Okolice

Tenczyn: W wypadku zginął 66-latek. Sprawca prowadził po dopalaczach

Tenczyn: W wypadku zginął 66-latek. Sprawca prowadził po dopalaczach

W wypadku do którego doszło dzisiaj rano w Tenczynie zmarł 66-letni kierowca. Sprawca - 24 latek był pod wpływem dopalaczy

Do wypadku doszło o godzinie 5:20 w Tenczynie (gmina Lubień) na Zakopiance. Obok stacji benzynowej czołowo zderzyły się dwa samochody: osobowy i dostawczy. W chwili przybycia pierwszych zastępów straży pożarnych, kierowca jednego z samochodów (66-latek) został był uwięziony w pojeździe. 

- Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, jednocześnie przy użyciu specjalistycznego sprzętu wykonali dostęp do poszkodowanej osoby oraz wydobyli ją z samochodu. Nieprzytomny mężczyzna został przekazany ratownikom ZRM - relacjonuje Marian Rokosz z PSP Myślenice. 

Pomimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon.

W działaniach ratowniczych i zabezpieczających trwających prawie 4 godziny udział brały 2 zastępy PSP oraz 2 zastępy OSP. Młody mężczyzna, który spowodował wypadek był pod wpływem dopalaczy. 

Przez czas trwania akcji droga krajowa była wyłączona z ruchu kołowego. Został zorganizowany objazd. Na miejsce akcji przybył Komendant Powiatowy PSP w Myślenicach. Przyczynę wypadku ustala Policja.

Zatrzymany mężczyzna został już przesłuchany, przyznał się do winy. Sporządzony został wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Na posiedzeniu, które miało miejsce 14 sierpnia myślenicki sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i postanowił o udzieleniu podejrzewanemu mężczyźnie trzymiesięcznego aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.   

Komentarze (16)

 • 12 sie 2015

  debile na dopalaczach

  152 3 Odpowiedz
 • 12 sie 2015

  Kondolencje dla rodziny.
  Za takie zabójstwo, bo to było zabójstwo, powinna być kara dożywotniego pozbawienia wolności. Do tego ten bandyta, powinien do końca swojego parszywego życia, płacić rodzinie zabitego kierowcy odszkodowanie - co zarobi w ciupie, dostają oni.
  To samo powinno się tyczyć pijanych bandytów za kierownicą.

  131 58 Odpowiedz
 • 12 sie 2015

  Zgadzam się w 100%, kto pod wpływem dopalaczy, narkotyków, alkoholu wsiada za kierownicę i powoduje wypadek robi to z premedytacją!!! Kara powinna być adekwatna do przestępstwa dokonanego umyślnie tzn. w tym wypadku dożywocie!
  Wyrazy współczucia dla rodziny ofiary.

  84 33 Odpowiedz
 • 12 sie 2015

  Dożywocie dożywociem, ale bez żarcia za nasze pieniądze. Ciężkie roboty w kamieniołomie, nie jakieś wolontariaty. A najlepszym rozwiązaniem byłaby kara śmierci. Oko za oko.

  67 26 Odpowiedz
 • 12 sie 2015

  Około godz. 5:20, kierujący osobowym mitsubishi jadąc od strony Zakopanego na łuku drogi  na podwójnej ciągłej próbował wyprzedzić cysternę. Efektem było zderzenie czołowe z jadącym z przeciwka audi. 66-letni kierowca audi w wyniku tego zderzenia zginął. Dwie osoby zostały ranne.  Myśleniccy zatrzymali 24-letniego kierowcę mitsubishi.Mieli też już sygnał od kolegów z sąsiedniego powiatu suskiego, że kilka minut wcześniej w Jordanowie właśnie ten młody człowiek, spowodował kolizję z innym pojazdem. Kiedy poszkodowany chciał wezwać policję, uciekł.

  Zrodlo :tvn24

  40 1 Odpowiedz

Zobacz więcej