Miasto

XIII Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego

Uczniowie wszystkich gimnazjów na terenie powiatu od rana odwiedzali stoiska szkół ponadgimnazjalnych. Targi to okazja do zapoznania się z ofertą szkół i czas na rozmowę z ich przedstawicielami

Przybyłych na targi gości przywitał gospodarz tegorocznej imprezy Jerzy Cachel - dyrektor Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach, prezentując wszystkich wystawców. Uroczystego otwarcia targów w hali sportowej Zespołu dokonał starosta myślenicki Józef Tomal, zachęcając gimnazjalistów do wyboru szkół prowadzonych przez Powiat.

- Przed Wami trudna i ważna decyzja: wybór szkoły ponadgimnazjalnej, co zapewne będzie decydować o Waszej dalszej przyszłości, wykształceniu, wiedzy i umiejętnościach. Zachęcam do wyboru naszych szkół, które są nowocześnie wyposażone, oferują bogatą ofertę kształcenia, posiadają zmodernizowaną bazę dydaktyczną i sportową. Podczas dzisiejszych Targów możecie się zapoznać z ofertą naszych szkół. Jest ona również zawarta w Poradniku Gimnazjalisty, który co roku Wam przekazujemy - podkreślił.
Starosta odczytał także list okolicznościowy od Marszałka Województwa Małopolskiego, w którym podkreślił on m.in. rolę dobrego wykształcenia i edukacji, będącego gwarantem znalezienia w przyszłości satysfakcjonującej pracy.

Około 1200 uczniów odwiedziło targi, zapoznając się z ofertą edukacyjną wystawców. Gimnazjaliści mogli ocenić, która z ofert najbardziej odpowiada ich oczekiwaniom i predyspozycjom. Stoiska przyciągały barwnością, ciekawą aranżacją i ofertą, a także smakołykami. Można było skosztować m.in. owocowych soków, napojów, deserów, kanapek, ciasteczek i innych pyszności, przygotowanych specjalnie na Targi przez młodzież poszczególnych szkół.
Można było zobaczyć dorobek poszczególnych szkół, wziąć udział w loterii fantowej na stoisku ZSTE w Myślenicach, obejrzeć wystawę zdjęć na stoisku ZSO w Myślenicach, zapoznać się z kierunkami oferowanymi przez ZSOIZ w Lubniu m.in. w zakresie usług gastronomicznych i hotelarstwa, zrobić sobie modną fryzurę na stoisku ZS w Dobczycach, obejrzeć roboty na stoisku ZSZiO w Sułkowicach i ZS w Dobczycach, czy obejrzeć ciekawe pomysły na gadżety reklamowe na stoisku ZS w Myślenicach. Gimnazjaliści mieli także okazję zwiedzić Zespół Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach, który zorganizował także Dzień Otwarty Szkoły, m.in. częstując wszystkich przybyłych smakołykami z grilla.

Wystawcy:

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach
Zespół Szkół Techniczno - Ekonomicznych im. M. Reja w Myślenicach
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu
Zespół Szkół im. ks. J. Tischnera w Dobczycach
Zespół Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach
II LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych - Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Myślenicach
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Myślenicach
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Myślenicach
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Dobczycach
Środowiskowy Hufiec Pracy w Myślenicach
Hufiec Pracy w Skomielnej Białej
Starostwo Powiatowe w Myślenicach

 

Komentarze

 • 16 mar 2016

  Na takich targach powinien być jeszcze przedstawiciel urzędu pracy z ofertami, żeby zobaczyli co ich czeka w przyszłości, jak będą polegali na polskim państwie a nie swojej kreatywności :)

  26 13 Odpowiedz
 • 20 mar 2016

  Oskarżony o przestępstwa obyczajowe starosta Józef Tomal, daje dobre rady młodzieży, szkoda, że nie opowiedział o przebiegu postępowania sądowego. Ciekawe czy był tam radny Dudzik, który jest fachowcem od jazdy samochodem pod wpływem alkoholu, pewnie tez ma dobre rady dla młodzieży.

  4 17 Odpowiedz
 • 21 mar 2016

  Tak służbisto. Na targach się mówi o przestępstwach wyimaginowanych przez twoją niewyżytą kobietkę. Jak widać jesteście siebie warci. Spróbujcie jakoś uczciwiej wyrwać kasę a nie przez ośmieszanie się tej pani. Bo o jej "przygodach" wiele opowieści krąży tu i tam. A że jeden jej odmówił, to widać pała zemstą... Ty też masz jakieś kompleksy na punkcie tego pana. I może prywatne animozje załatwiaj twarzą w twarz a nie pod pseudonimem. My już wiemy, że sprawa jest w toku, bez twojego natrętnego wypisywania w każdym artykule dotyczącym starostwa (bo o sprawach pana Daniela jakoś nie wspominasz). Tyle że czekamy na finał, nie szczując na każdym kroku. Może z okazji zbliżających się świąt rozliczysz sam siebie... no chyba że jesteś bez skazy i z lepszego sortu- to nie musisz.

  16 2 Odpowiedz
 • 21 mar 2016

  "Mieszkanko1980" . Ja nie znam ani starosty, ani "tej kobiety", a sprawa nie jest wyimaginowana skora prokuratura postawiła zarzuty, a sąd przyjął do rozpoznania. O sprawie pisze i będę pisał, przy każdej okazji publicznych wystąpień oskarżonego o przestępstwa obyczajowe starosty Józefa Tomala, aż do prawomocnego orzeczenia, tak aby opinia publiczna nie zapomniała o tej sprawie. Starostwo myślenickie to szczególny rodzaj urzędu, gdzie obowiązuje zasada "Polacy nic się nie stało..."

  3 15 Odpowiedz
  • 21 mar 2016

   panie służbisto, pracujesz czy się w domu nudzisz i nie masz co robić. Masz kompleks jakiś?
   może opiszesz o innych politykach np. pisu? bo jak widzę kolego z pisu, masz problem bo jestes nastawiony tylko i wyłącznie na jedną osobę. Skończ już tą dziecinadę i zajmij się pracą jeśli taka masz.
   Ja Ci przypomnę, bo błądzisz pisanie o tym tym bardziej jeśli nie ma prawomocnego wyroku jest pomówieniem i oskarżeniem.

   a po drugie jakie Ty (nie zasługujesz na pisanie z dużej litery) masz rady dla młodzieży oprócz tworzenia negatywnej propagandy, bo to co Ty robisz jest najgorszą rzeczą jaka może być.
   nie pozdrawiam, pisz sam do siebie dalej te dyrdymały a samo to do Ciebie przyjdzie, i ja będę pierwszym który będzie pisał na forum o służbiście.

   13 1 Odpowiedz
 • 21 mar 2016

  Pisz, pisz, skoro to dla ciebie pewien rodzaj terapii odnośnie kompleksu starosty (i zazdrości o twojego znanego króliczka, którego tak bronisz). Tylko nie zamydlaj oczu że go nie znasz i chodzi ci o opinię publiczną, bo jakoś inna sprawa nie spędza ci snu z powiek i nie promujesz jej tak, jak w/w., chociaż również toczy się w sądzie i dotyczy człowieka "ze świecznika". Że cię zacytuję: "Nie znam Pana Obajtka, życzę mu jak najlepiej,
  (...) Przypuszczam, iż nikt z piszących na tym forum nie zna materiałów postępowania, zatem opowiadanie o szczegółach tej sprawy, jak to czyni jeden z komentujących jest bez sensu." i jeszcze: "to szczególny rodzaj urzędu, gdzie obowiązuje zasada "Polacy nic się nie stało...". Może więc poszerzysz swoje "jedynie słuszne" posty o kolejnych oskarżonych a nie wciskaj kitu jakim to jesteś informatorem "pro publico bono". Pisz, pisz... (tchórzliwie pod pseudo, bo tylko na to cię stać). Kompleks służbisty, c.d.n...

  16 1 Odpowiedz
 • 22 mar 2016

  Nie wiem skąd i dlaczego takie zaciekłe ataki na moją osobę ze strony ze strony "mieszkanki1980", pewnie jest pracownikiem Starostwa w Myślenicach i wielbicielką oskarżonego Józefa Tomala. Materiałów postępowania nie znam, ale chciałem poznać i byłem na pierwszej rozprawie, jednak sąd wyłączył w całości jawność postępowania, a jakoś nie spotkałem tam "mieszkanki1980". Ponadto proszę mnie nie obrażać iż jestem "tchórzem", bo każdy na tym forum występuje pod jakimś nikiem, "mieszkanka1980" też.
  Co do "max1999" to przypominam iż o sprawie oskarżonego Józefa Tomala, informowały środki masowego przekazu, zatem ja nikogo nie pomawiam, a Józefa Tomala oskarżyła prokuratura, nie ja. "Max1999", proszę zapoznać się ze znamionami czyny nazywanego potocznie pomówieniem i oskarżeniem, widzę, że pojęcia te są Ci obce, zatem trzeba Ci wybaczyć ponieważ nie wiesz o czym piszesz.
  Mimo wszystko życzę wesołych i spokojnych świąt "mieszkance1980 i max1999"

  1 12 Odpowiedz
 • 22 mar 2016

  Nie mam zamiaru z tobą dyskutować. Powtarzasz się cały czas i nie masz nic innego do powiedzenia. Masz. W. Tym interes i wszyscy dobrze wiedzą. Pewnie masz już posadke jakąś zapewniona za takie pisanie.

  12 1 Odpowiedz
 • 22 mar 2016

  Źle kombinujesz, nie jestem pracownikiem starostwa i nie wielbię starosty, jak to sugerujesz. Nie stosuję też żadnej nagonki (to twój ulubiony sposób działania). Po prostu śmieszy mnie twój "obywatelski" sposób działania skierowany jedynie na osoby z poza "jedynie słusznej partii"... Na rozprawie mnie nie spotkałeś bo byłam w pracy (nie mam tyle czasu wolnego co ty), pisałam o tym, ale czytasz tak jak działasz, czyli wybiórczo. Co do "znamion czynu zwanego pomówieniem i oskarżeniem" istnieje też coś takiego jak domniemanie niewinności- czyli coś tobie niewygodnego, dlatego pod nikiem próbujesz szczuć na jedną osobę do której masz prywatne uprzedzenia. O kim oskarżonym informowały jeszcze środki masowego przekazu??? Dodasz może do swojej tematyki??? I przemyśl swoje nastawienie do sprawy, bo widać masz się za tego bez skazy i mającego stu procentową rację, dlatego też twoje wspomnienie wobec mnie o świętach kojarzy się z postępowaniem pewnego apostoła lubiącego srebrniki. Na dowód tego jeszcze raz przytoczę twoje słowa: "Przypuszczam, iż nikt z piszących na tym forum nie zna materiałów postępowania, zatem opowiadanie o szczegółach tej sprawy, jak to czyni jeden z komentujących jest bez sensu."

  12 1 Odpowiedz
 • 24 mar 2016

  Zastanawiam się jaki jest sens organizowania takich targów, raczej niewiele się z nich wynosi

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic
Historia 5

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic

W czwartek 22 sierpnia mija 77 lat od chwili, kiedy Niemcy wywieźli, a następnie zamordowali około 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic W jednej z kamienicy znajdującej się na myślenickim Rynku znajduje się tablica upamiętniająca te wydarzenia. Od 15 lat spotykają się pod nią mieszkańcy Myślenic, aby uczcić pamięć jednego z najtragiczniejszych wyd...

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery
Myślenice 10

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery

Na rondzie przy OSP Śródmieście dwóch mężczyzn siekierami zaatakowało grupę przechodniów Na redakcja@miasto-info.pl nasi czytelnicy informują, że w czwartek 15 sierpnia pomiędzy godz. 22:30 a 23 na rondzie Śródmieście w Myślenicach miało dojść do napadu z użyciem siekier. Informacje potwierdza Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji...

Okradli sklep na 1200 zł. Namierzył ich policjant w cywilu
Myślenice 0

Okradli sklep na 1200 zł. Namierzył ich policjant w cywilu

Ponad 1200 zł warte były zakupy, za które trójka złodziei nie miała zamiaru zapłacić. Kiedy opuszczali sklep ze skradzionym towarem, zostali zatrzymani przez policjanta, który w wolnym czasie był na zakupach To, że policjantem jest się również po służbie pokazał kierownik Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach....

Kiedy zobaczył film, na którym niszczy szlaban, sam zgłosił się na policję
Myślenice 1

Kiedy zobaczył film, na którym niszczy szlaban, sam zgłosił się na policję

Wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach opublikowała nagranie, na którym widać, jak młody mężczyzna niszczy szlaban przy ul. Mickiewicza. Kiedy sprawca zobaczył film, sam zgłosił się na policję Film zamieszczony przez policję na facebooku szybko obiegł również lokalne media, a jego odsłony rosły w imponującym tempie. Na filmie widać było j...

Kiedy nocą wracała do domu, napadł ją nieznany mężczyzna. Usłyszał zarzut gwałtu
Myślenice 10

Kiedy nocą wracała do domu, napadł ją nieznany mężczyzna. Usłyszał zarzut gwałtu

Kiedy ponad 20-letnia kobieta wracała w nocy do domu, została zaatakowana przez nieznajomego mężczyznę. Policji udało się go namierzyć. Postawiono mu zarzut gwałtu. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia Była noc z soboty na niedzielę (27/28 lipca), kiedy ponad 20-letnia kobieta szła przez Myślenice w kierunku domu. Jak relacjonuje policja, została nap...

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...