Miasto

XIII Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego

XIII Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego

Uczniowie wszystkich gimnazjów na terenie powiatu od rana odwiedzali stoiska szkół ponadgimnazjalnych. Targi to okazja do zapoznania się z ofertą szkół i czas na rozmowę z ich przedstawicielami

Przybyłych na targi gości przywitał gospodarz tegorocznej imprezy Jerzy Cachel - dyrektor Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach, prezentując wszystkich wystawców. Uroczystego otwarcia targów w hali sportowej Zespołu dokonał starosta myślenicki Józef Tomal, zachęcając gimnazjalistów do wyboru szkół prowadzonych przez Powiat.

- Przed Wami trudna i ważna decyzja: wybór szkoły ponadgimnazjalnej, co zapewne będzie decydować o Waszej dalszej przyszłości, wykształceniu, wiedzy i umiejętnościach. Zachęcam do wyboru naszych szkół, które są nowocześnie wyposażone, oferują bogatą ofertę kształcenia, posiadają zmodernizowaną bazę dydaktyczną i sportową. Podczas dzisiejszych Targów możecie się zapoznać z ofertą naszych szkół. Jest ona również zawarta w Poradniku Gimnazjalisty, który co roku Wam przekazujemy - podkreślił.
Starosta odczytał także list okolicznościowy od Marszałka Województwa Małopolskiego, w którym podkreślił on m.in. rolę dobrego wykształcenia i edukacji, będącego gwarantem znalezienia w przyszłości satysfakcjonującej pracy.

Około 1200 uczniów odwiedziło targi, zapoznając się z ofertą edukacyjną wystawców. Gimnazjaliści mogli ocenić, która z ofert najbardziej odpowiada ich oczekiwaniom i predyspozycjom. Stoiska przyciągały barwnością, ciekawą aranżacją i ofertą, a także smakołykami. Można było skosztować m.in. owocowych soków, napojów, deserów, kanapek, ciasteczek i innych pyszności, przygotowanych specjalnie na Targi przez młodzież poszczególnych szkół.
Można było zobaczyć dorobek poszczególnych szkół, wziąć udział w loterii fantowej na stoisku ZSTE w Myślenicach, obejrzeć wystawę zdjęć na stoisku ZSO w Myślenicach, zapoznać się z kierunkami oferowanymi przez ZSOIZ w Lubniu m.in. w zakresie usług gastronomicznych i hotelarstwa, zrobić sobie modną fryzurę na stoisku ZS w Dobczycach, obejrzeć roboty na stoisku ZSZiO w Sułkowicach i ZS w Dobczycach, czy obejrzeć ciekawe pomysły na gadżety reklamowe na stoisku ZS w Myślenicach. Gimnazjaliści mieli także okazję zwiedzić Zespół Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach, który zorganizował także Dzień Otwarty Szkoły, m.in. częstując wszystkich przybyłych smakołykami z grilla.

Wystawcy:

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach
Zespół Szkół Techniczno - Ekonomicznych im. M. Reja w Myślenicach
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu
Zespół Szkół im. ks. J. Tischnera w Dobczycach
Zespół Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach
II LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych - Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Myślenicach
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Myślenicach
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Myślenicach
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Dobczycach
Środowiskowy Hufiec Pracy w Myślenicach
Hufiec Pracy w Skomielnej Białej
Starostwo Powiatowe w Myślenicach

 

Komentarze

 • 16 mar 2016

  Na takich targach powinien być jeszcze przedstawiciel urzędu pracy z ofertami, żeby zobaczyli co ich czeka w przyszłości, jak będą polegali na polskim państwie a nie swojej kreatywności :)

  26 13 Odpowiedz
 • 20 mar 2016

  Oskarżony o przestępstwa obyczajowe starosta Józef Tomal, daje dobre rady młodzieży, szkoda, że nie opowiedział o przebiegu postępowania sądowego. Ciekawe czy był tam radny Dudzik, który jest fachowcem od jazdy samochodem pod wpływem alkoholu, pewnie tez ma dobre rady dla młodzieży.

  4 17 Odpowiedz
 • 21 mar 2016

  Tak służbisto. Na targach się mówi o przestępstwach wyimaginowanych przez twoją niewyżytą kobietkę. Jak widać jesteście siebie warci. Spróbujcie jakoś uczciwiej wyrwać kasę a nie przez ośmieszanie się tej pani. Bo o jej "przygodach" wiele opowieści krąży tu i tam. A że jeden jej odmówił, to widać pała zemstą... Ty też masz jakieś kompleksy na punkcie tego pana. I może prywatne animozje załatwiaj twarzą w twarz a nie pod pseudonimem. My już wiemy, że sprawa jest w toku, bez twojego natrętnego wypisywania w każdym artykule dotyczącym starostwa (bo o sprawach pana Daniela jakoś nie wspominasz). Tyle że czekamy na finał, nie szczując na każdym kroku. Może z okazji zbliżających się świąt rozliczysz sam siebie... no chyba że jesteś bez skazy i z lepszego sortu- to nie musisz.

  16 2 Odpowiedz
 • 21 mar 2016

  "Mieszkanko1980" . Ja nie znam ani starosty, ani "tej kobiety", a sprawa nie jest wyimaginowana skora prokuratura postawiła zarzuty, a sąd przyjął do rozpoznania. O sprawie pisze i będę pisał, przy każdej okazji publicznych wystąpień oskarżonego o przestępstwa obyczajowe starosty Józefa Tomala, aż do prawomocnego orzeczenia, tak aby opinia publiczna nie zapomniała o tej sprawie. Starostwo myślenickie to szczególny rodzaj urzędu, gdzie obowiązuje zasada "Polacy nic się nie stało..."

  3 15 Odpowiedz
  • 21 mar 2016

   panie służbisto, pracujesz czy się w domu nudzisz i nie masz co robić. Masz kompleks jakiś?
   może opiszesz o innych politykach np. pisu? bo jak widzę kolego z pisu, masz problem bo jestes nastawiony tylko i wyłącznie na jedną osobę. Skończ już tą dziecinadę i zajmij się pracą jeśli taka masz.
   Ja Ci przypomnę, bo błądzisz pisanie o tym tym bardziej jeśli nie ma prawomocnego wyroku jest pomówieniem i oskarżeniem.

   a po drugie jakie Ty (nie zasługujesz na pisanie z dużej litery) masz rady dla młodzieży oprócz tworzenia negatywnej propagandy, bo to co Ty robisz jest najgorszą rzeczą jaka może być.
   nie pozdrawiam, pisz sam do siebie dalej te dyrdymały a samo to do Ciebie przyjdzie, i ja będę pierwszym który będzie pisał na forum o służbiście.

   13 1 Odpowiedz
 • 21 mar 2016

  Pisz, pisz, skoro to dla ciebie pewien rodzaj terapii odnośnie kompleksu starosty (i zazdrości o twojego znanego króliczka, którego tak bronisz). Tylko nie zamydlaj oczu że go nie znasz i chodzi ci o opinię publiczną, bo jakoś inna sprawa nie spędza ci snu z powiek i nie promujesz jej tak, jak w/w., chociaż również toczy się w sądzie i dotyczy człowieka "ze świecznika". Że cię zacytuję: "Nie znam Pana Obajtka, życzę mu jak najlepiej,
  (...) Przypuszczam, iż nikt z piszących na tym forum nie zna materiałów postępowania, zatem opowiadanie o szczegółach tej sprawy, jak to czyni jeden z komentujących jest bez sensu." i jeszcze: "to szczególny rodzaj urzędu, gdzie obowiązuje zasada "Polacy nic się nie stało...". Może więc poszerzysz swoje "jedynie słuszne" posty o kolejnych oskarżonych a nie wciskaj kitu jakim to jesteś informatorem "pro publico bono". Pisz, pisz... (tchórzliwie pod pseudo, bo tylko na to cię stać). Kompleks służbisty, c.d.n...

  16 1 Odpowiedz
 • 22 mar 2016

  Nie wiem skąd i dlaczego takie zaciekłe ataki na moją osobę ze strony ze strony "mieszkanki1980", pewnie jest pracownikiem Starostwa w Myślenicach i wielbicielką oskarżonego Józefa Tomala. Materiałów postępowania nie znam, ale chciałem poznać i byłem na pierwszej rozprawie, jednak sąd wyłączył w całości jawność postępowania, a jakoś nie spotkałem tam "mieszkanki1980". Ponadto proszę mnie nie obrażać iż jestem "tchórzem", bo każdy na tym forum występuje pod jakimś nikiem, "mieszkanka1980" też.
  Co do "max1999" to przypominam iż o sprawie oskarżonego Józefa Tomala, informowały środki masowego przekazu, zatem ja nikogo nie pomawiam, a Józefa Tomala oskarżyła prokuratura, nie ja. "Max1999", proszę zapoznać się ze znamionami czyny nazywanego potocznie pomówieniem i oskarżeniem, widzę, że pojęcia te są Ci obce, zatem trzeba Ci wybaczyć ponieważ nie wiesz o czym piszesz.
  Mimo wszystko życzę wesołych i spokojnych świąt "mieszkance1980 i max1999"

  1 12 Odpowiedz
 • 22 mar 2016

  Nie mam zamiaru z tobą dyskutować. Powtarzasz się cały czas i nie masz nic innego do powiedzenia. Masz. W. Tym interes i wszyscy dobrze wiedzą. Pewnie masz już posadke jakąś zapewniona za takie pisanie.

  12 1 Odpowiedz
 • 22 mar 2016

  Źle kombinujesz, nie jestem pracownikiem starostwa i nie wielbię starosty, jak to sugerujesz. Nie stosuję też żadnej nagonki (to twój ulubiony sposób działania). Po prostu śmieszy mnie twój "obywatelski" sposób działania skierowany jedynie na osoby z poza "jedynie słusznej partii"... Na rozprawie mnie nie spotkałeś bo byłam w pracy (nie mam tyle czasu wolnego co ty), pisałam o tym, ale czytasz tak jak działasz, czyli wybiórczo. Co do "znamion czynu zwanego pomówieniem i oskarżeniem" istnieje też coś takiego jak domniemanie niewinności- czyli coś tobie niewygodnego, dlatego pod nikiem próbujesz szczuć na jedną osobę do której masz prywatne uprzedzenia. O kim oskarżonym informowały jeszcze środki masowego przekazu??? Dodasz może do swojej tematyki??? I przemyśl swoje nastawienie do sprawy, bo widać masz się za tego bez skazy i mającego stu procentową rację, dlatego też twoje wspomnienie wobec mnie o świętach kojarzy się z postępowaniem pewnego apostoła lubiącego srebrniki. Na dowód tego jeszcze raz przytoczę twoje słowa: "Przypuszczam, iż nikt z piszących na tym forum nie zna materiałów postępowania, zatem opowiadanie o szczegółach tej sprawy, jak to czyni jeden z komentujących jest bez sensu."

  12 1 Odpowiedz
 • 24 mar 2016

  Zastanawiam się jaki jest sens organizowania takich targów, raczej niewiele się z nich wynosi

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie
Myślenice 0

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie

Kolejne kroki w sprawie budowy bezkolizyjnego węzła drogowego w Jaworniku, opracowanie dokumentacji budowy tunelu pod Zakopianką w Krzyszkowicach, inwestycje drogowe z Funduszu Dróg Samorządowych, czy 1,7 mln zł dofinansowania do budowy sieci kanalizacyjnej – to tylko niektóre inwestycje, na które Gmina Myślenice pozyskała w ostatnim czasie finans...

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków
Myślenice 23

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków

Propozycja starosty jest prosta; burmistrz obniża o połowę koszty dzierżawy terenu pod bazę dla Wisły Kraków, a klub za zaoszczędzone pieniądze w obniżonej cenie kupuje ziemię od starostwa na rozbudowę swojej siedziby. Ale to nie wszystko…   Wspomniany plan przyszedł do nas drogą mailową. Informacja zatytułowana „Współpraca ponad podziałami. Baza...

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę
Myślenice 31

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę

Radni miejscy podjęli uchwałę, na mocy której upoważniają burmistrza do prowadzenia negocjacji w sprawie zamiany dróg powiatowych znajdujących się w centrum Myślenic na drogi gminne Zgodnie z podjętą uchwałą (12 głosów za, 5 przeciw, 3 wstrzymało się) w sprawie dróg gminnych przeznaczonych do ewentualnej wymiany za drogi powiatowe znajdujące się n...

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka
Koronawirus 5

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka

Blisko 700 darczyńców i 4 firmy zaangażowały się w akcję #poMOCnaMaseczka wspólnie przekazując na zakup respiratora i specjalistycznego sprzętu medycznego 61 881,23 zł Zasada akcji była prosta; kupując maseczkę w ramach działania #poMOCnaMaseczka wspieraliśmy zbiórkę na zakup sprzętu ratującego życie. W ten sposób organizatorzy zachęcali do tego,...

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata
Wybory Prezydenckie 2020 145

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata

W czasie kampanii mieszkańcy regionu mieli okazję spotkać się z Rafałem Trzaskowskim, ale również dwa razy w powiecie wizytował walczący o reelekcję Andrzej Duda (PiS). Na tydzień przed wyborami do udziału w nich namawiał Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Za tydzień na kolejne 5 lat wybierać będziemy prezydenta Polski, a kampani...