Miasto

Nauczyciele odebrali nagrody

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczycielki i nauczyciele uczący w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu myślenickiego odebrali nagrody z rąk starosty 

W gronie jedenastu nagrodzonych nauczycieli znaleźli się: z ZSO w Myślenicach: Agnieszka Panuś, Elżbieta Matlak-Tryka, Agnieszka Proszek, z ZSTE w Myślenicach: Marcjanna Fijał, Agata Bodzoń, Elżbieta Gołębiowska, z ZS w Myślenicach: Józef Jasek,  Łukasz Drewienkiewicz, z ZSZiO w Sułkowicach: Małgorzata Sroka, z ZSOiZ w Lubniu: Agnieszka Szczepaniec,  z MOSu: Bogusław Dziurdzia.

Nagrody w wysokości 2650 zł każda zostały przyznane zgodnie                                z Regulaminem określającym m.in. warunki ich przyznawania i wysokość, zatwierdzonym uchwałą Rady Powiatu z dnia 16 kwietnia 2009 r., z opinią  Komisji oraz decyzją Starosty Myślenickiego. 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam Państwu podziękowanie i słowa uznania za odpowiedzialną pracę na rzecz kształtowania umysłów i serc młodego pokolenia oraz zaangażowanie w pracę oświatową. Cieszę się, że zostaliście Państwo nominowani przez dyrektorów szkół do tej nagrody. Dziękuję Wam za pracę, którą na co dzień wykonujecie na rzecz wykształcenia i wychowania młodego pokolenia – powiedział starosta myślenicki Józef Tomal.

Komentarze

 • 20 paź 2015

  Nagrody wręcza starosta Tomal oskarżony o gwałt, brakuje jeszcze członka zarządu starostwa Dudzika, który preferuje jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Ale co tam, jeden i drugi uważają, że nic się nie stało.

  10 45 Odpowiedz
 • 20 paź 2015

  Czy ten pan nie ma wstydu pokazywać się publicznie???

  9 42 Odpowiedz
 • Artur 20 paź 2015

  Jest niewinny tak długo jak organy ścigania nie udowodnią mu winy. Ktoś tu zapomniał o jednej z podstawowych zasad funkcjonowania prawa w państwie?

  45 6 Odpowiedz
 • 20 paź 2015

  chłopie zastanów sie co piszesz, o jaki gwałt???
  jeśli dla ciebie molestowanie to samo co gwałt, a po drugie, a po drugie jest to proces poszlakowy.
  kolego z pisu, wiemy który... przestań już się pogrążać takimi komentami bo na kazdym kroku to piszesz.
  Wstydu to wy nie macie takie rzeczy pisać.

  40 3 Odpowiedz
 • 21 paź 2015

  Widzę, że poziom prawny "obrońców" Tomala jest żaden. Obecnie Tomal jest oskarżony o gwałt, a czy zostanie skazany przez sąd to inna sprawa. Wokanda, czyli rozprawa przeciwko Tomalowi jest zaplanowana na 10.11.2015r w myślenickim sądzie. Sprawa w sądzie jest jawna, zatem każdy może przyjść w charakterze publiczności i przysłuchiwać się rozprawie. Przypuszczam iż obrońcy Tomala złożą wniosek o wyłączenie jawności, a sąd się do tego przychyli.

  2 36 Odpowiedz
 • 21 paź 2015

  Haha chłopie o jaki gwałt?! Co masz za fałszywa propagandę.? Pisz sobie pisz bo widać po profilu co potrafisz. Jak juz oskarżenie to molestowanie chłopcze. Wmawiaj sobie dalej

  37 1 Odpowiedz
 • 21 paź 2015

  do max1999
  Zapraszam na rozprawę przeciwko Tomalowi, będzie w dniu 10.10.2015r o godzinie 12 w sali nr.20 w Sądzie Rejonowym w Myślenicach, chłopcze.

  1 38 Odpowiedz
 • 21 paź 2015

  O co tak dużo wiesz jesteś świadkiem dudkowej haha... Chłopcze?
  Nie mam zamiaru z tobą dyskutować jeśli masz problem z odróżnieniem gwałtu od domniemanego molestowanie eh... Plotkarzu..

  37 2 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Służbista "potańczył" z Dudzią i teraz sieje jej propagandę. Sponsor, czy zleceniodawca? Za tą panią żaden normalny facet by się nie oglądnął. Spokojnie. Jest twoja.

  35 1 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  do max i do mieszkanka1980
  Nie jestem świadkiem w tej sprawie. W polskim kodeksie karnym nie ma pojęcia molestowania, ani też domniemania, natomiast formy stadialne przestępstwa to zamiar, przygotowanie, usiłowanie i dokonanie, te dwie ostatnie formy są identycznie penalizowane. Tomal ma zarzut z art.199kk, polecam lekturę i wykładnie tego przepisu, a nie wypisywanie bzdur, chłopcze.
  Nie znam osobiście Tomala, ani tej pani na oczy nie widziałem, mnie chodzi o to iż starosta jest oficjalnie oskarżony, a nadal sprawuje swój urząd, przynosi to wstyd powiatowi myślenickiemu.
  Sprawa w sądzie jest jawna, wokanda wisi na drzwiach, rozprawa jest 10.11.2015r o godz. 12 sala 20, a nie jak wcześniej podałem 10.10.2015r.

  1 37 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  To źle czytałeś w takim razie bo nawet ww gazecie prawnej jest napisane a po drugie odpowiada z wolnej stopy wiec urząd może sprawować. Oskarżenie o molestowanie to jest a to jest co innego jak oskarżenie o gwałt dlatego tak to wygląda. Ale ty dalej brniesz w swoje śmieszne reguły nic nie wiedząc.

  36 1 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Służbista nie zna Tomala i tej pani, ale na podstawie jej kłamstw przedwyborczych wydaje opinie i reklamuje rozprawę. Widać jaka opcja przemawia (oczywiście pro publico bono!!!). Może jeszcze klakierów załatwi tej "nieznanej sobie" pani??? Skoro w polskim prawie nie ma pojęcia "molestowanie" to o co ta pani w końcu oskarża? Ty nie wytykaj poziomu prawnego tylko popracuj nad swoim niskim poziomem, bo w jakimś sobie wiadomym celu zajmujesz się podżeganiem... Niedługo rozprawa więc sobie dogodzisz, ty "...sprawiedliwy"

  37 1 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Przypominam że internet nie jest anonimowy Służbisto. Chciałbym aby w końcu osobom takim jak Ty zostały wytoczone sprawy z powództwa cywilnego za rozprzestrzenianie nieprawdziwych informacji. Zapomnialem tylko Służbisto że jesteś tak oczywisty w pisaniu swoich komentarzy, że nie trudno zgadnąć kim jesteś. Pozdrawiam CIĘ i polecam nie kłamać i oczerniać. Głupota i idiotyzm..

  23 1 Odpowiedz
 • 23 paź 2015

  Przekazuje informacje o Tomalu, które są publicznie dostępne w gazecie "dzienniki polskim" z dnia 10.07.2015r oraz portalu "Myślenice iTV" i nie bardzo rozumiem tak nerwowe komentarze. Nikogo nie oczerniam, nikogo nie pomawiam, nikogo nie obrażam i nie obawiam się powództwa cywilnego. Ja tylko przypominam opinii publicznej, że sprawa oskarżonego starosty Tomala, będzie miał finał w sądzie, gdzie każdy może przyjść na rozprawę, chyba, że sąd wyłączy jawność.

  1 23 Odpowiedz
 • 23 paź 2015

  A gdzie pisze o gwałcie??? Przekazujesz informacje jako dalsza obłudna gra wyborcza, albo prywatne porachunki... Informujesz czekając na cyrk. Nie ważna prawda, byle starostę pogrążyć bo ci znalazłem za skórę. Myślisz że ktoś uwierzy w twoją bezinteresowność. Taki z ciebie uczciwy? Nie oczerniasz, ale podjudzasz. Żenada. Nie było sądu, to jest domniemanie niewinności. Służbista "uczciwy" powinien o tym wiedzieć. Szczujesz człowieku i tyle jesteś wart. Nienawiść cię ce***** i tyle. "CZŁOWIEKU(???)"

  20 1 Odpowiedz
 • 23 paź 2015

  Służbisto(tko). Takie dokładne informacje możesz wiedzieć jako świadek wiadomej "pani", lub "pani" sama... A może jeszcze o jakiejś innej ciekawej rozprawie poinformujesz "bezinteresownie"???

  21 Odpowiedz
 • 26 paź 2015

  Widzę, iż "mieszkanka1980" nie może uwierzyć, że są ludzie, którzy działają bezinteresownie, pewnie "mieszkanka1980" ma inne zasady, ale cóż, ileś lat komuny zrobiło swoje. Ponownie polecam lekturę art.199kk, nadto ja nigdy nie pisałem, że Tomal jest winny lub niewinny, to oceni niezawisły sąd, ja pisałem, że jest oskarżony. Tomal jest osoba publiczną i uważam, że mieszkańcy powiatu, winni wiedzieć kiedy, gdzie i o której godzinie będzie miała miejsce sprawa karna, gdzie starosta występuje w charakterze oskarżonego. "Mieszkanka 1980", chce chyba aby sprawa została zamieciona pod dywan, jak to jest ostatnio modne w Polsce. Informacje o wokandach może każdy uzyskać w sądzie, mnie interesują tylko sprawy osób publicznych.

  9 Odpowiedz
 • 28 paź 2015

  Służbisto, masz bardzo wąski zakres zainteresowań. Pod dywan to zamiatane są dokonania pani publicznie znanej. To też osoba bardzo publiczna, więc poszerz swoje zainteresowania i przekaż informacje w tej również sprawie. A co do mody w Polsce, to oskarżanie o molestowanie i jednoczesne lansowanie się w mediach jest od jakiegoś czasu na topie. Komuna tobie bliższa (masz metody nagonki i propagandy), bo ja o niej tylko z historii. Postaraj się o największą salę w sądzie, żebyś pomieścił "zaproszonych" gości. No i ciekawe, jaką stylizację zaproponujesz "pokrzywdzonej"... Show must go on! Baw się dobrze, tylko przypnij etykietkę służbisty- chętnie poznam...............

  7 Odpowiedz
 • 28 paź 2015

  Jeżeli sąd nie wyłączy jawności będę na sali ze stosowną etykietką.Pozdrowienia dla "mieszkanki1980".

  8 Odpowiedz

Zobacz więcej

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium
Kościół 0

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium

W tym roku obchodzimy 50-lecie Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej. Zachęcam Was gorąco do udziału we wspólnym dziękczynieniu, jak i do pielgrzymowania do tego sanktuarium, w którym z okazji Roku Jubileuszowego można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. - czytamy w komunikacie przesłanym przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do kościołów w na...

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Myślenice 0

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowę na wykonanie I etapu budowy nowego budynku starostwa. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę klientów, m.in.: wydział komunikacji, architektury oraz geodezji Starosta Józef Tomal: Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli o...

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż
Myślenice 9

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. - Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoz...

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne
Drogi 1

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostało ranne w tym pięcioletnie dziecko po tym jak kierowca uderzył w betonową ścianę przy Zakopiance w Myślenicach W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym pięcioletnie dziecko. Pomocy medycznej rannym na miejscu udzieliła załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przewiozła poszkodowanych do szpitala w Myślen...