Sport

Piłka nożna V liga: Orzeł Myślenice zostaje. Wygrał mecz o wszystko

Piłka nożna V liga: Orzeł Myślenice zostaje. Wygrał mecz o wszystko
fot. Bartek Ziółkowski/http://orzelmyslenice.futbolowo.pl/

Do ostatniego spotkania piłkarze Orła Myślenice walczyli o utrzymanie w V lidze. W meczu o byt rozgrywanym z Kronatką Rokita piłkarze z Myślenic strzelili 3 gole i uchronili się przed spadkiem

To nie był dobry sezon dla drużyny z Dolnego Przedmieścia. Niemal przez cały czas zajmowali dolne miejsca w tabeli. Do końca nie było pewne czy Orzeł utrzyma się w rozgrywkach. Wszystko miało się wyjaśnić w kończącym sezon meczu wyjazdowym z Rokitą Kornatka. Tylko zwycięstwo gwarantowało bezpieczną pozycję w tabeli.

Już w 3 minucie po dośrodkowaniu Adriana Kasprzyka bramkę na 1:0 strzelił Rafał Kański. Następnie karnego na bramkę zamienił Dariusz Ślusarz, a w 23. minucie było już 3:0 po akcji której niedokładne rozegranie w defensywie Rokity "przeczytał" Krzysztof Pyzio odbierając piłkę i w sytuacji sam na sam.

Bramkę honorową Rokita zdobyła pod koniec spotkania, a zza pola karnego strzelił ją Arkadiusz Wyroba. To nie pomogło zawodnikom z Kornatki i zamienili się z Orłem miejscami w tabeli. Orzeł skończył sezon na 12 miejscu, a Rokita na 13 – zagrożonym spadkiem. Na pewno z rozgrywkami na tym poziomie pożegna się LKS Śledziejowice. 

Nie dawaliście im szans 

 

W jednym z naszych sondaży pytamy was czy Orzeł Myślenice utrzyma się w V lidze w sezonie 2014/2015. W myślenicką drużynę wierzył co trzeci z was, natomiast spadek wieszczyło im 72% ankietowanych.

 

Powiązane tematy

Komentarze (2)

  • 24 cze 2015

    uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa......... ,jesteście dzielni orłowcy ,jesteście dumą i chlubą miasta,coś wspaniałego ,utrzymaliście się w bardzo wysokiej lidze okręgowej ............................... brawa dla Myślenickiej piłki nożnej.

    14 11 Odpowiedz
  • 25 cze 2015

    W nagrodę burmistrz zaprosi wszystkich kopaczy na swoje wesele.

    9 7 Odpowiedz

Zobacz więcej