Kultura

Anna Komorowska w Myślenicach [WIDEO]

Anna Komorowska w Myślenicach [WIDEO]

Anna Komorowska spotkała się  komitetem organizacyjnym i wolontariuszami II edycji Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem sprawować będzie prezydent RP Bronisław Komorowski.

Do spotkania doszło w ramach oficjalnej wizyty Pary Prezydenckiej w Małopolsce. Małżonka Prezydenta przyjechała do Myślenic na zaproszenie Piotra Szewczyka dyrektor Festiwalu oraz Stanisława Bisztygi Senatora VII kadencji. 

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem, to wydarzenie łączące tradycyjną kulturę ludową z różnych części świata wraz z twórczością inspirowaną folklorem. Festiwal odbędzie się w dniach od 1 do 10 lipca 2015 roku, a udział w nim weźmie dziesięć zagranicznych grup m.in. z Pakistanu, Serbii, Cypru, Egiptu, Indonezji czy Tajwanu. 

 Główna scena Festiwalu zostanie ustawiona w myślenickim Rynku. Tam też odbędą się główne koncerty festiwalowe, korowód ulicami miasta oraz spotkania i warsztaty z zagranicznymi tancerzami i muzykami. Artyści wystąpią także w Miechowie, Suchej Beskidzkiej, Dobczycach, Wadowicach, Wolbromiu, Nowym Targ, Andrychów i Żmiącej.

Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego:  Festiwal zyskuje coraz większe grono sympatyków. Choć za nami dopiero pierwsza edycja tego wydarzenia, a w lipcu kolejna - to już z całą pewnością można określić to wydarzenie jednym z najważniejszych i najciekawszych w naszym regionie. Autentyczny entuzjazm młodych ludzi z całej Małopolski, a zwłaszcza z Myślenic sprawia, że impreza ta jest wyjątkowa.

Małżonka Prezydenta swoją wizytę w Myśleniach rozpoczęła od krótkiego zwiedzania Miejskiej Biblioteki Publicznej gdzie spotkała się z komitetem organizacyjnym Festiwalu oraz wolontariuszami. 

Anna Komorowska: To jest dla nie ogromna radość, że mogę się Państwem spotkać. Wasz entuzjazm od razu się udziela, wspaniale, że macie ochotę i zapał by coś takiego tworzyć.  Jeśli nie uda mi się być osobiście z na festiwalu, z pewnością będę z Wami duchem.

Małżonka Prezydenta spotkała się także z artystami z Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka", którzy specjalnie na te okazję przygotowali krótką muzyczną prezentację. Ziemia Myślenicka jest organizatorem i pomysłodawcą Festiwalu.

Piotr Szewczyk dyrektor Festiwalu: - Spotkanie z Panią Anną Komorowską i prezentacja naszego Festiwalu ma dla nas ogromne znaczenie. Staramy się budować znaczenie nie tylko wydarzeń takich jak te, ale także wzmacniać pozycję Zespołów Pieśni i Tańca w całej Polsce, to jest dla nas bardzo ważne.

Komentarze (51)

 • 28 kwi 2015

  Wszędzie pełno tych czerwonych, Komorowskim już dziękujemy, dość wstydu przynieśli.

  Za obrabowanie Kobiet z 7 lat życia oraz Obrabowanie Mężczyzn z 2 lat życia, podziękujmy Bronisławowi przy wyborach. Pamiętajmy kto pozwolił władzy na podniesienie wieku emerytalnego.

  110 31 Odpowiedz
 • 28 kwi 2015

  Szkoda, że nie wiedziałem że to babsko odwiedza moje miasto, "godnie" bym ją przywitał i przyniósł krzesło żeby miała na czym stać. Pożal się Boże "pierwsza dama" hahahaha cały bronek tylko w długich włosach. Jak można się lansować z platfusami ? przecież to zakłamana, złodziejska partia której "wudz" uciekł do Brukseli i pokazał gdzie ma ten kraj. Jak można być takim zacofańcem i nadal na nich głosować ?! Partia Obłudy !

  101 29 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 kwi 2015

  Prezydent Komorowski miał swoje 5 lat i pokazał, że jest notariuszem Platformy Obywatelskiej i zgadza się i podpisuje wszystko jak leci bez zastanowienia ...

  Hasło Prezydenta brzmi: Zgoda buduje !

  Podwyższenie wieku emerytalnego do 67 roku życia- Zgoda ...

  Sześciolatki do szkoły przeciw rodzicom- Zgoda ...

  Ustawa o GMO zagrażająca zdrowiu Polaków- Zgoda ...

  Niszczenie Lasów Państwowych- Zgoda ...

  Grabież oszczędności Polaków z OFE- Zgoda ...

  Podniesienie podatku VAT- Zgoda ...

  Czy o taką zgodę mu chodzi ?

  61 13 Odpowiedz
 • 28 kwi 2015

  Zapamiętajcie twarze z tych zdjęć

  53 20 Odpowiedz
 • 28 kwi 2015

  Brawo Bolek w pełni popieram

  50 22 Odpowiedz

Zobacz więcej