Miasto

Załap się na bezpłatne szkolenia dla młodzieży w wieku 16-25 lat

Załap się na bezpłatne szkolenia dla młodzieży w wieku 16-25 lat

tekst sponsorowany

 

Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS zaprasza młodzież w wieku 16-25 lat do udziału 

w projekcie pt. Nasz Start z Fundacją ARTS i State Street. Projekt obejmuje kilka modułów bezpłatnych zajęć m.in. angielski, grafikę, autoprezentację, savoir-vivre, spotkania networkingowe. 

Aby nauczyć się języka nie trzeba jechać do Krakowa czy Londynu. Wystarczy skorzystać z możliwości i wziąć udział w bezpłatnych kursach organizowanych przez Fundację ARTS. Warsztaty języka angielskiego prowadzone będą przez szkołę językową z Myślenic. 

Projekt Nasz Start z Fundacją ARTS i State Street to kilka modułów tematycznych. Cykl warsztatów obejmuje 7 miesięcy zajęć szkoleniowych.  Semestr kursu języka angielskiego, zajęcia komputerowe m.in. grafika komputerowa, montaż filmów, tworzenie dokumentów aplikacyjnych oraz opracowanie projektów na konkursy grantowe. Każdy moduł stwarza możliwość otrzymania certyfikatu, a to niewątpliwy atut na rynku pracy.

Z uwagi na fakt, iż projekt skierowany jest do młodzieży, która rozpoczyna lub niebawem rozpocznie swoją ścieżkę kariery na rynku pracy, organizatorzy zadbali również o rozwój kompetencji biznesowych uczestników. 

„To druga edycja programu. W bieżącym roku z oferty bezpłatnych zajęć skorzystało 30 osób

 z terenu naszego powiatu. Program szkoleniowy to maksimum praktyki, oraz rozsądna dawka teorii. Wśród realizowanych modułów znajdą się język angielski, sesje fotograficzne, metody skutecznej autoprezentacji, opracowanie dokumentów aplikacyjnych, rozmowa kwalifikacyjna, biznesowy savoir vivre, tworzenie filmów i wizytówek w sieci. Ważnym elementem będzie spotkanie networkingowe z pracownikami korporacji State Street w Krakowie. – podkreśla Izabela Janczak-Bizoń z Fundacji ARTS.”

Nabór uczestników potrwa do 4 stycznia 2016 roku. Przy rekrutacji będzie brana pod uwagę także kolejność zgłoszeń. Pierwsze spotkanie odbędzie się 12 stycznia o godz. 16.30 w Wiśniowej. Spotkania zaplanowane są w ferie zimowe, wybrane soboty oraz w dni powszednie popołudniami cyklicznie do końca lipca 2016 roku. Uczestnik zobowiązany jest do udziału we wszystkich modułach szkoleniowych stanowiących całość projektu. Znaczna część zajęć będzie  odbywać się  w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej, który jest partnerem projektu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie fundacji.

Aby zgłosić się do projektu należy zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić formularz rekrutacyjny online:

W razie wątpliwości Zespół Fundacji ARTS zachęca do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu: 665 189 897, 794 603 701. Informacje dodatkowe można uzyskać także w biurze projektu: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Wiśniowa 320 w poniedziałki i czwartki w godz. 10.00-14.00.

Projekt został dofinansowany przez State Street Foundation. 

Zobacz więcej