Okolice

Dobczyce: Nowe ceny wody i ścieków

Dobczyce: Nowe ceny wody i ścieków

Od kwietnia mieszkańcy gminy Dobczyce będą płacić wyższe stawki za wodę i ścieki

Taką decyzję podjęli radni miejscy w Dobczycach. Po długiej dyskusji 11 było za, 2 przeciw a 2 wstrzymało się od głosu.

Odbiorcy przemysłowi (zaliczani do drugiej grupy taryfowej) będą płacić za metr sześc. wody 4,54 zł netto, a za m sześc. ścieków 6,71 zł netto. Mieszkańcy, szkoły, przedszkola i instytucje prowadzące działalność kulturalną, które zaliczane są do pierwszej grupy taryfowej zapłacą 3,70 zł netto za metr sześc. wody, a 5,51 zł netto za metr sześc. ścieków. W sumie wyniesie to 9,21 zł, czyli o ponad złotówkę więcej niż dotychczas.

Opłaty abonamentowe pozostają na dotychczasowym poziomie i wynoszą miesięcznie dla pierwszej grupy 3,50 zł i 10 zł dla drugiej grupy.

Jak argumentują władze Dobczyc na wzrost ceny kalkulacyjnej decydujący wpływ mają inwestycje poczynione przez gminę Dobczyce w latach 2012-2015, które miały na celu poprawę gospodarki ściekowej wokół Zbiornika Dobczyckiego. Wartość inwestycji, która objęła wybudowanie 73- kilometrowej sieci kanalizacyjnej, 20 pompowni ścieków i 799 przyłączy kanalizacyjnych oraz zakup nowych sprzętów do obsługi sieci wodno-kanalizacyjnej wyniosła ponad 29 milionów zł.

Powiązane tematy

Komentarze (7)

 • 13 mar 2016

  Kurcze prawie o połowę taniej niż u nas że nie wspomnę o abonamencie 3,50zł a u nas 24,81zł i też robili inwestycje.

  24 3 Odpowiedz
 • Andrzej 13 mar 2016

  Zaraz bill Ci wytłumaczy, że przecież u nas najtaniej w województwie.

  19 2 Odpowiedz
 • 14 mar 2016

  Z jakiego powodu został skasowany post użytkownika Gascan?

  6 Odpowiedz
 • 14 mar 2016

  Jestem za systemem Szwajcarskim. Wszystkie decyzje na poziomie gminy, powiatu, województwa, państwa, na podstawie referendum.

  11 Odpowiedz
 • 14 mar 2016

  Redakcja miasto info skasowała mój post. Szkoda że nikt nie napisał na tym portalu o decyzji Urzędu Ochrony Konsumenta dotyczącej nadużycia MZWiK. Czy tylko jak odnoszę wrażenie że miasto-info oraz myślenicka tv unika trudnych tematów związanych z zarządzaniem środkami gminy? Może ktoś z szacownych mediów pokusi się o zadanie pytania na ten temat i jego opisania?

  19 1 Odpowiedz
 • 14 mar 2016

  Radni miejscy w Dobczycach mimo ,że decyzja nie jest popularna ale ją przegłosowali. Natomiast radni Myślenic przed każdą podwyżką wody umywają ręce i nie głosują.Nasuwa się pytanie kogo się boją.??????

  12 Odpowiedz
 • 16 mar 2016

  Teraz niech jeszcze Andrzej wyda oficjalne oświadczenie w sprawie jakości wody w Myślenicach. Skoro taka "milionowa" inwestycja to woda płynąca z naszych kranów powinna być jak z Żywieckiego, górskiego strumienia. W Dobczycach woda pół tańsza i w dodatku jedna z najwyższych jakością w Europie. Dlaczego o tym nikt nie napisał?

  9 Odpowiedz

Zobacz więcej