Okolice

Spółdzielnia z Pcimia najlepsza w Małopolsce

Spółdzielnia z Pcimia najlepsza w Małopolsce

Spółdzielnia Socjalna „Prima” z Pcimia otrzymała główną nagrodę w konkursie Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2015

Główną nagrodę konkursu Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2015 - 25 tys. złotych i statuetka - trafiła do Spółdzielni Socjalnej „Prima” z Pcimia, która angażuje się w zdrowe żywienie dzieci i młodzieży z gminy. To nie tylko obsługa szkolnych stołówek, ale również organizacja warsztatów dla uczniów, spotkań z dietetykami czy ciekawych konkursów. 

Nagrodę oraz statuetkę odebrali z rąk marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy oraz Przewodniczącej Sejmiku Wojewódzkiego Urszuli Nowogórskiej przedstawicielki Zarządu Spółdzielni Socjalnej „Prima” Anna Dziadkowiec i Agnieszka Makowiecka wraz z przedstawicielem Gminy Pcim jako wnioskodawcy Jarosławem Szlachetką. 

- Cieszymy się, że podjęta decyzja o utworzeniu spółdzielni socjalnej, obsługującej szkolne stołówki była trafnym pomysłem co odzwierciedla to wyróżnienie. Jestem przekonany, że ta nagroda będzie motywować do dalszej aktywności wszystkich pracowników oraz podwyższania jakości świadczonych usług żywieniowych – komentuje Jarosław Szlachetka pełnomocnik Wójta Gmin Pcim i radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Organizatorem konkursu był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Celem konkursu była promocja organizacji pozarządowych, spółdzielni, spółek non profit, czyli podmiotów, które swoje cele społeczne realizują m.in. dzięki działalności gospodarczej.

Komentarze (10)

 • 25 cze 2015

  Ja chciałem zapytać ,kto i ile zarobił na tej "inicjatywie"?

  34 9 Odpowiedz
 • 26 cze 2015

  Nie sposób przeoczyć bo Jarosław coraz "okrąglejszy"...

  20 4 Odpowiedz
 • 26 cze 2015

  Obserwując to co pojawia się na miasto-info.pl mam wrażenie jakbym czytała gazetę "Wally zwiedza świat". Chyba każdy pamięta "Gdzie jest Wally?"-stronę, na której głównym zadaniem było znaleźć głowę Wallego- podobnie jest w ostatnim czasie z głową p. Jarka Szlachetki w pojawiających się zdjęciach, nie sposób nie zauważyć :)

  21 7 Odpowiedz
 • Robert 26 cze 2015

  Hahaha! W samo sendo! :-))))

  16 4 Odpowiedz
 • 25 cze 2015

  To okazuje się że takie Spółdzielnie Pracy są prawie w każdej Gminie Powiatu myślenickiego za wyjątkiem M i G Myślenice. Kiedy takie S-nie powstaną w naszej Gminie.

  10 2 Odpowiedz

Zobacz więcej