Miasto

Tu można sprawdzić jakość powietrza w Małopolsce. W Myślenicach... dobra

Tu można sprawdzić jakość powietrza w Małopolsce. W Myślenicach... dobra

Aktualny stan zanieczyszczenia powietrza w Małopolsce z 48 godzinną prognozą dla całego regionu można sprawdzać w nowym serwisie 

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego uruchomił nową stronę internetową prezentującą informacje dotyczące prognozy jakości powietrza w Małopolsce. 

W serwisie można zapoznać się z aktualnym stanem zanieczyszczenia powietrza oraz prognozą 48-godzinną dla całego regionu, lub poszczególnych części Małopolski. Na stronie publikowane są również informacje o wprowadzonym stopniu zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza.

Jakość powietrza w regionie oceniana jest w sześciostopniowej skali. W najbliższych trzech dniach dla Myślenic powietrze oceniane jest jako dobre, a w niektórych godzinach nawet jako umiarkowane. 

W ramach serwisu istnieje także możliwość otrzymywania newslettera, czyli e-mailowych informacji o mierzonym i prognozowanym poziomie zanieczyszczenia powietrza, w trzech opcjach: codziennego, ostrzegawczego i alarmowego wraz z wyborem obszaru województwa, którego mają dotyczyć informacje. 

Komentarze (14)

 • Def Ibrylator 15 lut 2016

  Dodam jeszcze, że dokładnie z tych samym punktów pomiarowych korzysta aplikacja "SmokSmog" na smartfony. Podaje w czasie rzeczywistym (w momencie pomiaru) dane dla obecnej lokalizacji użytkownika.

  11 4 Odpowiedz
 • 15 lut 2016

  To wreszcie gdzie można sprawdzić zapylenie w Myślenicach? "Tu" to znaczy gdzie?Może podacie jakiś adres. A wogóle coś tu się nie zgadza bo zapylenie dzisiaj w powiecie i w Myślenicach jest śrdnie a jutro będzie złe wg Publikacji "Wrota Małopolski". Komu teraz wierzyć!

  11 7 Odpowiedz
 • Antek Xxxxx 17 lut 2016

  to jedno wielkie oszustwo ,wieczorem w Myślenicach nie widać nic oprócz smogu i ciekawe skąd wiedzą jak będzie jutro wieczorem

  6 1 Odpowiedz
 • 16 lut 2016

  KRAKÓW z uśmiechniętą buzią HAHAHAHA

  6 Odpowiedz
 • 16 lut 2016

  A po co jak u nas powietrze jest "kryształ"?
  Hahahaha
  Gdyby był pomiar (tam gdzie mieszkają ludzie a nie na Rynku gdzie pracują urzędnicy) to mogłoby się okazać, że np. trzeba ograniczyć ruch przez miasto a to już nie wszystkim "na rękę".............

  5 Odpowiedz

Zobacz więcej