Miasto

Myślenice: Trwa rozbiórka lodowiska

Myślenice: Trwa rozbiórka lodowiska

Trwa demontaż lodowiska na myślenickim Rynku. Ta inwestycja od początku wzbudzała wiele emocji

Drewnianą konstrukcję zaczęto stawiać na płycie Rynku w grudniu 2015 roku. Budowa trwała ponad miesiąc. W końcu w połowie stycznia na drewnianym podeście powstała tafla lodowiska o powierzchni 600 m.kw.

Inwestycja od początku wzbudzała wiele emocji. Początkowo ze względu na czas jej budowy, następnie na sposób i estetykę jej wykonania. Po publikacji w Dzienniku Polskim sugerującym, że to samowola budowlana dyskusja rozgorzała na dobre. Przez cały czas temat lodowiska komentowaliście na forum

W poprzednich latach lodowisko budowano na Zarabiu. W jednym z naszych sondaży wskazywaliście Rynek jako lepszą lokalizację dla takiej atrakcji. Dzisiaj pytamy Was o najlepsze Waszym zdaniem na budowę ślizgawki w kolejnych latach.

 

Myślenice: W przyszłym roku lodowisko powinno stanąć:

 • w Rynku
 • na Zarabiu
 • na jednym ze szkolnych boisk
 • w Parku Jordana
 • na jednym z parkingów
 • taka atrakcja nie jest nam potrzebna
 • Zobacz wyniki
 • w Rynku w Rynku 33%
 • na Zarabiu na Zarabiu 20%
 • na jednym ze szkolnych boisk na jednym ze szkolnych boisk 10%
 • w Parku Jordana w Parku Jordana 27%
 • na jednym z parkingów na jednym z parkingów 3%
 • taka atrakcja nie jest nam potrzebna taka atrakcja nie jest nam potrzebna 7%
 • Głosów: 1269

Powiązane tematy

Myślenice: W tym roku lodowisko powstanie w Parku Jordana
Miasto 10

Myślenice: W tym roku lodowisko powstanie w Parku Jordana

W poprzednich latach lodowisko powstawało na Zarabiu. W ubiegłym roku włodarze postanowili przenieść je do centrum, a tafla powstała na płycie Rynku. Ta inwestycja od początku wzbudzała wiele emocji. W tym roku lodowisko ma powstać w Parku Jordana

Komentarze

 • 17 mar 2016

  Haha lodowiska chyba TARTAKU mogli to zostawić i na lato basen zrobić :)

  38 21 Odpowiedz
 • 17 mar 2016

  Na rynku panuje teraz krajobraz polodowcowy .....

  28 12 Odpowiedz
 • ryu 17 mar 2016

  I teraz gdzie te deski pójdą ? Pewnie do kogoś z Urzędu na budowę żeby sobie zaszalował coś

  19 8 Odpowiedz
  • 18 mar 2016

   Jest ogłoszony przetarg na deski składaj szybko ofertę żebyś potem nie mówił że nie wiedziałeś

   19 12 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    18 mar 2016

    Wiesz moze gdzie znalezc blizsze informacje o tym przetargu?

    W sprawie lokalizacji wnioski wynikajace z wlasnych obserwacji: ten rok pokazal, ze rynek dobrym miejscem na lodowisko nie jest. Plusy oczywiscie by sie znalazly, ale caly balagan jaki towarzyszy wpierw budowie, potem rozbiorce, znacznie rozciagniety w czasie... Rynek miasta nie moze byc dlugotrwalym placem budowy, nie bede juz sie rozpisywal o tym czym jest albo czym powinien byc ten kwadrat w sercu miasta.

    16 6 Odpowiedz
 • 18 mar 2016

  Pisząc swój komentarz mam świadomość tego iż dostanę tak dużą ilość minusów jak nigdy dotąd za co z góry dziękuję. Myślę że doświadczenie nabyte w tym roku i poprzednich trzeba wykorzystać przy podejmowaniu decyzji o lokalizacji lodowiska na przyszłą zimę. Jest teraz dobra pora aby już teraz wstępnie wskazać miejsca które należy brać pod uwagę. Moim zdaniem ważne jest źródło zasilania w energię elektryczną o dużym przydziale mocy, dostęp do wody, kanalizacji do której jest możliwe odprowadzenie ścieków powstałych w wyniku eksploatacji całego kompleksu, miejsca parkingowe oraz nachylenie terenu które znacząco wpływa na koszt inwestycji. Najważniejsza jest jednak możliwość uzyskania wymaganych zezwoleń, zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom i ocena oddziaływania na zamieszkałych po sąsiedzku mieszkańców aby nie doprowadzić do sytuacji w której jedni się cieszą a drudzy nie mogą spokojnie odpocząć we własnym domu. Lokalizacja w rynku na pewno jest miejscem prestiżowym dla miasta i ożywiła go. Zarabie też funkcjonowało i było zapewne tańsze w utrzymaniu zważywszy nawet na specyficzny klimat który sprzyja niższym temperaturą w tym miejscu. Park Jordana jeszcze nie sprawdzony, odbywają się tam lekcje WF dla gimnazjum nr 1 i jest ograniczona ilość miejsc parkingowych choć i to miejsce może mieć swoje plusy. Alternatywnym miejscem , nie konfliktowym ,w miarę o równym terenie z możliwością wydzielenia nieodpłatnych miejsc parkingowych a zarazem od lat mało wykorzystanym jest parking nad basenem. Dodatkowo bliska lokalizacja osiedla oraz basenu z którego mogli by w tym czasie jednocześnie skorzystać rodzice lub osoby towarzyszące które nie są zainteresowane jazdą na łyżwach a lubią popływać czy skorzystać z nowo powstałych pomieszczeń odnowy biologicznej na basenie czy chociażby wypić ciepłą kawę lub herbatę na mrozie.

  65 14 Odpowiedz
 • 18 mar 2016

  Łał ale news...

  10 2 Odpowiedz
 • adzygmunt 18 mar 2016

  Marek Gubała Cyt: "pisząc...."
  Jest jeszcze inna lokalizacja oprócz plant Jordana stary rynek, obecnie parking.
  Teren nad basenem także jest dobrym miejscem.

  16 8 Odpowiedz
 • 18 mar 2016

  Czy firma od lodowiska płaci za zajęcie rynku jak za zajęcie pasa drogowego?

  4 11 Odpowiedz
 • Basia 18 mar 2016

  najwyższa pora że usuwają bo tylko straszyło

  25 11 Odpowiedz
 • 18 mar 2016

  Z twarzy dzieci poznikały uśmiechy i pewnie wzrosło niezadowolenie mieszkańców.

  15 15 Odpowiedz
 • M G 18 mar 2016
  Marek Gubała napisał/a:

  ...Park Jordana jeszcze nie sprawdzony, odbywają się tam lekcje WF dla gimnazjum nr 1 i jest ograniczona ilość miejsc parkingowych...

  Z tymi miejscami parkingowymi to nie przesadzaj , parking na terenie byłego placu targowego jest o rzut kamieniem... Według mnie tzw 'planty' to dobre miejsce na lodowisko.
  Ale nad basenem też ok.

  16 3 Odpowiedz
 • 19 mar 2016

  Brałem pod uwagę parking na terenie byłego placu targowego i było napisane ogólnie , ograniczona ilość miejsc parkingowych. Na tym parkingu od wczesnych godzin rannych do późno popołudniowych parkują pracownicy Urzędu Miasta oraz sąsiadujących zakładów i sklepów a także inni mieszkańcy stąd też ten parking w ciągu dnia w 80% jest wykorzystany, natomiast w porze wieczorowej byłby w pełni przydatny pod warunkiem jego pełnego oświetlenia wraz z chodnikiem prowadzącym do parku Jordana. Parking nad basenem jest w pełni oświetlony , posiada kanalizację oraz możliwość pełnej kontroli ze strony właściciela nad pozostawionym samochodem. Najprawdopodobniej trzeba by było rozbudować sieć energetyczną ale z uwagi na powstające tam tereny inwestycyjne było by to zasadne i wykorzystane w przyszłości. Uzupełniając moje wcześniejsze przemyślenia dotyczące Parku Jordana brałem bod uwagę koszty skutków ubocznych jakie mogą wystąpić w okresie letnim w wyniku intensywnego użytkowania parku w okresie zimowym. Nie jest bowiem tajemnicą iż roślinność zielona powinna w zimie odpoczywać a jej kondycja w przyszłym roku jest proporcjonalna do warunków w jakich przezimowała. Mam tu na uwadze drzewa , krzewy a szczególne trawę. W ostatnich latach nie występują silniejsze mrozy dlatego struktura gleby zamarza tylko na niewielką głębokość bądź wcale a zadeptany śnieg bądź błoto nie korzystnie wpływa na darń trawiastą, ogranicza możliwość dostępu tlenu oraz zwiększa ryzyko powstawania różnego rodzaju chorób. Park ten w jakimś stopniu jest też wizytówką Myślenic. W okresie letnim odbywają się tam również imprezy plenerowe, szkoda było by go narazić na ewentualne zniszczenia jeśli pojawia się inna alternatywa. Pozdrawiam i życzę dobrego odpoczynku na weekend.

  9 3 Odpowiedz
 • 19 mar 2016

  Marku a po co się tak produkujesz??

  7 11 Odpowiedz
 • 19 mar 2016

  Ja przedstawiam swoje spostrzeżenia jako prosty człowiek , nie polityk , lecz osoba która wie ile jest cztery dodać cztery i jest w stanie ten wynik uzasadnić a nie pyta ile powinno być. Wiem iż zadając takie pytanie lepiej bym na tym wyszedł, lecz po latach spotykając ludzi , którzy nie godzili się z tym wynikiem wcześniej zmieniają zdanie i nie śmiało mówią że to jednak powinno być cztery. Nie czuję wtedy satysfakcji lecz wielki żal że pewnych rzeczy nie da się już odwrócić i cofnąć czasu ,nie ma wygranych i przegranych, są raczej wszyscy przegrani, tylko lat nie wykorzystanych nie da się już wrócić, Znam jeszcze swoje imię i nazwisko , wiem że tylko nie myli się ten co nic nie robi a zwycięstwo ma wielu ojców ,porażka natomiast zawsze jest sierotą.

  12 7 Odpowiedz
 • 21 mar 2016

  a pan Brzyska (przekret) zaplacil i dostal zalegle pozwolenie ? cos mi tu smierdzi dobra korupcja

  7 7 Odpowiedz
 • 24 mar 2016

  Budując lodowisko w rynku jakoś nikt nie dbał o miejsca parkingowe czemuż zatem teraz są priorytetem. Czy potencjalny łyżwiarz nie może w ramach rozgrzewki przespacerować się kilkadziesiąt metrów. Poza tym parking za urzędem miasta do godz 15 świeci pustkami

  1 2 Odpowiedz

Zobacz więcej