Okolice

Sułkowice: Wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Uderzył w autobus. 6 osób rannych

Sułkowice: Wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Uderzył w autobus. 6 osób rannych

6 osób rannych, rozbity autobus, opel i przydrożna posesja. To wynik wyprzedzania na podwójnej ciągłej i czołowego zderzenia z autobusem do którego doprowadził 21-latek z Sułkowic

Do wypadku doszło w niedzielę 23 sierpnia o godz. 18:45 na ul. Partyzantów w Sułkowicach, kiedy kierowca osobowego opla (z pasażerką), jadąc w kierunku Harbutowic prawdopodobnie wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Czołowo zderzył się z wycieczkowym autobusem, który w wyniku uderzenia wpadł na ogrodzenie jednej z posesji, ściął słup, zahaczył o drzewo i zatrzymał się na garażu. Opel stanął w poprzek drogi, częściowo na chodniku. 

Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego, grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora, biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, strażacy z PSP i OSP. Na czas akcji ul. Partyzantów była zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy. 

Prowadzący opla 21-latek z Sułkowic został ranny (obrażenia głowy), pobrano mu krew do badań na zawartość zabronionych substancji, trafił do myślenickiego szpitala. Jednocześnie do szpitali w Krakowie i Myślenicach zostały przetransportowane 4 kobiety z autobusu oraz 17-letnia pasażerka opla. 52-letni kierujący autobusem był trzeźwy.

- Do zdarzenia doszło na obszarze zabudowanym, przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h, w miejscu oznaczonym znakami drogowymi roboty drogowe, zwężenie jezdni prawostronne, znak poziomy podwójna linia ciągła - podkreśla Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Kierowcy opla policjanci zatrzymali prawo jazdy. Autobusem wracali z Żywca do woj. podkarpackiego uczestnicy wycieczki. Pasażerom pojazdu do czasu podstawienia zastępczego autokaru zorganizowano tymczasowe schronienie na świetlicy jednej z pobliskich restauracji. 

- Sprawcy zdarzenia, za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, których następstwem było spowodowanie obrażeń u innych osób może grozić kara pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast jeśli prokurator i śledczy na podstawie zgromadzonego materiału uznają, że zdarzenie miało znamiona sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, kara taka może być zwiększona do 5 lat - informuje Szymon Sala. 

Podejrzany usłyszy zarzuty karne, jak tylko pozwoli na to jego stan zdrowia oraz kiedy będą znane wyniki analizy pobranej mu krwi na zawartość narkotyków lub dopalaczy.

Komentarze (12)

 • 25 sie 2015

  Do kamieniołomu tego gnoja niech zap... na odszkodowania dla pokrzywdzonych .

  87 57 Odpowiedz
 • 25 sie 2015

  co za różnica czy miasto czy wieś?młody czy stary?
  liczy się tylko to czy przestrzegamy zasady i to decyduje czy będzie więcej takich wypadków, a nie wiek czy pochodzenie

  53 28 Odpowiedz
 • 25 sie 2015

  Sułkowice tak naprawdę przypominają cywilizacje tylko do "rynku' im wyżej - tym większy skansen - zero bezpieczeństwa na drodze - raj dla piratów drogowych i pijanych kierowców - strach dzieci do szkoły puszczać - chodnik tylko po jednej stronie przy tak ruchliwej i niebezpiecznej i mocno zabudowanej ulicy!- TO SKANDAL! - zero znaków , zero fotoradarów , zero progów zwalniających , zero chodników, zero monitoringu( oprócz urzędu) , zero miejsc rekreacji dla dzieci-TO JEST PRAWDZIWY ŚREDNIOWIECZNY SKANSEN!!! WŁADZE SULKOWIC OBUDŹCIE SIĘ- MNIEJ DLA BEZROBOTNYCH PIJAKÓW A WIĘCEJ DLA BEZPIECZEŃSTWA I ROZWOJU DLA MIESZKAŃCÓW!!! 40 km/h hahahah..... to tam taka średnia to 100-120 km/h i to jest norma dla tutaj przejeżdzających(ale policja również nic z tym nie robi - zero patroli) oraz zmora dla tutejszych mieszkańców - którzy drżą o bezpiecześńtwo swoich dzieci! Na dodatek nasza egzystencja jest utrudniona przez opieszałość tutejszych władz -odnośnie powstania chodnika po drugiej stronie ulicy!!!!Już kiedyś pisałam/mówiła- POSTAWIĆ FOTORADAR I GMINA DRUGIE TYLE BĘDZIE BOGATSZA....ironizuje.. ale to prawda!

  61 56 Odpowiedz
 • 25 sie 2015

  Wioskowi nieśmiertelni gówniarze z swoich niezawodnych samochodach rodem z gier... niestety życie to weryfikuje, co gorsza kosztem i życiem innych.

  73 84 Odpowiedz
 • 25 sie 2015

  Powtarzam SZPIEDZY z UM Sułkowice "minusują" :-) - drodzy urzędnicy - nie spoczniemy w walce o bezpieczeństwo dla naszych dzieci - czasy chłopskiej ciemnoty już dawno dawno mineły!ZAPRASZAM NA TUTEJSZE FORUM - ZAKŁADKA -OKOLICE -SKANDALICZNIE W SUŁKOWICACH - DRODZY MIESZKAŃCY SUŁKOWIC ZORGANIZUJMY SIĘ I DOMAGAJMY GODZIWYCH WARUNKÓW NASZEJ LOKALNEJ EGZYSTENCJI ! BO WŁADZA MA OBOWIĄZEK o to dbać a jeśli nie dba - nie trzeba jej więcej wybierać i sprawę rozgłośnić - w pierwszej kolejności niech się zajmą jakością zycia tutejszych mieszkańców a potem odbierają laury na wojewódzkich i krajowych uroczystościach!!!

  47 51 Odpowiedz

Zobacz więcej