Rajdy konne: Aleksandra Pustuła i Mariusz Pustuła bezkonkurencyjni

Zawodnicy LKS Hejnał Krzyszkowice zajęli dwa pierwsze miejsca podczas sportowych rajdach konnych organizowanych w Starych Żukowicach

Klub reprezentowali: Aleksandra Pustuła na ogierze czystej krwi arabskiej Elegir oraz Mariusz Pustuła na wałachu czystej krwi arabskiej Nowin.

Sportowe Rajdy Konne polegają na przejechaniu założonego dystansu w określonym czasie oraz pozytywnym zaliczeniu bramek weterynaryjnych na których koń jest szczegółowo badany.

Fundacja „Dowolnie na koń” zorganizowała konkursy L – 30 km, P – 40 km, N – 82 km oraz 1* - 82 km. Były to zawody regionalne czyli takie w których mogą wziąć udział tylko konie i jeźdźcy z licencją sportową.

Po pozytywnym zaliczeniu przeglądu weterynaryjnego konie zostały dopuszczone do najtrudniejszej klasy zawodów – 1* - 82 km. Dystans 1* to klasa gdzie nie ma górnego limitu prędkości, jest to konkurs ścigany – wygrywa najszybsza para (koń i zawodnik) która zaliczyła wszystkie bramki weterynaryjne – na tym dystansie 3 z dodatkową rekontrolą. Najlepszym koniem tej klasy okazał się ogier Elegir pod Aleksandrą Pustułą, tuż za nim na drugim miejscu uplasował się wałach Nowin pod Mariuszem Pustułą. Konie spisały się na medal znosząc trudy niełatwej trasy oraz wysoką temperaturę.

Zawodnicy z LKS „Hejnał” Krzyszkowice od kilku lat posiadają sportowe licencje Polskiego Związku Jeździeckiego i jeszcze nigdy nie uplasowali się poza podium, w ubiegłym roku ich klacz arabska – Pethra zdobyła Mistrzostwo Polski Młodych Koni w kategorii koni czteroletnich a w tym roku Aleksandra i Mariusz Pustuła zdobyli złote odznaki rajdowe.

Dla zawodników z „Hejnału” zawody w Starych Żukowicach były kwalifikacjami do Mistrzostw Polski Seniorów w Sportowych Rajdach Konnych, które odbędą się w dniach 1-3 września w Dobrodzieniu koło Opola.