Miasto

Myślenice: Młody "gangster" okradał starsze panie

Myślenice: Młody "gangster" okradał starsze panie

Szesnastoletni chłopiec napadał na starsze panie w pobliżu bloków nr 3 i 6 na Osiedlu Tysiąclecia

Karny zarzut zuchwałej kradzieży metodą „na wyrwę” usłyszał 16-latek z Myślenic. Został ujęty dzięki pracy policjantów wydziału kryminalnego.

Chociaż do napaści doszło 19 stycznia, późnym popołudniem w pobliżu bloków nr 6 i 3 na Osiedlu Tysiąclecia w Myślenicach, to policjantom udało się namierzyć sprawcę. Zaledwie w odstępstwie kilkudziesięciu minut złodziej na co dzień uczący się w jednym z gimnazjów podbiegał do ofiar i wyrywał jej torebkę. Później uciekał, a następnie wyciągał z niej telefon komórkowy, a w jednym przypadku także drobną kwotę pieniędzy.

Zdezorientowane poszkodowane – podczas składania zawiadomień o przestępstwie – nie potrafiły podać funkcjonariuszom rysopisu napastnika. Biorąc pod uwagę choćby to, że od dawna nie notowano zdarzeń o podobnym charakterze na ulicach Myślenic, funkcjonariusze ogniwa kryminalnego, początkowo dysponując zaledwie szczątkowymi informacjami, sukcesywnie zacieśniali krąg osób podejrzewanych o udział w tych kradzieżach.

Policyjne typowania wskazywały na ucznia gimnazjum, który skradzione telefony chciał upłynnić u innych osób. Chłopiec został ujęty. Przesłuchany, przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia, opisał okoliczności obu napaści, których się dopuścił. Odzyskane telefony trafią z powrotem do właścicielek. Materiały zgromadzone przez śledczych zostaną przekazane do sądu rodzinnego.

Znane są też policjantom inne osoby zamieszane w ten proceder. Wobec nich w grę może wchodzić zarzut paserstwa.

Komentarze (18)

 • 8 mar 2016

  A gangster is a criminal who is a member of a gang. Some gangs are considered to be part of organized crime.

  A to przecież zwykła szuja, okradająca staruszki...

  55 13 Odpowiedz
 • 8 mar 2016

  Może by tak jakieś zdjęcie i nazwisko tego łebka (żeby wiedzieć na którego chłopca uważać), bo przecież zaraz biednego chłopczyka wypuszczą.

  34 9 Odpowiedz
 • 8 mar 2016

  Co to za tytuł ?? zaczynam wyczuwać brak profesjonalizmu redaktora :/

  To nie gangster tylko jak już młodociany przestępca.....patologia i tyle. Ale nie gangster heh na to za kiepski chyba jest :)

  25 6 Odpowiedz
 • 8 mar 2016

  Szanowna redakcjo! "szesnastoletni chłopiec"?! Chłopiec to mi się tak max z 12 latkiem kojarzy. Ten to już prawie dorosły byk...

  26 10 Odpowiedz
 • OKOKI 8 mar 2016

  16 latek to już nie dziecko tylko wyrostek, a w tym przypadku to wrzód.

  24 9 Odpowiedz

Zobacz więcej