Okolice

Trwają kontrole przewoźników. Sypią się mandaty

Trwają kontrole przewoźników. Sypią się mandaty

W Małopolsce trwają kontrole busów, autobusów i ciężarówek. Policjanci wystawili 16 mandatów i zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych

Policjanci szczególną uwagę zwracają na przewóz dzieci i młodzieży. Do akcji włączyli się także funkcjonariusze myślenickiej drogówki. Podczas całodziennych działań policjanci na drogach naszego powiatu skontrolowali 74 pojazdy (24 ciężarówki, 5 autobusów oraz 45 osobówek). 

Na kierujących nałożyli 16 mandatów karnych, skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu, zatrzymali 2 prawa jazdy oraz 8 dowodów rejestracyjnych. - Ujawniono jedno naruszenie przepisów związane ze złym stanem technicznym kontrolowanego przewoźnika – mówi Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo przewożonych w busach pasażerów – np. czy liczba znajdujących się w nich osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym (nie było takich przypadków). – Weryfikujemy czy kierowcy jadą po trasach, zgodnie z rozkładem jazdy, a wymiana pasażerów odbywa się na wyznaczonych przystankach – dodaje Szymon Sala.

W przypadku kontroli pojazdów ciężarowych i autobusów funkcjonariusze zwracają uwagę na sposób przestrzegania przepisów w zakresie czasu jazdy i postoju, obowiązkowych przerw i odpoczynku kierowców. Każdorazowo kontrola wiązała się z badaniem stanu trzeźwości kierowców.

Komentarze (6)

 • mateusz nowakowski 19 sie 2015

  Dla mnie bezpieczeństwo to stan techniczny samochodu a nie jakieś papierki jak w ciężarówkach sprawdzają tachografy,licencje,badanie psychologiczne itp. STAN TECHNICZNY to jest bezpieczeństwo !

  9 7 Odpowiedz
 • 19 sie 2015

  policja sypie mandaty a nie przyjmuje zgłoszen o przestępstwie po 22 bo dyżurny nie jest od tego to jest paranoja naszej policji

  16 7 Odpowiedz
 • 23 sie 2015

  Ciekawe gdzie oni te kontrole przeprowadzają chyba na parkingu bo ja co rusz widzę na ful zapakowane busy a oni ani jednego przeładowanego nie znaleźli.

  2 3 Odpowiedz
 • 23 sie 2015

  2 motory i jeden miśkowóz łapią busy. Ludzie, gdzie ja żyję?

  2 2 Odpowiedz
 • 23 sie 2015

  Kto pisze te teksty, dzieci z podstawówki? "Ujawniono jedno naruszenie przepisów związane ze złym stanem technicznym kontrolowanego przewoźnika"- a co miał przewoźnik w złym stanie? Oko, czy nerkę?
  Albo:" Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo przewożonych w busach pasażerów – np. czy liczba znajdujących się w nich osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym (nie było takich przypadków)". Skoro nie było przypadków prawidłowej liczby osób, to powinni zabrać sporo praw jazdy, zgodnie zimowymi przepisami.

  1 2 Odpowiedz

Zobacz więcej