Okolice

Krzczonów: Miał 2,5 promila. Policjantów straszył bronią

Krzczonów: Miał 2,5 promila. Policjantów straszył bronią
fot. KPP Myślenice

Dziesięć lat pozbawienia wolności grozi 63-latkowi, który straszył policjantów bronią. Jak się okazało to nie pierwszy taki jego wybryk

Mieszkaniec Krzczonowa (gmina Tokarnia) zawiadomił dyżurnego myślenickiej policji o tym, że inny mężczyzna z tej miejscowości miał oddać na swojej posesji strzał z przedmiotu przypominającego broń.

Patrol na miejscu zjawił się po 10 minutach. - Policjanci zapukali do drzwi, a mężczyzna, który im otworzył zaprzeczył, aby posiadał jakąkolwiek broń. Jednak po chwili sięgnął za framugę drzwi, wyciągając stamtąd przedmiot przypominający długą broń palną, po czym jego lufę skierował w kierunku interweniujących funkcjonariuszy, trzymając palec w okolicy spustu - relacjonuje Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

fot. KPP Myślenice

Policjanci obezwładnili mężczyznę. Odebrali mu samopał i kilka sztuk amunicji myśliwskiej. 63-latek został zatrzymany. Miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do akcji wkrótce włączyli się policjanci ogniwa kryminalnego, którzy podczas przeszukania domu i garażu odnaleźli broń pneumatyczną i śrut. Podejrzewany o napaść i nielegalne posiadanie broni trafił do policyjnych pomieszczeń dla zatrzymywanych.

- Mężczyzna był już notowany w policyjnych kartotekach. Wiadomo już, że zatrzymany nie ma zezwolenia na posiadanie broni palnej lub amunicji. Wstępne oględziny wskazują na to, że samopał był zdolny do wystrzelenia pocisku i był bronią w myśl ustawy. Samopał oraz karabinek pneumatyczny będą badane przez biegłych. "Wiatrówka” zostanie zbadana także pod kątem ewentualnych przeróbek - dodaje Szymon Sala.

Policjanci badają również wątek celowania do innej osoby i wypowiadania przy tym gróźb karalnych lub słów obraźliwych.

Komentarze (6)

 • 20 kwi 2016

  Ręce opadają.
  Policjanci dostają telefon,że ktoś strzela z przedmiotu przypominającego broń,a Ci po 10 minutach,grzecznie pukają do drzwi.
  A jakby to był jakiś Ahmed,to pewno policjanci już by byli u św. Piotra

  59 11 Odpowiedz
  • 20 kwi 2016

   Ale gdyby wpadli do tego domu "razem z drzwiami" jak w filmie to dopiero by się działo!!! Że im wszystko wolno,a jeszcze gdyby okazało się że to wymysł obrażonego sąsiada..... Takie mamy prawo!

   34 8 Odpowiedz
 • sobota 20 kwi 2016

  To nie USA ale wiadomo różnie jest :)

  18 10 Odpowiedz
 • OKOKI 20 kwi 2016

  TO pewnie jakiś kłusownik.W USA gdyby skierował broń w kierunku policjantów to by go podziurawili jak sito.U nas jeszcze za mało policjantów zostało zabitych, wiec gdyby sięgnieli po borń to by musieli się gęsto tłumaczyć przed prokuratorem.Takie prawo brukselsko -polskie.

  36 7 Odpowiedz
 • 21 kwi 2016

  Policja o powinna teraz sprawdzić skąd ten człowiek miał amunicję myśliwską. Przecież nie kupił sobie jej w sklepie. Ktoś kto ma pozwolenie na broń musiał mu odprzedać takie naboje. Dziadka chwycić za twarz i niech sypie.

  9 3 Odpowiedz

Zobacz więcej