Miasto

Na Górze Plebańskiej stanął krzyż. Ma upamiętnić Światowe Dni Młodzieży

 Na Górze Plebańskiej stanął krzyż. Ma upamiętnić Światowe Dni Młodzieży
fot. facebook.com/SDMmyslenice/

W minioną niedzielę na zboczu Plebańskiej Góry stanął krzyż upamiętniający zbliżające się Światowe Dni Młodzieży. Wnieśli go tam wierni z parafii św. Brata Alberta

Drewniany krzyż z figurą Chrystusa ma upamiętnić zbliżające się Światowe Dni Młodzieży. Stanął na zboczu Plebańskiej Góry. Wnieśli go tam wierni wraz ze strażakami z OSP Górne Przedmieście. Uroczystość poprzedziła msza w parafii św. Brata Alberta.

Podczas wynoszenia krzyża na zbocze góry odprawiona została droga krzyżowa, a do każdej ze stacji przypisana została inna grupa wiernych.

Powiązane tematy

Komentarze

 • OKOKI 29 cze 2016

  Widze ze po interwencji czytelników ,,brzuchacze,, zostali zastąpieni młodą kadrą strażacką :) Widać ten krzyż z miasta.

  9 21 Odpowiedz
 • Piotr 29 cze 2016

  A kościół dalej swoje wchodzi wszędzie i nie wiadomo po co. Krzyże obrazy pomniki itp czyli kasa kasa i jeszcze raz kasa. Przecież przekazany przez Boga Mojżeszowi dekalog brzmi następująco:

  "Jam jest Pan, Bóg Twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

  I. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
  II. Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg Twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a czyniący miłosierdzie tym tysiącom tym, którzy mnie miłują i strzegą moich przykazań.
  III. Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, nadaremno; bo nie będzie miał Pan za niewinnego tego, który by wziął imię Pana, Boga swego, nadaremno.
  IV. Pamiętaj, abyś dzień sobotni święcił. Sześć dni robić będziesz i będziesz wykonywał wszystkie roboty twoje; ale siódmego sabat Pana, Boga twego, jest; nie będziesz wykonywał weń żadnej roboty, ty i syn twój, i córka twoja, sługa twój i służebnica twoja, bydlę twoje i gość , który jest między bramami twymi. Przez sześć dni bowiem czynił Pan niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich jest, a odpoczął dnia siódmego; i dlatego pobłogosławił Pan dniowi sobotniemu i poświęcił go.
  V. Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
  VI. Nie będziesz zabijał.
  VII. Nie będziesz cudzołożył.
  VIII. Nie będziesz kradzieży czynił.
  IX. Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu.
  X. Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego, ani będziesz pragnął żony jego, ani sługi jego, ani służebnicy, ani wołu, ani osła, ani żadnej rzeczy, która jego jest.(Wg przekładu ks. Wujka 2 Mjż 20,3-17)."

  Ciekawe czy widać jakieś różnice między wersją katechizmową ?_?
  Szczególne polecam porównać II przykazanie boże z II przykazaniem katechizmowym

  34 23 Odpowiedz
  • jeden język a dwoje uszu 1 lip 2016

   Po pierwsze nie wierzę we wiarygodność tego typu postów które są pierwszym postem na forum danego użytkownika. Tak mnie uczy doświadczenie.

   Po drugie skoro piszesz to co wyżej to wypadało by najpierw przeczytać co na ten temat jest napisane w Katechizmie Kościoła Katolickiego

   Po trzecie jeżeli tylko ludzie księdza nie poganiają to można raz na rok usłyszeć w niedzielnej liturgii mszalnej także o tych obrazach itd...

   Po czwarte juz kilka krotnie ten temat był na tym forum wałkowany...

   2 7 Odpowiedz
  • 5 lip 2016

   Spójrz na to z innej strony, w teraźniejszosci jestem nawet za stawianiem krzyży co 50 metrów i ukazanie muzułmanom dla kogo jest Europa!, niech przekonają i uświadomią sobie jaką rolę odegrało chrześcijaństwo w dziejach kontyntynentu na którym żyjemy.

   7 2 Odpowiedz
 • 30 cze 2016

  Bo kasa musi sie zgadzać

  23 13 Odpowiedz
 • 30 cze 2016

  *****...to jest chore z góry się zakłada że krzyż pasuje kazdemu...nawala tych krzyzy jakby nie było innej wiary tylko wszyscy byli katolikami...od kilku ładnych lat kościół=pycha,chciwość,nieumiarkowanie,pedofilia,partyjnosc,obłuda i cynizm....

  28 18 Odpowiedz
  • 23 lip 2016

   Jak ci nie pasuje krzyż to wyjazd na jakąś wyspę gdzie ich nie ma i po problemie. Jeszcze tego brakowało żeby jakieś podczepy co są w mniejszości decydowały jak ma żyć większość społeczeństwa.
   Nie pasuje ? to wypad do innego kraju gdzie krzyży nie ma ! nikt was tu nie trzyma na siłe.

   Fakty są takie, że tyle samo albo i więcej pedofili jest wśród lekarzy, adwokatów czy nauczycieli ale nagonka jest na kościół i tylko pajac łyka wszystko jak pelikan co w tv zobaczy...

   3 Odpowiedz
 • OKOKI 30 cze 2016

  Ale tutaj teologów.A najśmieszniejsze jest to że nic nie ma .Wymyślone przez ludzi dla ludzi ,wiec się tak nie podniecajcie.

  6 20 Odpowiedz
  • 3 lip 2016

   Idąc takim tokiem myślenia,to ciebie też nie ma,bo istniejesz tylko w swojej wyobraźni i czasoprzestrzeni w równoległym świecie :)

   6 4 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 1 lip 2016

  Akurat znam tego, który ten krzyż wykonał i wątpię aby mu chodziło o kasę.

  9 5 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 2 lip 2016

  To jest chore. Już nawet katolikom coraz częściej Krzyż przeszkadza, a inne znaki religijne już nie. Choćby ten mający ze dwa metry tuż koło Bysinki w centrum miasta, a związany z New Age.
  Ja gdybym był ateistą to miałbym gdzieś to czy sobie katolicy Krzyż w tamtym miejscu postawią czy nie.

  12 5 Odpowiedz
 • 2 lip 2016

  W obecnych muzułmańsko wybuchowych okolicznościach był bym za tym żeby krzyż stał na każdej górze u nas.

  14 7 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 3 lip 2016

  Jak tych stojących już nie będą chcieli usuwać zarówno w realu jak Photoshopie to będzie wielki sukces

  2 1 Odpowiedz

Zobacz więcej