Miasto

XIII Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego

Uczniowie wszystkich gimnazjów na terenie powiatu od rana odwiedzali stoiska szkół ponadgimnazjalnych. Targi to okazja do zapoznania się z ofertą szkół i czas na rozmowę z ich przedstawicielami

Przybyłych na targi gości przywitał gospodarz tegorocznej imprezy Jerzy Cachel - dyrektor Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach, prezentując wszystkich wystawców. Uroczystego otwarcia targów w hali sportowej Zespołu dokonał starosta myślenicki Józef Tomal, zachęcając gimnazjalistów do wyboru szkół prowadzonych przez Powiat.

- Przed Wami trudna i ważna decyzja: wybór szkoły ponadgimnazjalnej, co zapewne będzie decydować o Waszej dalszej przyszłości, wykształceniu, wiedzy i umiejętnościach. Zachęcam do wyboru naszych szkół, które są nowocześnie wyposażone, oferują bogatą ofertę kształcenia, posiadają zmodernizowaną bazę dydaktyczną i sportową. Podczas dzisiejszych Targów możecie się zapoznać z ofertą naszych szkół. Jest ona również zawarta w Poradniku Gimnazjalisty, który co roku Wam przekazujemy - podkreślił.
Starosta odczytał także list okolicznościowy od Marszałka Województwa Małopolskiego, w którym podkreślił on m.in. rolę dobrego wykształcenia i edukacji, będącego gwarantem znalezienia w przyszłości satysfakcjonującej pracy.

Około 1200 uczniów odwiedziło targi, zapoznając się z ofertą edukacyjną wystawców. Gimnazjaliści mogli ocenić, która z ofert najbardziej odpowiada ich oczekiwaniom i predyspozycjom. Stoiska przyciągały barwnością, ciekawą aranżacją i ofertą, a także smakołykami. Można było skosztować m.in. owocowych soków, napojów, deserów, kanapek, ciasteczek i innych pyszności, przygotowanych specjalnie na Targi przez młodzież poszczególnych szkół.
Można było zobaczyć dorobek poszczególnych szkół, wziąć udział w loterii fantowej na stoisku ZSTE w Myślenicach, obejrzeć wystawę zdjęć na stoisku ZSO w Myślenicach, zapoznać się z kierunkami oferowanymi przez ZSOIZ w Lubniu m.in. w zakresie usług gastronomicznych i hotelarstwa, zrobić sobie modną fryzurę na stoisku ZS w Dobczycach, obejrzeć roboty na stoisku ZSZiO w Sułkowicach i ZS w Dobczycach, czy obejrzeć ciekawe pomysły na gadżety reklamowe na stoisku ZS w Myślenicach. Gimnazjaliści mieli także okazję zwiedzić Zespół Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach, który zorganizował także Dzień Otwarty Szkoły, m.in. częstując wszystkich przybyłych smakołykami z grilla.

Wystawcy:

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach
Zespół Szkół Techniczno - Ekonomicznych im. M. Reja w Myślenicach
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu
Zespół Szkół im. ks. J. Tischnera w Dobczycach
Zespół Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach
II LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych - Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Myślenicach
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Myślenicach
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Myślenicach
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Dobczycach
Środowiskowy Hufiec Pracy w Myślenicach
Hufiec Pracy w Skomielnej Białej
Starostwo Powiatowe w Myślenicach

 

Komentarze

 • 16 mar 2016

  Na takich targach powinien być jeszcze przedstawiciel urzędu pracy z ofertami, żeby zobaczyli co ich czeka w przyszłości, jak będą polegali na polskim państwie a nie swojej kreatywności :)

  26 13 Odpowiedz
 • 20 mar 2016

  Oskarżony o przestępstwa obyczajowe starosta Józef Tomal, daje dobre rady młodzieży, szkoda, że nie opowiedział o przebiegu postępowania sądowego. Ciekawe czy był tam radny Dudzik, który jest fachowcem od jazdy samochodem pod wpływem alkoholu, pewnie tez ma dobre rady dla młodzieży.

  4 17 Odpowiedz
 • 21 mar 2016

  Tak służbisto. Na targach się mówi o przestępstwach wyimaginowanych przez twoją niewyżytą kobietkę. Jak widać jesteście siebie warci. Spróbujcie jakoś uczciwiej wyrwać kasę a nie przez ośmieszanie się tej pani. Bo o jej "przygodach" wiele opowieści krąży tu i tam. A że jeden jej odmówił, to widać pała zemstą... Ty też masz jakieś kompleksy na punkcie tego pana. I może prywatne animozje załatwiaj twarzą w twarz a nie pod pseudonimem. My już wiemy, że sprawa jest w toku, bez twojego natrętnego wypisywania w każdym artykule dotyczącym starostwa (bo o sprawach pana Daniela jakoś nie wspominasz). Tyle że czekamy na finał, nie szczując na każdym kroku. Może z okazji zbliżających się świąt rozliczysz sam siebie... no chyba że jesteś bez skazy i z lepszego sortu- to nie musisz.

  16 2 Odpowiedz
 • 21 mar 2016

  "Mieszkanko1980" . Ja nie znam ani starosty, ani "tej kobiety", a sprawa nie jest wyimaginowana skora prokuratura postawiła zarzuty, a sąd przyjął do rozpoznania. O sprawie pisze i będę pisał, przy każdej okazji publicznych wystąpień oskarżonego o przestępstwa obyczajowe starosty Józefa Tomala, aż do prawomocnego orzeczenia, tak aby opinia publiczna nie zapomniała o tej sprawie. Starostwo myślenickie to szczególny rodzaj urzędu, gdzie obowiązuje zasada "Polacy nic się nie stało..."

  3 15 Odpowiedz
  • 21 mar 2016

   panie służbisto, pracujesz czy się w domu nudzisz i nie masz co robić. Masz kompleks jakiś?
   może opiszesz o innych politykach np. pisu? bo jak widzę kolego z pisu, masz problem bo jestes nastawiony tylko i wyłącznie na jedną osobę. Skończ już tą dziecinadę i zajmij się pracą jeśli taka masz.
   Ja Ci przypomnę, bo błądzisz pisanie o tym tym bardziej jeśli nie ma prawomocnego wyroku jest pomówieniem i oskarżeniem.

   a po drugie jakie Ty (nie zasługujesz na pisanie z dużej litery) masz rady dla młodzieży oprócz tworzenia negatywnej propagandy, bo to co Ty robisz jest najgorszą rzeczą jaka może być.
   nie pozdrawiam, pisz sam do siebie dalej te dyrdymały a samo to do Ciebie przyjdzie, i ja będę pierwszym który będzie pisał na forum o służbiście.

   13 1 Odpowiedz
 • 21 mar 2016

  Pisz, pisz, skoro to dla ciebie pewien rodzaj terapii odnośnie kompleksu starosty (i zazdrości o twojego znanego króliczka, którego tak bronisz). Tylko nie zamydlaj oczu że go nie znasz i chodzi ci o opinię publiczną, bo jakoś inna sprawa nie spędza ci snu z powiek i nie promujesz jej tak, jak w/w., chociaż również toczy się w sądzie i dotyczy człowieka "ze świecznika". Że cię zacytuję: "Nie znam Pana Obajtka, życzę mu jak najlepiej,
  (...) Przypuszczam, iż nikt z piszących na tym forum nie zna materiałów postępowania, zatem opowiadanie o szczegółach tej sprawy, jak to czyni jeden z komentujących jest bez sensu." i jeszcze: "to szczególny rodzaj urzędu, gdzie obowiązuje zasada "Polacy nic się nie stało...". Może więc poszerzysz swoje "jedynie słuszne" posty o kolejnych oskarżonych a nie wciskaj kitu jakim to jesteś informatorem "pro publico bono". Pisz, pisz... (tchórzliwie pod pseudo, bo tylko na to cię stać). Kompleks służbisty, c.d.n...

  16 1 Odpowiedz
 • 22 mar 2016

  Nie wiem skąd i dlaczego takie zaciekłe ataki na moją osobę ze strony ze strony "mieszkanki1980", pewnie jest pracownikiem Starostwa w Myślenicach i wielbicielką oskarżonego Józefa Tomala. Materiałów postępowania nie znam, ale chciałem poznać i byłem na pierwszej rozprawie, jednak sąd wyłączył w całości jawność postępowania, a jakoś nie spotkałem tam "mieszkanki1980". Ponadto proszę mnie nie obrażać iż jestem "tchórzem", bo każdy na tym forum występuje pod jakimś nikiem, "mieszkanka1980" też.
  Co do "max1999" to przypominam iż o sprawie oskarżonego Józefa Tomala, informowały środki masowego przekazu, zatem ja nikogo nie pomawiam, a Józefa Tomala oskarżyła prokuratura, nie ja. "Max1999", proszę zapoznać się ze znamionami czyny nazywanego potocznie pomówieniem i oskarżeniem, widzę, że pojęcia te są Ci obce, zatem trzeba Ci wybaczyć ponieważ nie wiesz o czym piszesz.
  Mimo wszystko życzę wesołych i spokojnych świąt "mieszkance1980 i max1999"

  1 12 Odpowiedz
 • 22 mar 2016

  Nie mam zamiaru z tobą dyskutować. Powtarzasz się cały czas i nie masz nic innego do powiedzenia. Masz. W. Tym interes i wszyscy dobrze wiedzą. Pewnie masz już posadke jakąś zapewniona za takie pisanie.

  12 1 Odpowiedz
 • 22 mar 2016

  Źle kombinujesz, nie jestem pracownikiem starostwa i nie wielbię starosty, jak to sugerujesz. Nie stosuję też żadnej nagonki (to twój ulubiony sposób działania). Po prostu śmieszy mnie twój "obywatelski" sposób działania skierowany jedynie na osoby z poza "jedynie słusznej partii"... Na rozprawie mnie nie spotkałeś bo byłam w pracy (nie mam tyle czasu wolnego co ty), pisałam o tym, ale czytasz tak jak działasz, czyli wybiórczo. Co do "znamion czynu zwanego pomówieniem i oskarżeniem" istnieje też coś takiego jak domniemanie niewinności- czyli coś tobie niewygodnego, dlatego pod nikiem próbujesz szczuć na jedną osobę do której masz prywatne uprzedzenia. O kim oskarżonym informowały jeszcze środki masowego przekazu??? Dodasz może do swojej tematyki??? I przemyśl swoje nastawienie do sprawy, bo widać masz się za tego bez skazy i mającego stu procentową rację, dlatego też twoje wspomnienie wobec mnie o świętach kojarzy się z postępowaniem pewnego apostoła lubiącego srebrniki. Na dowód tego jeszcze raz przytoczę twoje słowa: "Przypuszczam, iż nikt z piszących na tym forum nie zna materiałów postępowania, zatem opowiadanie o szczegółach tej sprawy, jak to czyni jeden z komentujących jest bez sensu."

  12 1 Odpowiedz
 • 24 mar 2016

  Zastanawiam się jaki jest sens organizowania takich targów, raczej niewiele się z nich wynosi

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Znowu płonęły śmieci na myślenickim wysypisku. Drugi raz w ciągu tygodnia
Myślenice 1

Znowu płonęły śmieci na myślenickim wysypisku. Drugi raz w ciągu tygodnia

Tydzień po pierwszym pożarze ponownie w płomieniach stanęły śmieci w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Myślenicach. Tym razem walka z ogniem trwała 6 godzin To drugi pożar w ciągu tygodnia do jakiego doszło na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów w Myślenicach. Podczas poprzedniej interwencji strażacy musieli dowozić wodę, ponieważ na terenie składowis...

Raba to rzeka dzieciństwa. Odpoczywają nad nią pokolenia
Społeczeństwo 9

Raba to rzeka dzieciństwa. Odpoczywają nad nią pokolenia

Mieszkańcy Myślenic i okolic od pokoleń odpoczywają nad Rabą. Przez lata dawała im wytchnienie po ciężkiej pracy, ale też była największą i często jedyną atrakcją. Turyści z Krakowa przyjeżdżali tutaj odpocząć od zgiełku miasta. Związane z nią wspomnienia sprowadzają się do jednego stwierdzenia; „Raba to rzeka dzieciństwa”. A czym jest dla Was dzis...

Prowadzili myślenicką komendę od 1990. Doczekali się pamiątkowej tablicy
Myślenice 12

Prowadzili myślenicką komendę od 1990. Doczekali się pamiątkowej tablicy

W ramach obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej w powiatowej komendzie w Myślenicach odsłonięto tablicę pamiątkową na której znaleźli się komendanci, kierujący jednostką od 1990 roku Spotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach dziękując staroście oraz swoim poprzednikom za przybycie. Zaznaczył, że inicjatywa zamieszc...

Powiat wspiera bezpieczeństwo seniorów
Powiat myślenicki 0

Powiat wspiera bezpieczeństwo seniorów

W Starostwie Powiatowym w Myślenicach odbyła się myślenicka odsłona IV edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” Spotkanie z seniorami z terenu powiatu myślenickiego obejmowało część wykładową na sali obrad oraz serwis rowerowy usytuowany na parkingu Starostwa. Celem akcji było uświadamia...

Czołówka na Dolnym Przedmieściu
Myślenice 3

Czołówka na Dolnym Przedmieściu

Kierowcy samochodów mimo mocnego uderzenia o własnych siłach opuścili pojazdy Do czołowo-bocznego zderzenia doszło we wtorek 16 lipca o godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Partyzantów i ul. Kazimierza Wielkiego. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 2 osoby, które o własnych siłach opuściły samochody. - Strażacy JRG i OSP Myślenice Dolne Przedmieście...