Okolice

Rudnik: Małżeństwo zginęło w pożarze domu

Rudnik: Małżeństwo zginęło w pożarze domu

Policja ustala przyczyny tragedii do której doszło w Rudniku. W nocy w pożarze domu zginęło małżeństwo

Kilka minut po godz. 21:00 służby zostały zaalarmowane zgłoszeniem, że na poddaszu jednego z domów przy ul. Dolnej w miejscowości Rudnik (gmina Sułkowice) rozprzestrzenia się ogień. 

Po ugaszeniu pożaru, podczas gdy policjanci i strażacy przeszukiwali pomieszczenia, odnaleziono dwa ciała (51-letniej kobiety, zaś w przybudówce ciało jej 55-letniego męża). 

Prokuratura i policjanci odtwarzają przebieg wydarzeń. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną tragedii była kłótnia małżeńska. Ciała ofiar trafiły do Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie zostanie przeprowadzona sekcja. 

W czasie pożaru w domu przebywała również 91-letnia kobieta. Została zabrana do szpitala, jej życiu nic nie zagraża. 

Na miejscu pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, ich praca została wsparta czynnościami wykonywanymi przez biegłego z zakresu pożarnictwa. Wsparcia członkom rodziny osób, które zginęły udzielili specjaliści z myślenickiego OIK. 

Śledczy biorą pod uwagę zaistnienie tzw. samobójstwa rozszerzonego. Mężczyzna prawdopodobnie uśmiercił żonę, podpalił mieszkanie, a później targnął się na swoje życie. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

Komentarze (3)

Zobacz więcej