Miasto

Starosta stanie przed sądem

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko staroście. Jest podejrzany o molestowanie

Starosta jest podejrzany o molestowanie. Postawiony został zarzut z artykułu 199 § 1 Kodeksu Karnego za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa dotyczy konfliktu na linii starosta-była dyrektor Zespołu Szkół w Dobczycach.

Termin pierwszej rozprawy wstępnie wyznaczono na listopad.

 Na ten temat dyskutujecie na forum

Komentarze

 • 14 lip 2015

  Panie Tomal to wstyd, szczególnie że podejrzenie jak napisano dotyczy molestowania jednego z najbardziej ohydnych przestępstw.

  28 46 Odpowiedz
  • mirek@ 14 lip 2015

   zwróc uwage ze jak sam piszesz to PODEJRZENIE! jeszcze nikt nikomu nie udowodnił winy, a w naszym kraju istnieje coś takiego jak domniemanie niewinności. Z ferowaniem wyroków musisz poczekać aż sprawa się wyjaśni. Sam nie oceniam nikogo w tej sytuacji, bo trudno mi wydać wyrok jak było. Będę czekał na rozstrzygnięcie tej sprawy.

   56 13 Odpowiedz
 • 14 lip 2015

  Proszę mi odpowiedzieć na pytanie jakim prawem P. Tomal jest starostą ?? Skoro ludzie go nie wybrali tylko wybrali Pana Kurowskiego ... Jakim cudem urzędnicy sobie wybierają starostę ?
  Gdzie ta demokracja ?

  Teraz jeszcze podejrzany o molestowanie, tragedia.

  23 54 Odpowiedz
 • 15 lip 2015

  Wójt Pcimia ma postawione zarzuty korupcyjne przez prokuraturę i co...i jajco. Już kilka lat domniemują niewinność. PiS deklaruje, że będzie bronił wójta jak niepopdległości. I broni.

  15 14 Odpowiedz
 • 15 lip 2015

  " Myślenice. Prokuratura OSKARŻA (!!!) Józefa Tomala o molestowanie byłej dyrektor Zespołu Szkół w Dobczycach."

  http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3931345,starosta-myslenicki-z-aktem-oskarzenia,id,t.html

  8 34 Odpowiedz
 • 15 lip 2015

  Widzę ze w sztabie PiSu nie daje za wygraną. Sesja w Pcimiu i to co robił pan glowno dowodzący plus teraz. Widać gołym okiem ze chcą zniszczyć kogoś kto wygrał z nimi. Dowody na molestowanie no właśnie śmieszne. Ja tez jestem molestowany bo jadąc w tramwaju często panie ocieraja się o mnie to samo w busie. Dowód słowo przeciwko słowu. Śmieszne w sądzie takie rzeczy nie przejdą.

  40 10 Odpowiedz
 • 15 lip 2015

  Molestowanie to każde nieakceptowane zachowanie .którego celem jest poniżenie lub naruszenie godności drugiej osoby o molestowaniu mówimy wtedy gdy osoba molestowana wyraża sprzeciw wobec takiego zachowania ;;;;;dotykanie części ciała , niechciane pocałunki , przytulanie , wykonywanie ruchów seksualnych , dręczenie psychiczne ,dwuznaczne propozycje , pseudo żarty zpodtekstem seksualnym ,końskie zaloty ,,,,,i nie godzi się na nie .Ofiarami molestowania padają najczęściej kobiety i nie należy tłumaczyć sobie nachalności jako żart lub flirt , Nie można maskować strachu śmiechem .niepostawienie natychmiast granicyprowadzi tylko do gorszych sytuacji ............Rodzaje molestowania to,,,,,,mobbing,,,molestowanie seksualne,,,,,,molestowanie psychiczne,,,,,,,,mowa nienawiści....

  11 35 Odpowiedz
 • 15 lip 2015

  Śmiechu warte... Czy Wy nie widzicie tej obłudy i gry politycznej? Dobrze wszyscy wiedzą co sie mówi na mieście o tej Pani. Dodatkowo jak połączyć fakt nagłego wstąpienia do partii przed wyborami i jej start na burmistrza Dobczyc? I tuż przed wyborami w piątek afera z Faktem na czele i DP nagle wywołana? Przecież to się wszystko 'nie dodaje'.

  @Malutka-wytłumacz mi dlaczego to Jarosław był kandydatem na staroste a nie tak jak mówisz Władysław? Przecież jego też nie wybrali ludzie idąc Twoim tokiem rozumowania..

  47 8 Odpowiedz
 • 15 lip 2015

  Ja bym w pracy uważał na takiego ooo szefa

  10 42 Odpowiedz
  • 17 lip 2015
   piękny marian napisał/a:

   Ale buractwo mieszać w podejrzane sprawki starosty osoby postronne.
   To się nazywa odwrócenie uwagi czy jakoś tak

   piękny marian napisał/a:

   Nie porównuj ekstraklasy do okręgowej ligi.
   Ciekawe czy Pani skarbnik nie zazdrosna

   I ty nikogo o nic nie pomawiasz ???!!! Nie jesteś zaangażowany skoro według ciebie to Starosta jest winien bez dowodów tej kobiety? Nie słuchasz faktów, czyli powodów jej zemsty? Poczytaj opinie ludzi pokrzywdzonych przez nią. Widać masz się za sprawiedliwego i tylko twoje komentarze są ok. Zobaczymy czy rzeczywiście poczekasz na tok sprawy, czy nadal będziesz wiedział lepiej ...

   8 3 Odpowiedz
 • 15 lip 2015

  Ale buractwo mieszać w podejrzane sprawki starosty osoby postronne.
  To się nazywa odwrócenie uwagi czy jakoś tak

  3 45 Odpowiedz
 • 15 lip 2015

  buractwo to jest to, że tego nie widzisz. widać słabo poinformowany jesteś. zresztą nie ma co dyskutować z zagorzałymi zwolennikami niby prawa i sprawiedliwości. pani dudek akurat sobie przypomniała po 5 latach na dzień przed ciszą wyborcza ze była molestowana hahah, jak w filmie.

  55 4 Odpowiedz
 • 16 lip 2015

  Pani ex dyrektor jest najlepszym przykładem jak wprowadzać mobbing wśród podwładnych i teraz patrzy na innych przez swój własny przykład. Jej niecne zagrania zaczęły ją prześladować, ale to tylko jej wyobraźnia. Natomiast na rękę jest to tym, którzy pociągają za jej sznureczki. A kiedy już nie będzie potrzebna...

  53 4 Odpowiedz
 • XXX ... 16 lip 2015

  Czytałam w gazecie na ten temat, z całym szacunkiem bo jestem akurat zwolennikiem opozycyjnej partii niż ta o której wszyscy się tu rozpisują, czy Pan starosta będzie mieć udowodnioną winę czy nie, mnie bawi fakt że Pani BYŁA JUŻ dyrektor szkół, po takim czasie dopiero teraz złożyła sprawę do sądu. Czemu nie zrobiła tego wcześniej skoro miało trwać to tyle lat ?! I nie piszcie tutaj że biedna i pokrzywdzona ofiara dopiero teraz się odważyła ... ble ble ble ... Gdy coś mi nie pasuje jest tyle organów ścigania ze naprawdę szczególnie że "molestowanie" jest tak mocno piętnowane w naszym kraju ... i nie trzeba czekać AŻ TYLE LAT DO KOŃCA KADENCJI czy jak było napisane "nieprawidłowego odwołania jej z funkcji dyrektora szkoły !!!

  55 7 Odpowiedz
  • 16 lip 2015

   Co to ma być? Haha większych bredni nie czytałem haha. Nie wierzę że są tacy redaktorzy jak w polityce. Ku... Gdzie oni kończyli to dziennikarstwo. Jak można podawać artykuł to prasy nie mając pojęcia o czym się pisze. Myślałem że tylko fakt tak potrafi. A po drugie kolego ze sztabu PiS płacą Ci za umieszczanie tych linków.? Bo chciałem Ci powiedzieć ze jeśli sprawę wygra starosta to sie przyjedziesz pięknie z odszkodowaniem...

   36 5 Odpowiedz
 • 16 lip 2015

  KINIA, dalsza zabawa trwa: CELEBRYTKA Beata lansuje się już w kilku mediach jako uciemiężona. Czyżby się obawiała przegrania sprawy i szukała wyjścia z sytuacji? Bo na pewno nie tak zachowują się osoby molestowane (szukają sprawiedliwości, ale nie rozgłosu). To już jest raczej panika. Dlaczego nie czeka do rozprawy, skoro uważa że ma rację??? Pani Beato a co będzie jak prawda wyjdzie na jaw? Warto pogarszać sytuację? Klakierzy na chwilę poklaskają ale w końcu zostaną zgliszcza...

  52 3 Odpowiedz
 • 16 lip 2015

  Ciekawe czy Gazeta Myślenicka coś napisze? Pewnie tylko oświadczenie podejrzanego bo to przecież "niezależne " medium.

  3 27 Odpowiedz
 • 16 lip 2015

  Marzę o tym aby żyć w mieście gdzie ani burmistrz ani starosta nie ma postawionych zarzutów prokuratorskich. Przecież to jakiś Gang Olsena

  5 17 Odpowiedz
 • 16 lip 2015

  kto by nie był, to zawsze sie znajdą przeciwnicy, którzy im zrobią koło tyłka. to samo miał świętej pamięci burmistrz Dobczyc, który sprawę wygrał po 9 latach. to tylko pokazuje co robi władza z ludźmi, którzy nie mogą się pogodzić z porażką. tu mamy tego kolejny przykład niestety.

  19 2 Odpowiedz
  • 16 lip 2015

   Nie porównuj ekstraklasy do okręgowej ligi.
   Ciekawe czy Pani skarbnik nie zazdrosna

   4 18 Odpowiedz
   • 17 lip 2015

    Piękny powiem Ci tyle że jakby to mnie sprawa dotyczyła to już byś był pozwany. Pamietaj że internet nie jest jest anonimowy o czym się już wielu przekonało. Zwłaszcza że po Twoich wszystkich postach bardzo ŁATWO wywnioskować kim jesteś :) jeśli ktoś z zainteresowanych podejmie decyzje o wniesieniu przeciwko Tobie sprawy to raczej nie masz żadnych szans bo takie pomówienia jakie tutaj piszesz i nie tylko bo przecież w wielu innych postach można się ich dołapać są nie do zaakceptowania. Pozdrawiam SAM WIESZ KTO :)

    @cze1siek gratulacje za udostepnienie artykułu ze strony o której redaktor nie miał pojęcia o czym pisze. Kolejny przykład 'dziennikarstwa' typu znanej myślenickiej dziennikarki.

    15 5 Odpowiedz
    • 17 lip 2015

     Nie zdrowe masz podejście do tematu jakbyś był jakoś zaangażowany.
     Ja nikogo o nic nie pomawiam. Sam jestem ciekaw jak się sprawa potoczy a Ty już znasz rozstrzygnięcie.
     Denerwują Cię pewne wątki ciekawe dlaczego?

     1 9 Odpowiedz
 • 17 lip 2015

  Etyka przestała być pojęciem znanym i rozumianym w polityce.
  Jak widać tylko media mają jaki taki wpływ na rządzących. Nie jest standardem politycznym to co się dzieje. Potwierdzam czekam. Koniec.

  2 7 Odpowiedz
 • 17 lip 2015

  Etyka w zwykłym życiu nie istnieje, lub jest spychana na margines. A polityka zawsze przeszkadzała pracować tym, którzy chcieli coś dobrego zrobić. Efekt widać w tym temacie. Media nigdy nie były obiektywne. Liczy się tylko mocny efekt, stąd tyle złego .A ludzie jak barany poddają się emocjom bez użycia rozumu i logiki. Mądry dojdzie prawdy a reszta dalej będzie szczuć. To tyle o etyce.

  11 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium
Kościół 0

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium

W tym roku obchodzimy 50-lecie Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej. Zachęcam Was gorąco do udziału we wspólnym dziękczynieniu, jak i do pielgrzymowania do tego sanktuarium, w którym z okazji Roku Jubileuszowego można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. - czytamy w komunikacie przesłanym przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do kościołów w na...

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Myślenice 0

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowę na wykonanie I etapu budowy nowego budynku starostwa. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę klientów, m.in.: wydział komunikacji, architektury oraz geodezji Starosta Józef Tomal: Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli o...

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż
Myślenice 9

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. - Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoz...

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne
Drogi 1

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostało ranne w tym pięcioletnie dziecko po tym jak kierowca uderzył w betonową ścianę przy Zakopiance w Myślenicach W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym pięcioletnie dziecko. Pomocy medycznej rannym na miejscu udzieliła załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przewiozła poszkodowanych do szpitala w Myślen...