę, że Kaczyński też nim nie był. Maciarewicz to akurat według mnie wariat i manipulant. Nie chcę żeby mną rządzili wariaci. Nie chcę również żeby mną rządzili ludzie, którzy kierują się zasadami religijnymi, zamiast logiką, ekonomią i praworządnością. Ludzie, którzy patrzą wstecz, a nie w przód. Ludzie, którzy składają obietnice bez pokrycia, albo nie mają ekonomicznych argumentów na obronę swoich postulatów. Z resztą, mieli już swoje 5 minut i niczego nie pokazali - zrazili do nas wszystkich sąsiadów, wchodzili w mariaż z Lepperami i Giertychami, ciągle tylko ścigali nieokreślonych wrogów, a sami umoczeni byli w różne ciemne układy. Nie mam na kogo głosować i tyle.

  Popatrzmy na listę kandydatów:

  Komorowski - nijaki i z niejasną przeszłością, powiązany z rządem, a zmiana władzy jest potrzebna - odpada
  Duda - piesek Kaczyńskiego, bez własnego zdania, przedstawiciel partii na usługach kleru, z której programem się nie zgadzam - odpada
  Kukiz - człowiek, którego jedynym postulatem jest wprowadzenie JOW, których z resztą jako prezydent nie będzie mógł wprowadzić - odpada
  Korwin-Mikke - niektóre jego postulaty nawet mi się podobają, bo w obszarze ekonomii blisko mi do liberalizmu, ale w kwestiach społecznych zbyt duży radykał, a radykałowie są niebezpieczni - odpada
  Ogórek - bez polotu, bez pomysłu, kukła na usługach betonu SLDowskiego - odpada
  Jarubas - niewiele o nim wiem, ale PSL nigdy nie było w orbicie moich zainteresowań - odpada
  Palikot - skandalista i karierowicz - odpada
  Braun - pseudopatriota i kolejny klerykał - odpada
  Wilk - właściwie kalka Korwin-Mikkego - odpada
  Kowalski - niewykształcony, bez dokonań, ultranacjonalista - odpada
  Tanajno - nic o nim nie wiem, trochę mi trąci Tymińskim - odpada

  No więc, na kogo mam głosować? Nie ma dla mnie kandydata i po raz pierwszy od połowy lat 90tych zastanawiam się czy pójdę głosować.

  Nie oznacza to jednak, że w dyskusji politycznej musimy się obrzucać błotem i wręcz nienawidzić, dlatego, że mamy inne poglądy, a niestety tak to w Polsce wygląda już od wielu lat.

  17 8 Odpowiedz
  • 29 kwi 2015

   Korwin-Mikke - niektóre jego postulaty nawet mi się podobają, bo w obszarze ekonomii blisko mi do liberalizmu, ale w kwestiach społecznych zbyt duży radykał, a radykałowie są niebezpieczni - odpada
   Bzdura żadnym radykałem nie jest mówi o tym co kiedyś było i było normalnością to świat zdziwaczał a nie jego poglądy są radykalne.

   4 5 Odpowiedz
 • Anna Myśleniczanka 28 kwi 2015

  Tylko spokój nasz może uratować... Balcerowicz Olszewski i Petru juz montują jakąś nową opcje dla młodych niezależnych antyklerykalnych, którym bronek nie dogodzil :) głowa do góry jeszcze nie raz usłyszysz jaki to Macierewicz jest wariat a Kaczafi zawziety :)

  P.s. bełkoczesz jak w tvnie.

  5 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 kwi 2015

  A małżonek będąc z wizytą pomylił nazwę miejscowości ,gospodarz a nie zna swoich włości?
  http://niezalezna.pl/66532-komorowski-zabladzil-chwalil-koscierzyn-kozle-ale-byl-w-kedzierzynie-kozlu

  4 Odpowiedz
  • ania 29 kwi 2015

   prose pani a komorowski sie pomylił!!!!!!!!!!!!!!!

   krówka jesteś żenująca i udowadniasz to z każdym swoim postem. Czy Ty masz coś mądrego do napisania w ogóle czy tak pitolić będziesz?

   Co do wizyty, kazali to przyjechała i już. Nie chcecie Komorowskiego to dupa w troki i na wybory a nie frekwencja znowu 20%, póki co, to tylko obrażać potraficie. Ogarnijcie się.

   6 4 Odpowiedz
 • 29 kwi 2015
  anula napisał/a:

  prose pani a komorowski sie pomylił!!!!!!!!!!!!!!!

  krówka jesteś żenująca i udowadniasz to z każdym swoim postem. Czy Ty masz coś mądrego do napisania w ogóle czy tak pitolić.

  Z żołnierzami wyklętymi też się pomylił historyk (?) od siedmiu boleści....!
  Anula, jesteś co najmniej tak samo żenująca jak ten Twój idol "bul i nadzieja"

  7 5 Odpowiedz
  • ania 29 kwi 2015

   A Ty ślepy i nierozgarnięty, gdzie ja napisałam, że to mój idol? DNO

   4 6 Odpowiedz
 • 29 kwi 2015

  "nie będzie jedności Europy dopóki nie będzie ona jednością ducha mówił Jan Paweł III cytuję komorowskiego tak paieża nazwał nasz prezydęt i jeszcze się śmiał ja to bym się ze wstydu spalił

  4 1 Odpowiedz
 • Paweł Stanisław Latoń 29 kwi 2015

  Niewiem czy miasto info dostało prikaz żeby zepchnąć niekorzystny artykuł na dalszy plan ? Bo tak dziwnie dużo artykułów się pojawiło.Jak nigdy. Tak mi się jakoś skojarzyło.

  8 2 Odpowiedz
  • mirek@ 30 kwi 2015
   Bolek napisał/a:

   I w dodatku dali kolejny artykuł o tym babsku, że nagle ruszyła zad do Dobczyc by łaskawie spotkać się z Natalią, którą to w dupie miała jak ta przybiegła do Warszawki.

   Taaa dostali prikaz pewnie od putina a potem dali o niej drugi, dla was +5 z logiki ;) hahah szkola paradoksu chciec i nie chciec w jednym czasie.

   Mamy w miescie rondo kaczynskiego to super, a facet nigdy tu nawet nie byl i niczego nie zrobil powtarzam NICZEGO nie zrobil dla tego miasta, a kiedy przyjezdza zona prezydenta, ktory wspiera ogolnopolski ba ogolnoswiatowy festiwal organizowany przez mysleniczan to bluzgacie na lewo i prawo.

   Zastanowcie sie troche. Dzieki temu festiwalowi caly kraj uslyszy o naszym miescie, to tez zle - gdyby nic nikt nie robil to pisalibyscie ze nic nie robia i mieszkamy w dziurze... to o co wam tak naprawde chodzi? zawsze musicie miec jakiegos wroga?

   6 6 Odpowiedz
   • ania 30 kwi 2015

    Polacy tak już mają. Wróg musi być być, muszą mieć z kim walczyć i na kogo zrzucać winę za swoje niepowodzenia.
    Wpadł mi ostatnio do rąk, zupełnie przypadkiem periodyk z 1919 r., w którym jeden z profesorów UJ opisuje charakter narodów. I co tam o Polakach? Sama prawda. Dokładnie to co napisałam powyżej. Była też bardziej optymistyczna informacja, z którą się zgadzam w 100%. Otóż z natury Polak jest uczciwy i twórczy, chce się rozwijać, uczyć jedyne co mu w tym przeszkadza, to wszelkie ograniczenia prawne. Dać Polakowi wolną rękę to Tatry przeniesie, w przeciwnym razie szuka wrogów. Dajemy się oszołomić, jedni nasłu*****ą z lewa inni z prawa, są i tacy co stoją pośrodku, ale czy ktoś kiedyś posłuchał siebie? Odciął się od natłoku fałszywych (zawsze, bo nie ulega wątpliwości, że wszyscy mówią to, co chcesz usłyszeć) informacji? Dajemy się poniewierać, "góra" się przy tym dobrze bawi a my walczymy z chorobami spowodowanymi stresem. Fakt jest niezaprzeczalny i uczył się o nim każdy student zarządzania-skłóconym zespołem lepiej się "zarządza", czytaj manipuluje.
    Mój nauczyciel historii mówił, że dziwi się Rosjanom (a propos jakiegoś wydarzenia w Rosji), bo po tym co przeżyli powinni wyjść na ulicę, Polacy dawno by wyszli przecież. No i gdzie jesteście Polacy?
    Ja Wam powiem gdzie. W internecie. Plujecie jadem na wszystko i na wszystkich, zbyt thurzliwi by coś zrobić, a w sieci każdy odważny. Nikt Was na ulicę nie wygania, ale pokażcie, że Wam zależy i idżcie głosować. Na kogo chcecie, byle iść i byle oddać ważny głos.

    5 4 Odpowiedz
 • 29 kwi 2015

  I w dodatku dali kolejny artykuł o tym babsku, że nagle ruszyła zad do Dobczyc by łaskawie spotkać się z Natalią, którą to w dupie miała jak ta przybiegła do Warszawki.

  9 2 Odpowiedz
 • 29 kwi 2015

  może jakieś wyjaśnienia od redakcji?

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 kwi 2015

  Anula napisała
  "Mój nauczyciel historii mówił, że dziwi się Rosjanom (a propos jakiegoś wydarzenia w Rosji), bo po tym co przeżyli powinni wyjść na ulicę, Polacy dawno by wyszli przecież. No i gdzie jesteście Polacy?
  Ja Wam powiem gdzie. W internecie. Plujecie jadem na wszystko i na wszystkich, zbyt thurzliwi by coś zrobić, a w sieci każdy odważny. Nikt Was na ulicę nie wygania, ale pokażcie, że Wam zależy i idżcie głosować. Na kogo chcecie, byle iść i byle oddać ważny głos."
  A Ty kim jesteś że pytasz gdzie są Polacy?

  5 4 Odpowiedz
 • Paweł Stanisław Latoń 30 kwi 2015

  Po części bym sie z tym zgodził tylko do tego że Polak Polakowi jest wilkiem.Jednak z tymi niepowodzeniami to jest tak że Polak, Polaka nie zrozumie. Ludzie zaślepieni w swych udanych karierach nie dostrzegają tego jak w Polsce jest źle? Jak upada każda gałęź przemysłu w.Nie widzą tego że dziś Polak zarabia mniej niż 8,10 Lat temu. Dziwcie się że ludzie są sfrustrowani, Ale nie widzicie ilu Polaków wyjechało za chlebem do innych krajów. I wreszcie widzicie tylko ludzi którzy z frustracji piszą bez kultury i taktu,bo mają dość wszystkiego! Anula,Mardox i inni przeczytajcie sobie jeszcze raz, jak kulturalnie pan Bono rozpoczął wontek dotyczący Bartoszewskiego, na forum. Który w bardzo kulturalny sposób i z taktem zgnoił ludzi pisząc jako pierwszy. Przeczytaj sobie i napisz mi? Taka jest ta kultura, Zgnoić ludzi w entrlygentny sposób.?! Wrzucić ich do jednego worka?! Zwyzywać od sekt i pisowcow tyko dlatego że mają inne zdanie? Że nie podoba się im sposób rządzenia Polską to już są pisowcsmi?! Akurat polowa tych ludzi co to widzi, czyta i chciala by napisać ma w d.........ie PIS,PO i wszystkich złodziei wziętych razem do kupy i miedzy innymi ja. Zrozum Polaka to spojrzysz na Niepowodzenie z politycznego punktu widzenia.

  . Mierkm z tą logiką jest różnie. Osobiście na mojej skórze odczułem jak łatwo można manipulować mediami. Ale to jest inna historia i nie będę tego teraz tłumaczył. W każdym razie nie wieżę już w żadne media nawet te najmniejsze jak M-I.
  . I nie koniecznie Putin mógł by im rozkazać. Świadomość tego że pierwsza dama była w mieście, i została zrównana z ziemią przez internautów mogła podpowiedzieć wiele redaktorom. I nie piszę tego że tak jest lecz że tak mi się skojarzyło.Gdybyś zechciał to przeczytać jeszcze raz to podszedłbyś do tego z logiką że jest to moja prywatna opinia a nie murowany osąd redakcji. Dla ciebie logicznym jest to że prezydentowa promuje festiwal. A dla mnie jest to nielogiczne,dla mnie jest to zwykły fałsz i obłuda.
  Ludzie buntujcie się! Walczcie o swoją godność! Dobrze że jest nas coraz więcej!
  A wy uczeni w piśmie odpowiedzcie mi jak to jest że władza boi sie ludu?I dla czego się boi?

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 kwi 2015

  Pełna zgoda .Czy ten który mówi na złodzieja -złodziej musi być od razu PiSowcem?(Nie jestem członkiem żadnej "mafii" a o lokalnych działaczach PiS mam jak najgorsze zdanie)Czy te wszystkie afery,przekręty,niekompetentni ludzie na stanowiskach to wymysł opozycji czy też wynik upadku rządzących?
  Z cenzury represyjnej po 1989 roku przeszliśmy do cenzury ekonomicznej o wiele skuteczniejszej a nie rzucającej się w oczy.Teraz dziennikarzowi,aktorowi,pisarzowi nie trzeba nic nakazywać,wycinać itp.On sam dobrze wie że jak się wychyli to będzie przymierał głodem lub chałturzył po jarmarkach.Dobrze widzi że miernoty szmacące się na salonach władzy dostają takie zlecenia i taką kasę o ktorej inni mogą marzyć.Tak że nikomu nie trzeba nakazywać niczego ani dzwonić(później może to wypłynąć jak ze słynnym sędzią z Gdańska od Amber Gold)Teraz" niezależny" dziennikarz,prokurator,sędzia sam dobrze wie czego oczekuje władza i chcący "robić karierę" sam to wykona bez niczyich poleceń a potem już tylko brylowanie w mediach i wyróżnienia.
  http://natemat.pl/140725,sedzia-ktory-skazal-wiceprezesa-pis-dostal-prestizowa-nagrode-gratulowal-radoslaw-sikorski
  Tzw.poprawność polityczna zabija wolność wypowiedzi ,sumienia i łamie kręgosłupy.
  Słynne powiedzenie z czasów Moczara-kto nie z Mieciem tego zmieciem-jest jak najbardziej aktualne.

  1 3 Odpowiedz
 • 30 kwi 2015

  Anula napisała ,,No i gdzie jesteście Polacy? ,ja wam powiem gdzie ,Plujecie jademna wszystko i wszystkich , zbyt thurzliwi żeby coś zrobić ,,,,,,,,,,A Ty Anula gdzie jesteś ? wśród opluwanych czy plujących jadem , poczytaj lepiej samą siebie .

  2 3 Odpowiedz
 • 2 maj 2015

  Proszę obejrzeć jeśli nie cały materiał to od min. 15:54 - informacja o Annie Komorowskiej, która pochodzi z domu ubeckiego. Jej rodzice pracowali w aparacie bezpieczeństwa komuny. To są informacje powszechnie znane.
  https://www.youtube.com/watch?v=e61VUQzeqQo

  2 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Andrzej Słonina zasłużony dla powiatu. "Życzę Państwu radnym jak najwięcej zgody"
Kultura 3

Andrzej Słonina zasłużony dla powiatu. "Życzę Państwu radnym jak najwięcej zgody"

Andrzej Słonina został odznaczony tytułem „Zasłużony dla Powiatu Myślenickiego”. - Jeżeli jest zgoda w radzie powiatu, gminy czy sołeckiej to łatwiej jest cokolwiek wspólnie zrobić i łatwiej cieszyć się z owoców tej pracy - mówił odbierając wyróżnienie Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Myślenickiego w dniu 26 listopada Andrzej Słonina odebrał z...

Rynek sercem miasta
Archiwalne Myślenice 7

Rynek sercem miasta

Rynek z lat 60. ubiegłego wieku starsi mieszkańcy wspominają jako miejsce wyjątkowo osobliwe, przez które prowadziła nie tylko komunikacja samochodowa, ale również jako punkt spotkań i wymiany poglądów Centrum miasta. Rynek z lat 60. ubiegłego wieku – fragment północny. Starsi mieszkańcy wspominają główny plac miasta jako miejsce wyjątkowo osobliw...

Strażniczka pamięci
Historia Lekkostrawna 0

Strażniczka pamięci

Przemijanie nie musi oznaczać zapomnienia. Zabytkowe nagrobki są niszczone i usuwane. Wraz z nagrobkami znikają imiona i nazwiska dawnych mieszkańców Myślenic. Nieco inaczej było z Basią Przestępując próg cmentarnej bramy przy kościółku pod wezwaniem św. Jakuba, wkraczamy na ziemię, która już od dawna przestała należeć do żywych. Jest to przestr...

Wróble smażone
Historia Lekkostrawna 4

Wróble smażone

Skoro znalazły miejsce w książce kucharskiej, musiały często gościć na polskich stołach. I faktycznie tak było. Pozostaje zadać pytanie - dlaczego? Dlaczego poświęcano tak wiele wysiłku, aby pozyskać symboliczną ilość mięsa? Odpowiedź jest prosta i dość typowa dla XIX i początku XX wieku… przez głód! Historia lekkostrawna to najzwięźlej rzecz ujmu...

XXI Dożynki Powiatu Myślenickiego
Powiat myślenicki 0

XXI Dożynki Powiatu Myślenickiego

Tegoroczne święto plonów powiatu myślenickiego obchodziliśmy 1 września w Tenczynie. Dożynki to podziękowanie dla wszystkich rolników za codzienny trud, który wkładają w pracę na roli Grupy z wieńcami zebrały się w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Tenczynie, aby wspólnie podziękować za tegoroczne zbiory. Po mszy, dożynkowy ko...