Okolice

Nowy sprzęt dla strażaków ochotników

Nowy sprzęt dla strażaków ochotników

W ramach programu "Bezpieczna Małopolska" strażacy ochotnicy z OSP Trzemeśna, Bulina i Borzęta otrzymali nowy sprzęt

Strażacy ochotnicy z powiatów: myślenickiego, oświęcimskiego, suskiego i wadowickiego otrzymali sprzęt kupiony w ramach programu "bezpieczna Małopolska". - Ochotnicze straże pożarne są naszym podstawowym partnerem w dbaniu o poprawę bezpieczeństwa Małopolan - podczas przekazania sprzętu powiedział marszałek Marek Sowa. 

W ramach programu nowy sprzęt otrzymały jednostki z powiatów myślenickiego, wadowickiego, suskiego i oświęcimskiego. Łącznie pomocą objętych zostało 16 ochotniczych straży pożarnych z dziewięciu gmin. Jej wartość wyniosła ponad 62 tys. Zł. Dzięki niej druhowie zyskali m.in. pompy, agregat prądotwórczy i odzież ochronną do działań bojowych.

Strażacy z OSP Trzemeśnia otrzymali pompę szlamową i 8 zestawów kompletnego uzbrojenia i wyposażenia osobistego strażaka przeznaczonych do działań ratowniczych, druhowie z Buliny zostali wyposażeni w system selektywnego alarmowania, a OSP Borzęta w 6 zestawów kompletnego uzbrojenia i wyposażenia osobistego strażaka przeznaczonego do działań ratowniczych. 

Program "Bezpieczna Małopolska" jest realizowany od początku 2015 r. OSP mogą liczyć na środki finansowe z przeznaczeniem na zakup sprzętu i umundurowania niezbędnego do codziennej pracy strażaków-ochotników. W tym roku Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył na ten cel 500 tys. zł. To kolejny obok „Małopolskich Remiz” projekt Województwa Małopolskiego, który poprawia jakość i warunki pracy jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z naszego regionu.

Komentarze (10)

 • 20 paź 2015

  komu jak komu ale strażakom się należy jak psu buda.

  16 3 Odpowiedz
 • 20 paź 2015

  Na zdjęciu nowe wyposażenie jednostki OSP Trzemeśnia :) Brawo panowie... Brakuje WAM tylko samochodu bojowego ,który jest wam bardzo potrzebny, i mam nadzieję że się w końcu doczekacie. TRZYMAM KCIUKI :) Powodzenia...

  11 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Panie Tomal, chciałbym poinformować, że część sprzętu jest nieodpłatnie dopuszczana do przeglądów okresowych, które wykonują strażacy z PSP w Myślenicach. Mam tu na myśli sprzęt ODO, hydrauliczny czy agregaty prądotwórcze. Tak więc wniosek jest prosty: powoli idziemy do przodu z zostawianiem pieniędzy w UG/ UM :)
  Uważam, że należy się cieszyć z ludzi, którzy są w stanie poświęcić swój wolny czas na szkolenia, działania rat-gaś, ćwiczenia czy prace gospodarcze na rzecz własnych jednostek. Pamiętajmy, że z roku na rok jest nas mniej....bo prawda jest taka, że ludzi, którzy są w stanie poświęcić czas bezinteresownie jest coraz mniej.

  6 1 Odpowiedz
 • 20 paź 2015

  pogotowie akurat jest dobrze doposażone ale nie wiem czy wiesz że straż ochotnicza trochę zastępuje pogotowie będąc choćby pierwsi na miejscu wypadku i ratując życie więc sprzęt się im należy

  8 5 Odpowiedz
 • 20 paź 2015

  No to znowu się tu zaraz zacznie a po co? a na co? a może dla pogotowia? a może w ogóle nie kupować! itd........

  6 3 Odpowiedz

Zobacz więcej