Sport

Mistrzostwa Świata w Speed-ball: Polskę reprezentować będzie Zbigniew Bizoń

Mistrzostwa Świata w Speed-ball: Polskę reprezentować będzie Zbigniew Bizoń

Kilkanaście reprezentacji zmierzy się ze sobą w Krakowie podczas Mistrzostw Świata w Speed-ball’u. Polskę w tej dyscyplinie reprezentować będzie Zbigniew Bizoń z Droginii

Mistrzostwa Świata odbędą się w Krakowie w dniach 21-22 listopada. Pod nazwą speed-ball kryje się dyscyplina sportu, która zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność. Jest to gra wywodząca się z Egiptu, w której wykorzystuje się rakiety i piłeczkę. Piłka na półtorametrowej żyłce przymocowana jest do stojaka, a gra polega na uderzaniu piłki w taki sposób, aby rotowała wokół masztu. 

Dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Speed-ball Polska, Międzynarodowa Federacja Speed-ball zdecydowała, aby powierzyć organizację tej imprezy Polakom. Do Krakowa przylecą najlepsi zawodnicy reprezentujący Egipt, Francję, Niemcy, Ukrainę, Japonię oraz inne kraje Azji i Afryki. Polska również wystawi swoją reprezentację, która została wyłoniona w drodze eliminacji. 

W barwach naszego kraju zagra 4 zawodników i 2 zawodniczki. Polska kadra to reprezentanci i reprezentantki trzech województw: Przemysław Wolan (podkarpackie), Zbigniew Bizoń (małopolskie), Rafał Druzgała (małopolskie), Andrzej Marie (śląskie), Martyna Dudek (małopolskie), Natalia Zielonka (podkarpackie).

- Spodziewamy się kilkudziesięciu zawodników z kilkunastu krajów świata. Najlepsze reprezentacje trenują ponad 10 lat. To wyzwanie, ale też mocny dreszcz emocji, aby stanąć i zmierzyć się z najlepszymi – mówi Zbigniew Bizoń, członek reprezentacji.

Mistrzowskie rozgrywki odbędą się w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1 w Krakowie na osiedlu Handlowym 4. Zawodnicy walczyć będą o tytuł Mistrza Świata w czterech konkurencjach (gra singlowa, deblowa, super solo, solo relay). Jednocześnie rozgrywać się będą zawody dla kobiet i mężczyzn.

Hymn Mistrzostw skomponował Krzysztof Kus z Kobielnika 

 Głównym organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Sportu Speed-ball Polska, które od dwóch lat promuje tę dyscyplinę współpracując z różnymi placówkami oświatowymi i organizacjami. Oficjalnym partnerem mistrzostw z naszego regionu jest Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej