Kultura

Myślenicki Festiwal Lata: Na Zarabiu trwają ostatnie przygotowania

Myślenicki Festiwal Lata: Na Zarabiu trwają ostatnie przygotowania

Zbliża się jedna z największych imprez w regionie. W sobotę na scenie głównej na Zarabiu wystąpi Margaret, a gwiazdą niedzieli będzie zespół Bracia

Na Zarabiu od dwóch dni powstaje miasteczko rozrywki. Instalowane są karuzela, a lada moment na plaży trawiastej pojawi się scena. To serce Myślenickiego Festiwalu Lata.

Sobota

W sobotę festiwal rozpocznie się atrakcjami dla najmłodszych. Będą zabawy i popisy karaoke. Wystąpią reprezentanci JDC Agency trenujący pod okiem Andrzeja Starowicza znanego tancerza, instruktora, choreografa i producenta oraz cheerleaderki z Akademii Tańca Fitness Lady Fitness. Jej uczestniczki biorą udział w pokazach oraz konkurach. Swoje popisy wykonają także srebrne i brązowe medalistki Mistrzostw Polski oraz uczestniczki eliminacji do Mistrzostw Europy.

Muzyczna część sobotniej imprezy rozpocznie się koncertem zespołu Perła Band, który wykona covery znanych przebojów w ciekawych aranżacjach. Przed głównym koncertem na scenę Myślenickiego Festiwalu Lata wkroczy "Letnia scena Eski", pojawią się znani z radia prezenterzy, a zaraz po nich o 21 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru Margaret. Tradycyjnie ten dzień zakończy się dyskoteką, która potrwa do godz. 1:00 w nocy.

Podczas Myślenickiego Festiwalu Lata większą publiczność przyciągnie:

 • Margaret Margaret 59%
 • Bracia Bracia 41%
 • Głosów: 1007

Niedziela

Niedziela również rozpocznie się zabawami dla dzieci i interaktywnym przedstawieniem pt. "Witajcie w naszej bajce". W tym dniu na scenie wystąpią myśleniccy reprezentanci różnorodnych stylów muzycznych. Anafora - zespół działający przy Gimnazjum przy 1 w ramach Myślenickiej Akademii Talentów. Zespół wykona covery popowo-soulowych utworów.

Dixi Band w nowym rozszerzonym składzie zabierze nas w podróż w czasie do początków XX wieku w rejony Nowego Yorku i Chicago. Natomiast w rockowe brzmienia głównej gwiazdy wieczoru czyli zespołu Bracia - wprowadzi nas zespół ECHO - który aktywnie działa na lokalnej scenie rockowej od października 2013r. Nie zabraknie również tańca - tym razem wszystkich porwie ZUMBA. Tradycyjnie imprezę zakończymy plenerową dyskoteką.

Na sportowo

Tradycyjnie poza wydarzeniami na głównej scenie na plaży trawiastej na terenie miasta odbędzie się wiele imprez towarzyszących. Amatorzy sportu będą mogli wziąć udział w Turnieju Tenisowym oraz turnieju badmintona na kortach na Zarabiu. Po raz drugi na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 na Zarabiu w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata odbędzie się otwarty turniej siatkówki. Na strzelnicy turniej strzelecki, a na rzece Rabie zawody Muchowe.

Kulturalnie

Już w czwartkowy wieczór w Bibliotece Miejskiej przy ul. Mickiewicza odbędzie się wystawa "Myślenice w rysunkach" z lat 1994-1998 autorstwa Ewy Filek. W piątek poprzedzający wydarzenia na głównej scenie - Muzeum regionalne Dom Grecki zaprosi nas na wystawę fotografii Andrzeja Szymury - "Ścieżkami wspomnień" na której zobaczymy zdjęcia z lat 1939 - 45. Będzie również okazja spotkać samego autora. Odbędzie się również wernisaż wystawy malarstwa Joanny Fikas - "Ukryte dźwięki" oraz koncert kwintetu - "Z harfą w tle".

Na scenie w parku Jordana wystąpią zespoły niemal z dwóch różnych biegunów świata muzyki. Jako pierwszy delikatnymi i pełnymi ciepła piosenkami w wędrówkę po najpiękniejszych miejscach gór zabierze nas zespół "Zielony szlak". Następnie z formacją Vorbire Maestra przeniesiemy się w inne zakątki świata dzięki elementom folkloru bałkańskiego zabarwionych muzyką klezmerską, rumuńską, cygańską, karpacką, macedońską czy bułgarską.

Piątkowy wieczór zakończymy na plaży trawiastej "Letnim Kinem Plenerowym". Tym razem pod hasłem "Polska komedia wczoraj i dziś" zobaczymy kultową produkcję "Poszukiwany, poszukiwana" oraz film z 2014 roku - "Wkręceni".

Powiązane tematy

Komentarze (19)

 • Samanta Rigerr 1 lip 2016

  Usłyszane w kolejce do kasy:
  Idziesz na dni Myślenic, Margaret ma być.
  Jaka Margaret ?
  Nie wiem ,tak pisało .
  Wiesz to chyba raczej nie pójdę.

  37 3 Odpowiedz
 • 30 cze 2016

  Nie mogę się doczekać aż przyjdzie młodzież z okolic jak i myślenic , i zacznie się popisywać swoimi furam. Takimi jak: golf 3 stara Bmw i oczywiście honda civic... które brzmią jak traktor. A o bałaganie (ażeby brzydko nie pisać rozpie#dolu) lepiej nie wspominać bo i tak będzie.

  45 17 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip 2016

  ogolnie patrząc na poziom niektórych ludzi można odnieść wrażenie że mają IQ poniżej 20

  38 8 Odpowiedz
 • 30 cze 2016

  jeno oby za duzo syfa nie ostawili po sobie

  32 10 Odpowiedz
 • 3 lip 2016

  Wiater zdmuchnął Margaret xd

  23 1 Odpowiedz

Zobacz więcej