Miasto

FOTOPUŁAPKI: Nowa broń na wandali, złodziei i śmieciarzy

FOTOPUŁAPKI: Nowa broń na wandali, złodziei i śmieciarzy

Straż miejska testuje fotopułapki - mobilne urządzenia do nagrywania i robienia zdjęć. Znajdą się w miejscach, których nie obejmuje miejski monitoring

To najnowsza broń przeciwko wandalom, złodziejom i podrzucającym śmieci
Fotopułapki mają pomóc w walce z nielegalnymi wysypiskami śmieci, wandalami i złodziejami. Niewielkie urządzenia reagując na ruch automatycznie robią zdjęcia i nagrywają krótkie filmy. Do tej pory wykorzystywane były w okolicznych lasach. 

Urządzenia będą przenoszone w różne punkty miasta i sołectwa gminy Myślenice. Mają być wsparciem dla istniejącego monitoringu. Urządzenie włącza się w chwili, gdy wykryje ruch. Może nagrać moment podrzucania śmieci, niszczenia ławek, malowania graffiti, albo kradzieży.

Komentarze (13)

 • 19 kwi 2016

  Hmm pisanie na forum o takiej akcji to tak jakby złodzieje napisali artykuł że jutro planują napad na bank..

  76 8 Odpowiedz
 • 19 kwi 2016

  No to super czyli straż miejska będzie "rozdawać" darmowe aparaty fotograficzne tylko trzeba ich będzie dobrze poszukać :)

  45 10 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 19 kwi 2016

  To ściema, dlatego o tym piszą ,żeby ludzie wreszcie przestali wyrzucać odpady na dziko, druga sprawa to :przecież strażnik miejski musiał by przejść specjalne przeszkolenie żeby umieć obsługiwać aparat. Co najmniej tygodniowy kurs.

  38 10 Odpowiedz
 • 5 lip 2017

  Nagrywanie osób prywatnych bez ich wiedzy jest zabronione! Wszędzie gdzie jest prowadzony monitoring powinna być o tym informacja! np tabliczka lub naklejka inaczej jest to naruszenie dóbr osobistych!
  Art. 24. § 1. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.
  § 2. Jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona szkoda majątkowa, poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych.
  § 3. Przepisy powyższe nie uchybiają uprawnieniom przewidzianym w innych przepisach, w szczególności w prawie autorskim oraz w prawie wynalazczym.

  23 Odpowiedz
 • 19 kwi 2016

  To jak już pokazaliście jak wygląda ta "ukryta kamera" to jeszcze napiszcie gdzie je będą ustawiali straażnicy miejscy.

  18 5 Odpowiedz

Zobacz więcej