Okolice

Harbutowice: Kiedy wystartuje Szklana Góra?

Harbutowice: Kiedy wystartuje Szklana Góra?

- Czekamy, kiedy natura obdarzy nas warunkami do zaśnieżania. Chcemy ruszyć przed świętami – mówi Wiesław Małysa, współwłaściciel stoku na Szklanej Górze Ski w Harbutowicach

- Czekamy, kiedy natura obdarzy nas warunkami do zaśnieżania. Chcemy ruszyć przed świętami, mamy stuprocentową czujność i gotowość. Powstał nowy szałas, kryty strzechą, zaraz przy głównym wejściu do Szklanej Chaty dla klientów. Będą otwarte wraz ze stokiem dla narciarzy. W tej chwili trwają prace z usprawnieniem wyciągu.  Mamy 2 - 3 tygodnie na rozruch. Powstał większy taras. W szałasie będzie można zakupić kiełbaskę, kiszkę lub schabowego – tj. szybkie przekąski oraz napoje, tak, żeby zmniejszyć i rozładować oczekiwanie ludzi w jednej kolejce. Stok oświetliliśmy na próbę dwa dni temu (tj. 25 listopada 2015 r.). Nie ma jednak jeszcze temperatury, która pozwoli zamienić wodę w śnieg – mówi. 

Wśród wymienianych przez niego planów znajduje się również szkółka narciarska dla starszych i dla dzieci. Na miejscu wykonano także wyciąg zaczepowy dla dzieci o długości 80 metrów. Znajduje się po prawej stronie dużego wyciągu.  Powstały także dodatkowe miejsca parkingowe. 

 

Komentarze (4)

 • Marcin 2 gru 2015

  Ma ktoś jakiś filmik z tego stoku, żeby wizualnie zobaczyć czy da się porządnie zjechać?

  4 1 Odpowiedz
 • 3 gru 2015

  E powiem Ci ze super tam jest i tanio przede wszystkiem raz pojechałem i się zakochałem

  4 Odpowiedz
 • 9 gru 2015

  to ja powiem ze pan z obslugi nie powinien pelnic tej funkcji ;) nie wie co jest wogol niego grane a jak ktos przyjdzie z zazaleniem to jeszce nakrzyczec potrafi ciekawe czy moj karnet w koncu odbierze bo kazal mi sie w nastepnym sezonie zglosic ;) gorka jest fajna przez 500m pozniej liton ice ;)

  Odpowiedz
 • 9 gru 2015

  i nie tanio bo w kasinie i bialce za te same pieniadze mozna lepiej pojezdzic w kolejce mozna stac nie raz po 30 min przy jednej kasie... moze zatrudnia kogos do obslugi drugiej w tym roku

  Odpowiedz

Zobacz więcej