Miasto

Myślenice: Słoneczna pod wodą. Zaledwie po 20 minutach ulewy

Myślenice: Słoneczna pod wodą. Zaledwie po 20 minutach ulewy

Wystarczyło 20 minut ulewy, aby ulica Słoneczna znalazła się pod wodą

Podczas popołudniowej ulewy jaka przeszła nad Myślenicami w ostatni dzień maja drogi zamieniły się w rzeki. Studzienki kanalizacyjne nie były w stanie przyjąć takiej ilości wody. Najgorzej było na ul. Słonecznej. Woda dostała się również na parking przy centrum handlowym Dekada i na dworzec autobusowy.

Komentarze

 • 1 cze 2016

  Wielki plansta zatwierdził, wielki włodarz przyklepał a o kanalizacji sztormowej nie pomyślał nikt. Dlaczego? Bo na tym nie mozna zarobić a na stratach i owszem. Przebuduje się, znów ktoś zarobi tak jak na zarabiu. A i grosik albo dwa zostanie w kieszonce. Jak to mówią "dziel i rządź"!

  68 19 Odpowiedz
 • 1 cze 2016

  Opad był napewno ponad przeciętny i kanalizacja mogła mieć problem ale na pewno pomogła by drożność studzienek które akurat w w tym rejonie ( ulica Słoneczna/ Armi krajowej/ Rzemieślinicza - nie wiem jak w innych miejcach miasta ale podejrzewam ze podobnie) są poprostu zatkane po zimie ( nie pierwszej) np.piaskiem

  48 4 Odpowiedz
 • 1 cze 2016

  Pod wiaduktem na Kazimierza chyba też były problemy, bo auta stały a tam jak pamiętam prawie zawsze studzienki są zapchane piachem. Raz za czas coś tam czyszczą, ale takie rzeczy powinny być monitorowane

  39 2 Odpowiedz
 • 1 cze 2016

  "Ulewa"? Na razie to żadnej ulewy nie było. Gdyby była to polowa Myślenic by pływała. Nie dość, że studzienki zapchane, to jeszcze przepust zmniejszony przez wykonawcę o 1/4, a przykładowo na 7 kratek zbierają wodę tylko 3, reszta nie , bo podwykonawca kazał wodzie płynąc pod górę, a ona go nie posłuchała. I odbiór został klepnięty.Najpierw było wykonawstwo, a plan...znacznie później, bo zaczęto o plan pytać.Dobrze widzieli co robią, ale mieli w d.... Poobniżane krawężniki, zasypane rowy, a przez nie zbierające kratki woda połową ulicy płynie. I oczywiście nikt za to nie odpowiada. Dziwię się, że jednemu z Panów Włodarzy to nie przeszkadza, bo gdy pada jeździ do domu jak "amfibią", ale też tego "nie widział" gdy robili.

  51 5 Odpowiedz
 • 1 cze 2016

  Atrakcje Sponsorowane przez projekt Czysta Woda dla Krakowa

  27 8 Odpowiedz
 • Krzysztof 1 cze 2016

  Studzienki w większości nie są zapchane, ale deszcz który spadł spowodował, że gałęzie i inne śmieci z ulicy skutecznie je zablokowały!!! Mieszkam przy Słowackiego i wiem co piszę. Sam wczoraj grabkami odblokowałem 4 takie studzienki i nagle zaczęły przyjmować wodę, która wcześniej płynęła Słowackiego w stronę skrzyżowania przy dworcu. A wystarczy tylko żeby częściej zamiatać ulice, choćby tylko z gruba...

  36 6 Odpowiedz
 • Basia 1 cze 2016

  móc to chcieć i odwrotnie

  7 5 Odpowiedz
 • OKOKI 1 cze 2016

  Wystarczy spojrzeć na ulice po zimie, przy krawężnikach piach ,a w niektórych miejscach to na tym piachu już trawa rośnie. O studzienkach kanalizacyjnych to szkoda gadać ,czy ktoś widział żeby były udrożniane?? To powinno być robione co roku Oni chcą budować Muzeum Regionalne a o podstawowe rzeczy nie potrafią zadbać w tym mieście niedbaluchy z magistratu.

  38 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 cze 2016

  Myslenicki Ruch Czyszcicieli Studzienek = mieszkancy samodzielnie udrazniajacy studzienki, zastanawia mnie czy prasa podjelaby temat i co wywolalaby w niektorych kregach rosnaca aktywnosc samorzadowa mieszkancow. Poki co w samorzadzie rownowagi nie ma (urzednicy > mieszkancy), jest z kolei jednostronnie stosowana zasada robta co chceta i ma sie nadal calkiem dobrze.

  11 4 Odpowiedz
 • Michał Jakis 3 cze 2016

  hahahahaha mózgi jprdl

  1 5 Odpowiedz
 • 6 cze 2016

  A tak przy okazji to Słonecznej remont się należy

  4 Odpowiedz

Zobacz więcej