Sport

Michał Śliwa w obiektywie Konrada Święcha [WIDEO]

Michał Śliwa w obiektywie Konrada Święcha [WIDEO]

- Film miał ukazywać cały sezon z trochę innej strony. Głównym celem było pokazanie pracy, rodziny oraz największej pasji Michała, jaką jest rower – o produkcji mówi Konrad Święch

Michał Śliwa to utytułowany zawodnik w świecie polskiego downhillu. Rider z Myślenic swoją przygodę ze zjazdem rowerowym rozpoczął w 1998 roku, a pierwszy raz wystartował w zawodach 2 lata później

Przez 15 lat swojej obecności na rodzimej scenie rowerowej wielokrotnie stawał na podium downhillowych mistrzostw Polski. W jego dorobku znajdują się między innymi cztery złote medale MP – dwa zdobyte w elicie i dwa w kategorii masters.

W tym sezonie Michał z powodzeniem startował w krajowych i zagranicznych imprezach. Podczas zawodów z kamerą towarzyszył mu Konrad Święch. Młody filmowiec z Myślenic postanowił przygotować klip, który dokumentowałby sezon z nieco innej perspektywy. 

Kilka dni temu Michał Śliwa uległ kontuzji kręgosłupa i obecnie czeka go przymusowa przerwa od roweru. 

- Film miał ukazywać cały sezon z trochę innej strony. Głównym celem było pokazanie pracy, rodziny oraz największej pasji Michała, jaką jest rower. Był to mój pierwszy większy projekt, jaki chciałem zrealizować. Moja wizja na ten film była krótka i treściwa – chciałem aby był klimatyczny z pięknymi widokami oraz luźną jazdą w krajach, które mieliśmy odwiedzić – mówi Konrad Święch.

 

Powiązane tematy

Komentarze (3)

 • Szczepan 26 lis 2015

  Bardzo fajny klip i piękna pasja człowieka :) Michał wracaj szybko do formy :)
  Pamiętam jeszcze jak w Myślenicech gościł MotoTrial, dziadk i wójkiem zabierali mnie razem z brzćmi na wyczyny zawodników. Chodziliśmy w lasach pod Chełmem, niezapomniane przeżycie dla kilkulatka :) Cieszę się, że mimo zniknięcia motorów powstały i pozostały myślenicki Downhill.

  9 7 Odpowiedz
 • Stanisław Jawor 26 lis 2015

  Świetny i profesjonalnie zrobiony klip. Wielkie gratulacje dla autora. Widać dużo pracy i poświęconego czasu. Pokazane zaangażowanie nie tylko bohatera ale również autora pracy. Michałowi życzę szybkiego powrotu do formy. Pasja jak widać ma wiele oblicz. :)

  7 9 Odpowiedz
 • nwr2006@o2.pl 26 lis 2015

  Ma prawo się podobać ;)
  Michał wracaj do zdrowia

  Pozdrawiamy ;)

  8 2 Odpowiedz

Zobacz więcej