Miasto

Myślenice: Wyleczyła ją wodą święconą za 2000 zł

Myślenice: Wyleczyła ją wodą święconą za 2000 zł

Oszuści ponownie grasują w Myślenicach. Starsza mieszkanka dała się namówić na poradę medyczną wartą 2000 zł i leczenie wodą święconą

Utratą ponad 2 tysięcy złotych zakończyła się „porada medyczna”, związana z krótką obecnością naciągaczki u jednej z mieszkanek Myślenic. 76-latka mieszkająca przy ul. Sobieskiego, pracując w obejściu, nawiązała rozmowę z przygodną kobietą. Skarżyła się przy tym na swoje dolegliwości zdrowotne. 

Nieznajoma zaoferowała jej „uzdrowienie na miejscu”, do którego miała być potrzebna m.in. woda święcona. Aby zabiegi zadziałały potrzebne było – już w domu poszkodowanej – „rozmnożenie pieniędzy”. 

Oszustka poleciła włożyć wszystkie oszczędności do rajstop, zawinęła je w chustkę i schowała za piec, gdzie przez kilka dni zabroniła zaglądać. Po wizycie, starsza pani sprawdziła zawiniątko – pieniądze zniknęły. 

Zgłosiła sprawę policjantom. Funkcjonariusze poszukują kobiety w wieku 50-60 lat, wzrost około 170 cm, szczupłej, o jasnej karnacji, która w chwili zdarzenia miała na głowie kapelusz, ubrana była w sukienkę w kwiatki; dobrze mówiła po polsku. Za kradzież mienia Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Komentarze (6)

 • 3 lip 2015

  to okropne swinstwo tak wykorzystywac starsze osoby,niemniej jednak ze wszech miar zadziwia mnie naiwnosc tych ludzi,przeciez w dzisiejszych czasach starsi nie powinni byc tacy ''ciemni''.
  powszechnie nadawane ciagle informacje w tv a i internet juz dzialal kiedy byli jeszcze w sile wieku-az dziw

  18 24 Odpowiedz
  • 3 lip 2015

   Mnie też to dziwi że od "dawien dawna" ludzie zanoszą "na ofiare" w oczekiwaniu uzdrowienia, "wzięcia w opiekę", pomyślności i tym podobnych zabobonów na kościelną "tacę" i... Nie dzieje się nic. O przepraszam, znikają oszczędności w taki sam sposób jak w artykule. Widzicie podobienstwo?

   26 32 Odpowiedz
 • OKOKI 3 lip 2015

  80 % społeczeństwa polskiego jest ciemne i tępe.A będzie jeszcze gorzej.Poziom nauczania spada,tv ogłupia a politycy wciskają głodne kawałki.

  38 1 Odpowiedz
 • Robert 3 lip 2015

  Jakość edukacji najlepiej widać w szkołach pogimnazjalnych. Jak się na nich patrzy to przychodzi na usta tylko jedno powiedzenie "Polska szkoła produkcja matoła"...

  26 Odpowiedz
 • 5 lip 2015

  za pieniądze teraz można wszystko wziąćć ślub potem rozwieść się a wszystko to w kościele ! Jeżli ktoś wierzy w boga ksiadz jest do tego nie potrzebny .Kler nastawiony jest tylko na liczenie kasy co z bogiem nie ma nic wspólnego .

  9 2 Odpowiedz
 • Artur 8 lip 2015

  Naiwność bierze się z wiary.
  Pozdrawiam!

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej