Miasto

Policjanci przechwycili 11 kg narkotyków. Wytwórnia w Trzebuni [WIDEO]

Policjanci przechwycili 11 kg narkotyków. Wytwórnia w Trzebuni [WIDEO]

To największe przejęcie narkotyków w tym roku. Krakowscy policjanci przechwycili ponad11 kg amfetaminy i marihuany. Ich wytwórnia znajdowała się w Trzebuni w gminie Pcim

Krakowscy policjanci przechwycili hurtowe ilości amfetaminy i marihuany – ponad 11 kg - o łącznej wartości co najmniej ćwierć miliona złotych. Zatrzymali pięciu mężczyzn powiązanych ze środowiskiem podejrzewanych o udział w obrocie środkami odurzającymi.

Najpierw przechwycone zostały duże ilości narkotyków, które miały trafić do hurtowego obrotu. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, powiązanego ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców, który przewoził samochodem  ponad 1.5 kilograma amfetaminy i 3.5 kilograma marihuany.

Dalsze działania policji, w tym przeszukania doprowadziły funkcjonariuszy do kolejnych, hurtowych ilości narkotyków. Zabezpieczono dalsze 3.5 kilograma amfetaminy oraz 1 kilogram marihuany jak też kilkadziesiąt krzewów konopi indyjskich, sprzęt i odczynniki chemiczne służące do produkcji narkotyków syntetycznych. Odnaleziono także 2 kilogramy nieznanej substancji, która trafiła do szczegółowych badań laboratoryjnych. Policjanci przypuszczają, że mógł to być tzw. „wypełniacz” dodawany przez dilerów do narkotyków, w celu zwiększenia zysków ze sprzedaży.

Mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających. Decyzją sądu, został już tymczasowo aresztowany.

Kolejna aresztowania

Po pierwszej realizacji policjanci skoncentrowali następnie swoje działania na ustaleniu kolejnych osób związanych z przestępczym procederem oraz odnalezieniu miejsca, gdzie środki odurzające mogły być produkowane. Precyzyjne ustalenia doprowadziły ich do Trzebuni w gminie Pcim, gdzie w pomieszczeniach mieszkalnych znajdowała się domowa „wytwórnia” narkotyków.  

Policjanci odnaleźli przyrządy służące m.in. do przetwarzania i mieszania różnych substancji chemicznych jak też przygotowywania ich do sprzedaży – na przykład stemple do tabletkarki z różnymi logo, młynki służące do rozdrabniania narkotyków, czy woreczki z zapięciem strunowym. Zabezpieczona została także kolejna partia substancji narkotycznych, m. in.  amfetaminę oraz susz roślinny marihuany. Były także zapiski dilerskie świadczące o prowadzonym procederze handlu narkotykami  oraz niebezpieczne narzędzia (głównie maczety).

Funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn w wieku  od 23 do 32 lat, podejrzewanych u udział w handlu znacznymi ilościami środków odurzających. Trzech z nich to mieszkańcy Krakowa, czwarty – województwa śląskiego. Wszyscy zostali już przesłuchani – postawiono im zarzuty karne. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 32 – letniego mężczyzny, pozostali trzej oddani zostali pod policyjny dozór.

Śledztwo jest prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

 

Komentarze (9)

 • 9 paź 2015

  trzebunioki i narkotyki kto by pomyślał

  64 5 Odpowiedz
 • 8 paź 2015

  Heiseberg by się pewnie pociął jakby zobaczył w jakich warunkach "gotują" nasi domorośli producenci. Z drugiej jednak strony ci którzy kupowali to badziewie szybciej skończą w piachu.

  60 5 Odpowiedz
 • Inżynier Monk 10 paź 2015

  A myślisz, że oscypek pod Gubałówką albo śmietana z "końskiego rynku" to w laboratoriach Microsoftu powstaje?
  Smacznego ;)

  44 4 Odpowiedz
 • adzygmunt 9 paź 2015

  Zanim skończą będą leczeni na Twój i mój koszt, na nasz!

  43 5 Odpowiedz
 • OKOKI 9 paź 2015

  Dzięki tym ludziom świat w Trzebuni wydawał się o wiele weselszy ,a teraz co,szara rzeczywistość ,pozostanie wóda i nalewka babuni :-(

  36 8 Odpowiedz

Zobacz więcej