Miasto

Myślenice: Biegowo-imprezowa majówka na Zarabiu

Myślenice: Biegowo-imprezowa majówka na Zarabiu
fot. https://www.facebook.com/RunmageddonPL/?fref=ts

Wczoraj na dystansie 3 km swoich sił próbowało prawie 500 zawodników w kategorii Intro. Dzisiaj na 6 km sprawdzą się Rekruci, a w poniedziałek prawdziwi twardziele na trasach o długości 22 i 44 km

Ależ mocny początek Górski Festiwal Runmageddonu w Myślenicach - 3 dni, 4 ekstremalne biegi. Wczoraj prawie 500 uczestników zmierzyło się z 3 kilometrami naszpikowanymi przeszkodami. Dla większości (75%) to debiut i początek przygody z biegami z przeszkodami.

Którędy pobiegną?

mapa w wysokiej rozdzielczości

Tegoroczna majówka to nie tylko jeden z najdłuższych weekendów w roku. W Myślenicach obchodzona będzie aktywnie. Na Zarabiu odbywać się będzie Górski Festiwal Runmageddonu, a w jego ramach koncerty, kino letnie i konkursy

W dniach 30 kwietnia – 2 maja w Myślenicach odbędzie się Górski Festiwal Runmageddonu, czyli prawdziwe święto dla fanów ekstremalnego biegania. Prawie 3000 zawodników z całej Polski spędzi majówkę na pokonywaniu przeszkód i walce z własnymi słabościami.

Organizatorzy przygotowali formuły biegów dla każdego. Zawodnicy będą rywalizować na trasach o długości 3, 6, 22 i 44 kilometrów. To najcięższe zawody biegowe w Europie. Moc atrakcji przewidziano także dla kibiców, którzy będą bawić się w strefie festiwalowej. Czekają na nich pokazy służb ratowniczych, koncerty oraz kino letnie.

Górski Festiwal Runmageddonu to nasza propozycja na aktywne spędzenie majówki w pięknych okolicznościach przyrody, z której słyną Myślenice i okoliczne beskidzkie tereny. Są tu również znakomite warunki do organizacji biegów przeszkodowych, o czym świadczą bardzo pozytywne opinie uczestników poprzednich edycji Runmageddonu rozgrywanych właśnie tutaj. Jednak nie samym bieganiem człowiek żyje, dlatego przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla kibiców, zawodników oczekujących na swój bieg oraz mieszkańców Myślenic. Powstanie specjalna Strefa Festiwalowa, w której ciągle będzie się coś działo. Jeśli więc planujecie wyjazd na majówkę, to serdecznie zapraszam do Myślenic! – zapowiada Paweł Sala, Dyrektor Runmageddonu Beskidy.

Górski Festiwal Runmageddonu to nie tylko zabawa dla startujących w biegach zawodników. Z tej okazji odbędą się również Beskidzkie Manewry Ratownicze, w ramach których na osuwisku na Uklejnie zostanie zorganizowany specjalny pokaz ćwiczeń ratowniczych. Maltańska Służba Medyczna zaprezentuje także symulację zagrożeń podczas imprezy masowej.

W ciągu dnia odbędą się różnorakie pokazy, w strefie challenge w których wygrać będzie można ciekawe nagrody oraz treningi. Popołudnia będą zarezerwowane na koncerty i wydarzenie kulturalne, w której wystąpią lokalne zespoły, odbędzie się także Festiwal Kultury Harcerskiej - Myślenice 2016. Wieczory będzie można spędzić w kinie letnim, w którym wyświetlane będą filmy o tematyce górskiej oraz o sportach ekstremalnych.

KONCERTY – kto, gdzie o której?

Scena stanie na plaży trawiastej w obszarze miasteczka festiwalowego i bliskim sąsiedztwie mety. Wszystkie koncerty jak i nocne seanse kina letniego będą bezpłatne zarówno dla zawodników jak i kibiców.

Naszym Dj'em - rezydentem został Dj Daaz, który jest cztrokrotnym Wice-Mistrzem Ida Poland oraz finalistą prestiżowej imprezy Red Bull Thre3Style.
Harmonogram ramowy SCENA MUZYCZNA Runmageddon Beskidy:

Sobota

9.00 - 17.00 DJ Daaz
17.00 Anafora - koncert pop
18.00 Echo - koncert rockowy
19.00 Reaper - koncert rockowy
20.00 Gryps - koncert rockowy
21.00 - 22.00 kino letnie

Niedziela

9.00 - 18.00 DJ Daaz
17.00 Tadek Firma - patriotyczny hip-hop
18.00 Gooraleska - koncert folk
19.00 Drużyna Mistrzów / Bosski - koncert hip-hop
20.00 Stonkatank - koncert electro rock
21.00 - 22.00 kino letnie

Poniedziałek

9.00 - 15.00 DJ Daaz
12.00 - 18.00 Festiwal Kultury Harcerskiej
18.00 - 20.00 DJ Daaz
20.00 Pozytywka - koncert patriotyczny rock metal
21.00 Foliba - koncert muzyki perkusyjnej
22.00 - 0.00 Afterparty

Powiązane tematy

Komentarze (5)

 • 29 kwi 2016

  Na pewno przejdę się i zobaczę jak zawodnicy sobie radzą. Szacunek za sam fakt spróbowania swoich sił w takim wyścigu.

  48 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 kwi 2016

  W pojedynke bym chyba nie startowal, ale widzialem w tamtym roku ze robia sie fajne teamy, sciagaja niekiedy z daleka i maja frajde. Wiadomo, trzeba to lubic i jak to bywa: niektorzy startuja dla wyniku, inni dla siebie, a pewnie i sa tacy co dla klimatu. Inicjatywa przyjela sie, odbywa sie tu i tam w Polsce, czas na nasze okolice. Popieram: jest ekologiczna, nie ingeruje w przyrode, a przy okazji moze nam dac jakis bodziec do ruchu na swiezym powietrzu ale i dbalosci o to, co mamy (bo to, ze bez smieci i motorow w lasach byloby piekniej i przyjemniej to rzecz chyba oczywista). Minus imprezy do koszt uczestnictwa, organizatorow nie znam, domyslam sie ze cena zawiera koszta udostepnienia przez UMiG i Nadlesnictwo terenow obiektow (za darmo pewnie nie ma), no i zarobek dla organizatorow, bo jest to impreza komercyjna.

  34 4 Odpowiedz
 • OKOKI 29 kwi 2016

  A posprzątać mi tam po tych harcach. Taśmy z poprzedniego razu do tej pory lezą w wodzię i sa przywiązane do drzew.

  77 13 Odpowiedz
 • 1 maj 2016

  Maciek z zapasów jedynka z minusem.

  9 17 Odpowiedz
 • 1 maj 2016

  Mają zdrowie panowie i panie. Życzę powodzenia, satysfakcji i ... zapraszam ponownie do Myślenic.

  23 3 Odpowiedz

Zobacz więcej