Miasto

Dwie siostry z Krzyszkowic zginęły w zamachu w Nicei

Dwie siostry z Krzyszkowic zginęły w zamachu w Nicei

 

Wczoraj w nocy w Nicei 31-letni mężczyzna wjechał ciężarówką w tłum ludzi. Zabił 84 osoby i ranił ponad 100. Wśród zabitych były dwie siostry, mieszkanki Krzyszkowic

Ciężarówka wjechała w tłum ludzi na promenadzie w Nicei. Kierujący nią mężczyzna staranował mieszkańców i turystów, którzy oglądali pokaz fajerwerków wystrzelonych z okazji "Dnia Bastylii". Zabił 84 osoby, ponad 100 ranił. Zamachowca zastrzelili policjanci.

Za kierownicą samochodu siedział 31-letni mężczyzna - Francuz pochodzenia tunezyjskiego. Pojazd przejechał ok. 2 kilometry przez tłum - podaje Euronews. Potem kierowca wyszedł i zaczął strzelać do ludzi. Mężczyzna został zastrzelony przez policję. W kabinie utkwiło ponad 40 kul. 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wciąż nie potwierdza, aby wśród ofiar znajdowali się Polacy. Jednak informację jaka krążyłą wśród mieszkańców powiatu myślenickiego od rana jako pierwszy potwierdził burmistrz Maciej Ostrowski. 

Na oficjalnej stronie Miasta i Gminy Myślenice pojawiło się oświadczenie w którym zamieścił ubolewania. Oto jego treść:

Wczoraj nocą świat obiegła smutna wiadomość. Zamach w Nicei. Wyrażam ubolewanie dla całego Narodu Francuskiego i wszystkich tych, których dotknęła ta straszna tragedia. Wśród ponad 80 śmiertelnych ofiar są także niestety Mieszkanki Krzyszkowic. Smutek i żal.. Wyrazy współczucia dla rodziny, bliskich i znajomych. Spoczywajcie w pokoju.
Maciej Ostrowski Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Jak informuje Onet siostry w Nicei przebywały wraz z dwiema pozostałymi siostrami oraz kolegą. Siostry zabitych znajdują się już w drodze do Polski. Ojciec dziewczyn został objęty pomocą psychologiczną. 

 

Na ten temat piszecie również na forum

Komentarze (35)

 • 15 lip 2016

  i niech mi teraz ktoś poprawny politycznie napisze o tolerancji ,ksenofobi , o ubogaceniu kulturowym etc....

  218 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2016

  Wyrazy szczerego żalu i współczucia dla rodziny, nie ma słów by opisać taką tragedię.

  Stop islamizacji Europy!

  201 7 Odpowiedz
 • OKOKI 15 lip 2016

  Cieszcię się że się rząd zmienił bo ta głupia idiotka Ewa Kopacz z PO chciała tu ściągać co rok 7 tysięcy brudasów, na rozkaz żydów z Brukseli i drugiej idiotki słodkiej Angeli Merkel.

  183 48 Odpowiedz
 • Krzysztof Mowak 15 lip 2016

  magdalena i marzena

  113 2 Odpowiedz
 • 15 lip 2016

  To nie był Francuz !!

  105 16 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...