Zapasy plażowe: Robert Proszkowiec wicemistrzem Polski

Robert Proszkowiec zajął drugie miejsce podczas Mistrzostw Polski w Zapasach Plażowych

Mistrzostwa Polski Seniorów w Zapasach na piasku odbyły się w Kędzierzynie Koźlu. Robert reprezentował Dalin Myślenice. Walki odbyły się w dwóch kategoriach: lekkiej do 74kg i ciężkiej powyżej 74kg.

Robert walczył w wadze ciężkiej, która cieszyła się największą popularnością. Po dobrym początku i wygraniu trzech walkach dotarł do finału w którym przegrał 2:1 z Mateuszem Zybałą - wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski i Pucharów Polski.

Po zakończeniu rywalizacji w kategoriach lekkiej i ciężkiej rozegrano również walki w kategorii „Open”. Nie doszło do walki rewanżowej z Mateuszem Zybałą, ponieważ zgodnie z regulaminem w tej kategorii walczą ze sobą parami zawodnicy, którzy zdobyli równorzędne miejsca w swoich grupach (1z1, 2z2 i 3z3).

Zgodnie z przewidywaniem w kategorii „Open" Robertwygrał z zawodnikiem gospodarzy Radosławem Metelem, który w swojej wadze zajął również drugie miejsce. Po podliczeniu punktów klasyfikacji drużynowej okazało się, że wysoko punktowane zajęte miejsca wystarczyły, żeby Dalin zajął drugie miejsce i tym samym został klubowym Wicemistrzem Polski w zapasach plażowych.