Kultura

Kupili fortepian dla Ziemi Myślenickiej

Kupili fortepian dla Ziemi Myślenickiej

Fortepian, zestaw nagłośnieniowy i krzesła dla Ziemi Myślenickiej kupiło Myślenickie Towarzystwo Kultury

Jak zapowiada prezes MTK jeśli w przyszłym roku wszystko się powiedzie, to zakupy zostaną uzupełnione o kolejne elementy m.in. instrumenty muzyczne. Towarzystwo przystąpi do kolejnego konkursu tak, by kontynuować i rozwijać podjęte już działania. Wspomniane sprzęty kupiono w ramach programu współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto i Gminę Myślenice. 

Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka" od 2011 roku funkcjonuje w ramach Myślenickiego Towarzystwa Kultury. Zajęcia Zespołu prowadzone w dziewięciu różnych grupach wiekowych w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice Śródmieście. 

Jak podkreślają instruktorzy Zespół jest bodaj jedyną amatorską formacją artystyczną, która prowadzi zajęcia taneczne i edukacyjne przy akompaniamencie muzyki na żywo, dlatego tak ważny jest właściwy sprzęt muzyczny - w tym przypadku fortepian. 

- Takie działania stwarzają warunki do rozwoju nie tylko Zespołu, ale całego Towarzystwa. Naszymi staraniami sala w budynku OSP dostosowana jest do organizacji kameralnych koncertów. Śmiało możemy urządzać tam recitale fortepianowe, koncerty muzyki klasycznej muzyki rozrywkowej. Jest sprzęt nagłaśniający, warunki, zaplecze. To wspaniałe, że z każdym rokiem idziemy na przód proponując odbiorcom naszych działań kolejne aktywności artystyczne. Kto wie może za rok będzie to jedna ze scen Kulturalnych Dni Myślenic - mówi Tomasz Pawlak, kierownik muzyczny Zespołu Ziemia Myślenicka.

Komentarze

Zobacz więcej

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024
Kultura 0

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024

Szósta edycja Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz nad Rabą” to pochodów w stylu nowoorleańskim oraz koncerty   Festiwal Jazzu rozpoczął się poc...