Kultura

Uczą koleżanki jak być damą w szkole

Uczą koleżanki jak być damą w szkole

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności postanowiły stworzyć projekt społeczny pt. „Damą być… w szkole”

Jak mówią to kontynuacja zeszłorocznego projektu pt. „Szkolny dżentelmen”. Projekt w szkole prowadzą Katarzyna Papież, Natalia Bobek, Karolina Wicher, Natalia Sobczak i Kinga Wątor. 

Od września w ramach prowadzonych szkoleń uczennice edukują swoje koleżanki w zakresie savoir vivre'u, wśród kolegów przeprowadziły ankietę dotyczącą ich zachowań, promują estetykę ubioru oraz organizują spotkania podczas których udzielają porad.  

- Ostatecznym efektem tych działań powinno być wzmocnienie pozytywnych wzorców osobowych i zmiana negatywnych postaw wśród koleżanek naszej szkoły, co korzystnie wpłynie na ich ogólny wizerunek w szkole, jak i poza nią – mówi Karolina Wicher, jedna z organizatorek akcji.

„Zwolnieni z Teorii” to ogólnopolska olimpiada kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej. 

Komentarze (4)

 • 17 lut 2016

  "damy" mogłyby czasami nałożyć tusz do rzęs :D

  5 29 Odpowiedz
  • 18 lut 2016

   No, niekoniecznie. Pamiętam jeszcze czasy gdy do szkoły chodziło się uczyć a nie pokazywać i makijaż nie był potrzebny. Teraz, gdy widzę te niektóre licealistki to się zastanawiam czy one do szkoły idą czy też wracają z pracy.

   24 3 Odpowiedz

Zobacz więcej