Miasto

UWAGA: Będzie mocno padać. Mogą wystąpić lokalne podtopienia

UWAGA: Będzie mocno padać. Mogą wystąpić lokalne podtopienia

Intensywne opady na terenie całej Małopolski i gwałtowny wzrost stanów rzek - ostrzeżenie drugiego stopnia wydało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Nad nasz region nadciągają ciężkie, deszczowe chmury z których może spaść od 45 do 60 mm wody na metr kwadratowy. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk oceniane jest na 90%. Skutkować to może lokalnymi podtopieniami i wzrostem poziomu m.in. Raby i jej dopływów (prawdopodobieństwo 50%).

Ostrzeżenie dla osób przebywających na terenie Miasta i Gminy Myślenice wydał również UMiG Myślenice.

W związku z kilkugodzinnymi opadami konwekcyjnymi, prognozuje się wystąpienie dużych sum opadowych, dochodzących lokalnie do ok. 40 mm, stąd wydanie pierwszego stopnia zagrożenia przed silnymi burzami dla tego rejonu jest uzasadnione. W nocy z czwartku na piątek nadal ma dość mocno padać, jednak będą to już opady wielkoskalowe. Prognozowana suma całkowita opadów na terenach górskich i podgórskich woj. podkarpackiego może osiągnąć 60 mm - piszą łowcy burz, specjaliści którzy niejednokrotnie przewidzieli opady a nawet powódź w naszym regionie.

Komentarze

Zobacz więcej