Miasto

Myślenickie Gimnazjum Laureatem konkursu eTwinning

Myślenickie Gimnazjum Laureatem konkursu eTwinning

Projekt szkoły z Myślenic zajął pierwsze miejsce zarówno w Polsce jak i w Europie.

Projekt „AIMS” realizowany w Gimnazjum nr 3 im. Marszałka J. Piłsudskiego w latach 2013 - 2015 w europejskim konkursie eTwinning został laureatem w kategorii język angielski, zaś w krajowym zajął 1 miejsce w kategorii przedmiotów matematyczno – przyrodniczych.

Uroczysta gala odbyła się w Warszawie, w Teatrze Królewskim Stara Pomarańczarnia w Muzeum Łazienki Królewskie. Koordynator projektu Katarzyna Pietrzak wraz z Dyrektorem szkoły Dorotą Płatek oraz uczniami i absolwentami Gimnazjum nr3 odbierali nagrody i gratulacje z rąk przedstawicieli Ministerstw Cyfryzacji oraz Edukacji Narodowej, FRSE i eTwinning.

Spotkanie zakończył wykład profesora Macieja Sysło pt.: Informatyka – klucz do zrozumienia, kariery, dobrobytu. Po zakończeniu oficjalnej części laureaci - nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz uczniowie, obejrzeli wspólnie musical Polita w Teatrze Buffo. Wieczór zakończyła kolacja i pełne rozmaitych aktywności warsztaty integracyjne dla uczniów. Następnego dnia cała grupa odwiedziła Pałac Kultury i Nauki i wystawę Titanic w Pałacu.

Opinia o projekcie jurora dr hab. inż. Sławomira Wronki:

Projekt w innowacyjny sposób przybliża uczniom zagadnienia matematyczne, ale nie tylko. AIMS to raczej utworzenie międzynarodowej, multidyscyplinarnej rodziny stymulującej rozwój zainteresowań uczniów i motywującej ich do zdobywania wiedzy i ukazania piękna matematyki wokół nas.

Całą konferencję możecie obejrzeć na kanale YouTube:

 

Komentarze (2)

Zobacz więcej