Miasto

WYBORY PARLAMENTARNE 2015: Marek Łatas musi przeprosić kandydata na posła

Zgodnie z postanowieniem Sądu Apelacyjnego w Krakowie poseł Marek Łatas (PiS) musi przeprosić kandydata na posła Jarosława Szlachetkę (PiS)

Postanowienie dotyczy płatnego oświadczenia jakie Marek Łatas zamieścił na łamach Gazety Myślenickiej w którym napisał m.in., że Jarosław Szlachetka złamał Kodeks Wyborczy i nieprawidłowo rozliczył kampanię wyborczą. 

Jarosław Szlachetka kandyduje na posła z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwość i skierował sprawę do sądu. Po wniesieniu przez Marka Łatasa zażalenia do sądu drugiej instancji, ten nakazał Markowi Łatasowi opublikowanie na łamach wspomnianego tygodnika sprostowania nieprawdziwych informacji oraz przeprosiny Jarosława Szlachetki za naruszenie jego czci i dobrego imienia.

Komentarze

 • 20 paź 2015

  i na pewno będę głosować na pis partie przyjaźni i miłosci

  19 10 Odpowiedz
 • 20 paź 2015

  Dlaczego nie można dodawać komentarzy pod wywiadem z Jarosławem? Cenzura już się zaczyna?

  21 11 Odpowiedz
  • 21 paź 2015

   Hah bo to nie wywiad z Jarosławem tylko artykuł sponsorowany przez Jarosława. Sam ze sobą przeprowadził wywiad i zapłacił portalowi za opublikowanie go zastrzegając aby nie było możliwości dodawania komentarzy.
   Żenada.
   W ostatniej GMyślenickiej tez jest ten sam "wywiad" - opłacił materiał który dał do Gazety i odpowiedział na zadane sobie samemu pytania. Buuhahah

   19 6 Odpowiedz
 • 20 paź 2015

  I robimy karierę..., najlepiej od razu jeden człowiek, dziesięc stanowisk.

  18 6 Odpowiedz
 • 20 paź 2015

  czy to Łatas powiedział Szlachetce czy Szlachetka Łatasowi "idź w PIS-du"?

  10 2 Odpowiedz
 • 21 paź 2015

  Czego oni się tak boją?Co maja na sumieniu?
  Żałośnie wygląda popieranie obcych byle wyciąć miejscowego kandydata ale ci ludzie nie są do niczego innego zdolni.Co lokalny PiS pod ich przywództwem zrobił?Czy istniało coś takiego jak PiS w Myślenicach?Wielu ludzi patrząc co wyprawia to "towarzystwo" miało dość PiSu ?Ludzie mają oczy i swój rozum widzą i słyszą co się dzieje.Te przecięcia wstęg też nieźle wszystkich rozbawiły a opowiadania uczestników jeszcze bardziej.
  Nie mój ulubieniec ale zgadzam się z nim"Prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna" - Leszek Miller"
  Gdzie ci mężczyźni?
  A może to chłopcy w krótkich spodenkach z lokalnego podwórka?

  11 2 Odpowiedz
 • 21 paź 2015

  Tak wszyscy robią i nikogo to nie powinno dziwić.Trudno żeby płacić za artykuł i jeszcze pozwalać pod nim wylewać pomyje?
  Negatywne komentarze pisze niewielka grupka osób skupiona wokół jednej osoby,reszta nawet nie ma pojęcia kto to jest.

  6 12 Odpowiedz
 • 21 paź 2015

  O tym człowieku napisano już wiele pod artykułami z poprzednich lat. Czy można dodać coś nowego, żeby się nie powtórzyć? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę u góry Jarosław Szlachetka i wyświetli się. Wcale nie uważam, że pisano pomyje. Człowieka, szczególnie polityka ocenia się nie po tym co mówi, bo można obiecywać wiele, ale po tym co robi, jak postępuje. Jaki ma stosunek do danego słowa, robi karierę z godnością czy po "trupach", lezie gdzie daja wiecej czy też można na nim polegać.

  Ludzie obserwują, można w ich oczach wiele zyskać, ale można też wiele stracić. Fakt jest taki, że zaobserwowałem, iż w ostatnim zaczęły znikać z forum tematy niewygodne dla Jarosława, gdzie była krytyka. Pytam co to jest, bo niedobrze się dzieje, jeśli forum stanie się tendencyjne, pod dyktando jednej strony. Forum jak sama nazwa mówi - zbiera ludzi o różnych opiniach, stwarza możliwość swobodnej wymiany myśli.

  A w ogóle to jak już gdzieś wspomniałem - polityka to g...o, mamienie ludzi dla osiągnięcia własnych korzyści - po co powielać tyle tematów, jest jeden główny o polityce i Redakcja, jak dba o porządek żeby nie powielać tych samych wątków, tak co do polityki mam wrażenie: robta co chceta.

  5 4 Odpowiedz
 • 21 paź 2015

  Panie Łatas prawdziwego polityka poznaje się nie po tym jak zaczyna , ale jak kończy.Pan kończy żałośnie

  14 7 Odpowiedz
  • Marek Stoszek 22 paź 2015

   A mi po prostu i po ludzku jest przykro, że muszę się zgodzić z w/w cytatem, ale racje ma służbista. Przykro mi dla tego , że znam Pana Marka Łatasa od wielu lat i wiem że jest to wartościowy człowiek z dużym potencjałem, przykro mi że ten potencjał zaprzepaścił a najbardziej jest mi przykro że dał się wplątać w intrygi lokalnych kacyków, którym nie chodzi o nic innego tylko oto żeby coś "zgarnąć pod siebie". W nadchodzących wyborach, podobnie jak w wyborach na burmistrza, zdecydowanie popieram Jarosława Szlachetkę bo wierzę w to że jest On w stanie zburzyć układ, który od wielu lat dusi nasze miasto.

   8 7 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Przeprosił czy nie bo nie czytam tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta i Gminy?

  5 2 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Z przeprosinami niestety nie spieszy się. Zawsze można przecież po wyborach, ciekawe czy w gazecie Myślenickiej dzisiaj będzie info ale z tego co już wiem to pewnie nic, bo przecież to gazeta miłościwie nam panującego

  9 5 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Zenek, a co może poseł na lokalnym gruncie? Może tylko pokazywać się, bankietować i przecinać wstęgi, żeby lud za kolejnych parę lat o nim pamiętał; poza widzi tyle ile widać z perspektywy W-wy, no chyba że ktoś z lokalnych elit liczy na ugranie czegoś dla siebie (znajomości w stolicy, jakaś ustawa itp.) to się podliże. Liczysz, że skończy się układ? :-d

  2 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie
Myślenice 0

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie

W czasie trwania niedzielnych imprez sportowych na Zarabiu zorganizowana została kolejna zbiórka krwi na rzecz sierż. szt. Łukasza Płachty, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, który zmaga się z ostrą białaczką Kilka dni temu pisaliśmy o policjancie z Myślenic, który o chorobie dowiedział się nagle i potrzebuje krwi. Na nasz apel o...

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"
Alarmujecie 4

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"

W weekend otrzymaliśmy od kilku z naszych czytelników zgłoszenia dotyczące uszkodzonej kładki nad Rabą. Dzisiaj ubytki zostały uzupełnione, ale jak sugerujecie "kładka wymaga interwencji" Dla jednych "wiszący most", dla innych "kładka", ale większość wiadomości jakie w ostatnim czasie przesyłacie na redakcja@miasto-info.pl dotyczy jej stanu. W min...

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 
Drogi 0

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 

Przez kilkadziesiąt minut przed godz. 8 zamknięta była Zakopianka po tym jak przed wiaduktem w Myślenicach zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala Do wypadku doszło o godz. 7.55 na drodze krajowej nr 7 przy wiadukcie nad ul. Piłsudskiego. Kiedy strażacy z JRG Myślenice dotarli na miejsce, zastali trzy rozbite samochody i jedną...

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic
Myślenice 28

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic

W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się ulicami Gałczyńskiego i Bema, z których zdzierany jest asfalt. Odcinek od skrzyżowania z ul. Jordana i Reja jest wyłączony z ruchu. Piesi mogą przechodzić wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema To na ul. Gałczyńskiego i Bema, które jako pierwsze przechodzą remont, utrudnienia potrwa...