Miasto

Myślenice: Prowadził plantację marihuany w mieszkaniu

Myślenice: Prowadził plantację marihuany w mieszkaniu

162 krzewów konopi zlikwidowali policjanci CBŚP z Krakowa w jednym z mieszkań w Myślenicach 

Uprawa była profesjonalnie przygotowana i wyposażona. Policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę wywodzącego się ze środowiska pseudokibiców jednego z klubów sportowych. Ze swojej hodowli mężczyzna mógł wyprodukować ponad 10 kilogramów marihuany. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Policjanci CBŚP uzyskali informację, że w jednym z budynków w Myślenicach na klatce schodowej czuć specyficzny zapach marihuany. Postanowili sprawdzić, czy ktoś z lokatorów zajmuje się nielegalną uprawą. Trafili w przysłowiową dziesiątkę, bowiem już od wejścia czuć było charakterystyczny zapach.

To właśnie po nim trafili pod drzwi jednego z mieszkań. Funkcjonariusze weszli do środka i odkryli w jednym z pomieszczeń w pełni profesjonalną uprawę. W pokoju skonstruowano ściankę oddzielającą znaczną część pomieszczenia od okien i zasłaniającą hodowlę. Wewnątrz pomieszczenia, przy wykorzystaniu specjalistycznego, sztucznego oświetlenia i klimatyzacji wytworzono specyficzny mikroklimat sprzyjający rozwojowi roślin. Plantacja liczyła 162 krzewy w końcowej fazie wzrostu, z czego można wyprodukować ponad 10 kg narkotyku.
Ponadto w mieszkaniu policjanci odnaleźli również blisko półtora kilograma wysuszonej marihuany.

Policjanci zatrzymali w mieszkaniu 23-letniego mężczyznę. Usłyszał zarzuty związane z nielegalną uprawą konopi i posiadania znacznych ilości marihuany. Jak informuje Prokuratura Okręgowa, podejrzany Patryk G. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że uprawę prowadził zgodnie z informacjami uzyskanymi z Internetu.

W przeszłości był karany za posiadania narkotyków. Nie pracuje, wyjaśnił, że mieszkanie w Myślenicach wynajął po to żeby uprawiać marihuanę.
Wobec podejrzanego Sąd Rejonowy w Myślenicach zastosował tymczasowe aresztowanie. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (13)

 • Def Ibrylator 10 maj 2016

  Szkoda, bo Pan Patryk G. powinien w normalnym państwie mieć sobie tą uprawę, zamiast policji powinien mieć wizytację kontroli skarbowej i sanepidu, a sam od sprzedaży powinien płacić podatki. No ale...

  Tyle dobra się zmarnuje.

  zdjecie

  150 86 Odpowiedz
 • 10 maj 2016

  Zawsze powtarzam, najważniejsza jest wentylacja...

  89 12 Odpowiedz
 • 10 maj 2016

  GŁUPEK. Gdzie w mieszkaniu sadzić zioło? Pod lasem w jakiejś szopie albo garażu...:)

  40 10 Odpowiedz
 • Magdalena 11 maj 2016

  Co jak co, ale ręki to ogrodnictwa to ja mu zazdroszczę... w moim mieszkaniu to nawet kaktus zdechnie :(

  33 6 Odpowiedz
 • Marek 11 maj 2016

  Na pieniadze... to takie ciezkie do zrozumienia?
  Biznes nie wyszedl a rachunki trzeba zaplacic. Samo zycie... :D

  33 6 Odpowiedz

Zobacz więcej