Miasto

Myślenice: Młody "gangster" okradał starsze panie

Szesnastoletni chłopiec napadał na starsze panie w pobliżu bloków nr 3 i 6 na Osiedlu Tysiąclecia

Karny zarzut zuchwałej kradzieży metodą „na wyrwę” usłyszał 16-latek z Myślenic. Został ujęty dzięki pracy policjantów wydziału kryminalnego.

Chociaż do napaści doszło 19 stycznia, późnym popołudniem w pobliżu bloków nr 6 i 3 na Osiedlu Tysiąclecia w Myślenicach, to policjantom udało się namierzyć sprawcę. Zaledwie w odstępstwie kilkudziesięciu minut złodziej na co dzień uczący się w jednym z gimnazjów podbiegał do ofiar i wyrywał jej torebkę. Później uciekał, a następnie wyciągał z niej telefon komórkowy, a w jednym przypadku także drobną kwotę pieniędzy.

Zdezorientowane poszkodowane – podczas składania zawiadomień o przestępstwie – nie potrafiły podać funkcjonariuszom rysopisu napastnika. Biorąc pod uwagę choćby to, że od dawna nie notowano zdarzeń o podobnym charakterze na ulicach Myślenic, funkcjonariusze ogniwa kryminalnego, początkowo dysponując zaledwie szczątkowymi informacjami, sukcesywnie zacieśniali krąg osób podejrzewanych o udział w tych kradzieżach.

Policyjne typowania wskazywały na ucznia gimnazjum, który skradzione telefony chciał upłynnić u innych osób. Chłopiec został ujęty. Przesłuchany, przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia, opisał okoliczności obu napaści, których się dopuścił. Odzyskane telefony trafią z powrotem do właścicielek. Materiały zgromadzone przez śledczych zostaną przekazane do sądu rodzinnego.

Znane są też policjantom inne osoby zamieszane w ten proceder. Wobec nich w grę może wchodzić zarzut paserstwa.

Komentarze

 • 8 mar 2016

  A gangster is a criminal who is a member of a gang. Some gangs are considered to be part of organized crime.

  A to przecież zwykła szuja, okradająca staruszki...

  55 13 Odpowiedz
  • mirek@ 8 mar 2016

   ja w tytule wyczuwam sporo ironii i słusznie. ty chyba mniej :)

   chlopiec myslal ze jest gangsta fejmi na dzielni a tu przypal :)

   24 8 Odpowiedz
 • 8 mar 2016

  Co to za tytuł ?? zaczynam wyczuwać brak profesjonalizmu redaktora :/

  To nie gangster tylko jak już młodociany przestępca.....patologia i tyle. Ale nie gangster heh na to za kiepski chyba jest :)

  25 6 Odpowiedz
 • 8 mar 2016

  Szanowna redakcjo! "szesnastoletni chłopiec"?! Chłopiec to mi się tak max z 12 latkiem kojarzy. Ten to już prawie dorosły byk...

  26 10 Odpowiedz
  • mysleniczaninzdziada 8 mar 2016
   darlet napisał/a:

   Nie wiem czy 16-latka można nazwać dzieckiem.

   OKOKI napisał/a:

   16 latek to już nie dziecko tylko wyrostek, a w tym przypadku to wrzód.

   ale wszyscy jestescie nieoczytani... przeciez slowa typu "gangster" czy chlopiec sugeruja podejscie do tego bandyty. chlopiec to subtelna szpila w jego niedojrzalosc a gangster w cudzyslowie co moze oznaczac? naprawde takie macie braki w wyksztalceniu o mlode pokolenie?

   tak czy owak chlopak, albo raczej chlopiec zasluguje na kare!!!

   12 6 Odpowiedz
   • 9 mar 2016

    Może najpierw zerknij na swoje wpisy, tworzone w trudnym do zrozumienia języku, a później nas poprawiaj.

    6 5 Odpowiedz
 • 8 mar 2016

  Może by tak jakieś zdjęcie i nazwisko tego łebka (żeby wiedzieć na którego chłopca uważać), bo przecież zaraz biednego chłopczyka wypuszczą.

  34 9 Odpowiedz
 • 8 mar 2016

  Gdzie są rodzice tych dzieci ?

  23 14 Odpowiedz
 • OKOKI 8 mar 2016

  16 latek to już nie dziecko tylko wyrostek, a w tym przypadku to wrzód.

  24 9 Odpowiedz
 • 8 mar 2016

  Abstra*****ąc od treści powyższej notki prasowej, pragnę prosić Redakcję o większą dbałość o poziom językowy wpisów. Poniżej fragmenty.
  "Chociaż do napaści doszło 19 stycznia, późnym popołudniem w pobliżu bloków nr 6 i 3 na Osiedlu Tysiąclecia w Myślenicach, to policjantom udało się namierzyć sprawcę". Nie rozumiem intencji. Czy chodzi o to, że policjantom mimo tak długiego czasu od zdarzenia udało się ująć sprawcę, czyli jest to pochwała dla pracy Policji? A może wręcz przeciwnie? Choć do napadu doszło 19 stycznia, to policjanci dopiero teraz ujęli sprawcę?
  " Zaledwie w odstępstwie kilkudziesięciu minut złodziej na co dzień uczący się w jednym z gimnazjów podbiegał do ofiar i wyrywał jej torebkę." Raczej wyrywał im torebki, skoro ofiar było więcej?
  "Później uciekał, a następnie wyciągał z niej telefon komórkowy, a w jednym przypadku także drobną kwotę pieniędzy." Rozumiem nawiązanie do torebki, ale jednak błąd stylistyczny jest ewidentny.

  Droga Redakcjo, rozumiem, że portal tworzą ludzie z pasją, może niekoniecznie z wykształceniem dziennikarskim czy polonistycznym, ale wskazane uchybienia nie powinny się zdarzać. Chodzi przecież o szacunek dla czytelników z jednej strony oraz dobre imię portalu z drugiej.

  21 14 Odpowiedz
 • 9 mar 2016

  Pewno przekopiowali policyjną informację stąd taka a nie inna forma.

  8 4 Odpowiedz
 • 9 mar 2016

  Czy może ktoś wie do ,którego gimnazjum ten chłopiec chodził. Pytam tylko dla tego ,żeby tam czasem nie poszedł mój syn.

  8 17 Odpowiedz
 • 10 mar 2016

  a jakie to ma znaczenie , w każdym może się pojawić tego typu "dziecko"

  8 2 Odpowiedz
 • 10 mar 2016

  Podobno jest takie jedno wybitne w naszym mieście, do którego z pewnością taki "element" nie uczęszcza.

  5 1 Odpowiedz
 • ewa 10 mar 2016

  podobno jest....a raczej podobno lepiej się "kamufluje " ;)
  wiek głupi, co ma do tego szkoła, jak dom nie daje rady
  i tu i tu znajda się perły i "perełki"

  7 2 Odpowiedz
 • 10 mar 2016

  pała , pała i jeszcze raz pała - skutek gwarantowany , wiem z autopsji że to najlepsze lekarstwo na chorobę zwaną wykolejenie itp

  3 4 Odpowiedz

Zobacz więcej

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew
Myślenice 4

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew

W pomoc choremu na białaczkę policjantowi z Myślenic w ostatnich dniach włączyły się setki mieszkańców, którzy oddawali dla niego krew. Nie udało się go uratować, a walkę z postępującą chorobą sierż. szt. Łukasz Płachta zakończył dzisiaj Jak informują policjanci Łukasz Płachta przegrał walkę z błyskawicznie postępującą chorobą, mimo ofiarnej pomoc...

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie
Myślenice 1

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie

W czasie trwania niedzielnych imprez sportowych na Zarabiu zorganizowana została kolejna zbiórka krwi na rzecz sierż. szt. Łukasza Płachty, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, który zmaga się z ostrą białaczką Kilka dni temu pisaliśmy o policjancie z Myślenic, który o chorobie dowiedział się nagle i potrzebuje krwi. Na nasz apel o...

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"
Alarmujecie 5

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"

W weekend otrzymaliśmy od kilku z naszych czytelników zgłoszenia dotyczące uszkodzonej kładki nad Rabą. Dzisiaj ubytki zostały uzupełnione, ale jak sugerujecie "kładka wymaga interwencji" Dla jednych "wiszący most", dla innych "kładka", ale większość wiadomości jakie w ostatnim czasie przesyłacie na redakcja@miasto-info.pl dotyczy jej stanu. W min...

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 
Drogi 0

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 

Przez kilkadziesiąt minut przed godz. 8 zamknięta była Zakopianka po tym jak przed wiaduktem w Myślenicach zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala Do wypadku doszło o godz. 7.55 na drodze krajowej nr 7 przy wiadukcie nad ul. Piłsudskiego. Kiedy strażacy z JRG Myślenice dotarli na miejsce, zastali trzy rozbite samochody i jedną...

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic
Myślenice 28

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic

W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się ulicami Gałczyńskiego i Bema, z których zdzierany jest asfalt. Odcinek od skrzyżowania z ul. Jordana i Reja jest wyłączony z ruchu. Piesi mogą przechodzić wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema To na ul. Gałczyńskiego i Bema, które jako pierwsze przechodzą remont, utrudnienia potrwa...