Sport

MMA Maximus Warriors: Walki w klatce w Sułkowicach

MMA Maximus Warriors: Walki w klatce w Sułkowicach

Gala MMA-Maximus Warriors przyciągnęła do Sułkowic rzesze kibiców mieszanych sztuk walki

Główną „siłą sprawczą” tej imprezy był Krzysztof Jaworski – trener sułkowickiego Klubu Sportowego M-Maximus, (MMA - z ang. Mixed Martial Arts - mieszanych sztuk walk). Na początku odbyła się prezentacja zawodników z klubu Fight Fabric z Łodzi z trenerem Przemysławem Szyszką, z Makowa Podhalańskiego z klubu Fight Club oraz z sułkowickiego M-Maximus.

Jako pierwsi w walce pokazowej zmierzyli się zawodnicy klubu MMA M-Maximus Józef Sołtys (12 lat) z Jawornika z młodszym o dwa lata Dawidem Szczurkiem z Rudnika. Zwyciężył Dawid. 

Pierwszą walkę w kat. do 66 kg stoczyli Adrian „Alvin” Korneta (17 lat; 3 walki w formule K1, 3 walki w MMA) z Fight Fabric z Łodzi z Dawidem „Ostrym” Ostrowskim z Rudnika (18 lat, debiut w klatce). Walkę wygrał zawodnik z Łodzi. 

Drugą walkę w kat. do 70 kg stoczyli Krzysztof „Ibisz” Frydel  (21 lat, Fight Klub Maków Podhalański) z Adrianem Trelą (17 lat). Starcie wygrał Krzysztof. 

Trzecia walka należała do debiutującego Dawida „Zapasa” Błachuta z Rudnika (18 lat), który wygrał z Michałem Sarneckim z Fight Fabric z Łodzi mającym za sobą już dwie walki w klatce.

Czwarta walka w kat. do 80 kg odbyła się pomiędzy łodzianinem Hubertem Soroką (18 lat, 2 występy w formule K1, debiut w MMA) a Ireneuszem Strawą (28 lat, 8 walk w różnych formułach, 2 zawodowe walki – 1 MMA i 1 K1, walki amatorskie w kick-boxingu na poziomie MP). Zakończyła się ona zwycięstwem tego pierwszego. 

Piątą walkę w kat. do 86 kg wygrał Paweł „Pablo” Żmudka (25 lat, jedna walka w klatce) z Kamilem „Niebieskim” Dąbrowskim (23 lata, 4 walki w klatce, walczy zawodowo) z Fight Fabric z Łodzi. 

Szósta walka w kat. do 77 kg była jednocześnie tą pierwszą walką wieczoru, w której starli się łodzianin Kamil „Tsunami” Szczepaniak (20 lat, 4 lata trenował jiu-jitsu i stoczył w tej formule około 12 walk, amatorsko trenował na Almie, a w MMA stoczył do 20 walk amatorskich) i Filip Soska (19 lat, 1 walka w klatce, 3 lata treningu, niezwykle waleczny i utalentowany zawodnik klubu M-Maximus). Potyczka zakończyła się wygraną Kamila. 

Walki sędziowali Krzysztof Bieniek (sędzia klatki) oraz Mikołaj Ziółko i Przemysław Knap (sędziowie punktowi). Puchary ufundowane przez Gminę Sułkowice wręczali m.in. burmistrz Sułkowic Piotr Pułka, radny powiatowy Andrzej Pułka, radny województwa małopolskiego Jarosław Szlachetka i wójt Lanckorony Tadeusz Łopata.

Komentarze (9)

 • 7 paź 2015

  Sędzia z głównego zdjęcia wygląda jakby obserwował bójkę w barze.

  18 1 Odpowiedz
 • 7 paź 2015

  Fajnie że dopiero teraz o tym piszecie. Pewnie bym się wybrał bo lubię oglądać mma ale co tam..

  19 5 Odpowiedz
 • 8 paź 2015

  jak czytam wpis Almanzora to mnie krew zalewa, co cie gościu bili w dzieciństwie, kanapki ci kradli ? wiadomo to sport dla twardszych, czyli zapewne ty byś się w nim nie nadawał.

  12 5 Odpowiedz
 • 7 paź 2015

  Szanowna Redakcjo źle wpisaliście wynik drugiej walki którą wygrał Adrian :)

  10 2 Odpowiedz
 • 7 paź 2015

  "Almanzor 14.12.2014 - 19:36
  Ja od paru lat nie wyobrażam sobie świąt bez wizyty na myślenickiej strzelnicy."

  co jest wieksze gówno? sporty walki czy strzelnica? i czy wogóle te dwie rzeczy to GÓWNO

  11 8 Odpowiedz

Zobacz więcej