Miasto

Dwie siostry z Krzyszkowic zginęły w zamachu w Nicei

Dwie siostry z Krzyszkowic zginęły w zamachu w Nicei

 

Wczoraj w nocy w Nicei 31-letni mężczyzna wjechał ciężarówką w tłum ludzi. Zabił 84 osoby i ranił ponad 100. Wśród zabitych były dwie siostry, mieszkanki Krzyszkowic

Ciężarówka wjechała w tłum ludzi na promenadzie w Nicei. Kierujący nią mężczyzna staranował mieszkańców i turystów, którzy oglądali pokaz fajerwerków wystrzelonych z okazji "Dnia Bastylii". Zabił 84 osoby, ponad 100 ranił. Zamachowca zastrzelili policjanci.

Za kierownicą samochodu siedział 31-letni mężczyzna - Francuz pochodzenia tunezyjskiego. Pojazd przejechał ok. 2 kilometry przez tłum - podaje Euronews. Potem kierowca wyszedł i zaczął strzelać do ludzi. Mężczyzna został zastrzelony przez policję. W kabinie utkwiło ponad 40 kul. 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wciąż nie potwierdza, aby wśród ofiar znajdowali się Polacy. Jednak informację jaka krążyłą wśród mieszkańców powiatu myślenickiego od rana jako pierwszy potwierdził burmistrz Maciej Ostrowski. 

Na oficjalnej stronie Miasta i Gminy Myślenice pojawiło się oświadczenie w którym zamieścił ubolewania. Oto jego treść:

Wczoraj nocą świat obiegła smutna wiadomość. Zamach w Nicei. Wyrażam ubolewanie dla całego Narodu Francuskiego i wszystkich tych, których dotknęła ta straszna tragedia. Wśród ponad 80 śmiertelnych ofiar są także niestety Mieszkanki Krzyszkowic. Smutek i żal.. Wyrazy współczucia dla rodziny, bliskich i znajomych. Spoczywajcie w pokoju.
Maciej Ostrowski Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Jak informuje Onet siostry w Nicei przebywały wraz z dwiema pozostałymi siostrami oraz kolegą. Siostry zabitych znajdują się już w drodze do Polski. Ojciec dziewczyn został objęty pomocą psychologiczną. 

 

Na ten temat piszecie również na forum

Komentarze

 • 15 lip 2016

  i niech mi teraz ktoś poprawny politycznie napisze o tolerancji ,ksenofobi , o ubogaceniu kulturowym etc....

  218 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2016

  Wyrazy szczerego żalu i współczucia dla rodziny, nie ma słów by opisać taką tragedię.

  Stop islamizacji Europy!

  201 7 Odpowiedz
 • 15 lip 2016

  To nie był Francuz !!

  105 16 Odpowiedz
 • Krzysztof Mowak 15 lip 2016

  magdalena i marzena

  113 2 Odpowiedz
 • 15 lip 2016

  Niech ktoś teraz powie jak ludzie mają czuć się bezpiecznie na ŚDM gdy jeden z drugim arabem powie policji że sprzedaje lody i urządzi sobie autostradę?? Czy jest to w Polsce niemożliwe do wykonania?

  86 15 Odpowiedz
 • Marcin 15 lip 2016

  Najgorsze jest to, że i tak władze krajów nic z tym nie będą robić. Ludzie szykowali się na zamachy podczas piłkarskiego euro, nic nie wywaliło więc uśpili czujność. Jeden ciapak i tyle ofiar... Najdziwniejsze jest to, że w swojej ciężarówce miał "ABC broni". Jak to możliwe? We Francji, gdzie jest najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego? To nie jest tak, że to gówno trzeba tępić czy zwalczać. Tak młode dziewczyny :/ Nie znałem i nigdy nie widziałem na oczy, ale zginęły na wakacjach wśród tylu ludzi... Wyrazy współczucia, nic więcej dodać nie mogę.

  82 5 Odpowiedz
 • Gosiaa 15 lip 2016

  Straszne

  48 2 Odpowiedz
 • 15 lip 2016

  Kwiatki flagi w tle znicze Solidarność itp wszystko o dupe rozbic ...oni isis nas zabija a my co wpuszczany zapraszamy pomagamy ..sami ich zapraszamy przyjmimy uchodźców pomóżmy a oni bum bum 100ofiar...zamienmy odrazu światowe dni młodzieży na światowe dni muzułmanów każdy weźmie bombe i Allah Allah

  62 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2016

  W telewizji mówili że dwie dziewczyny z Myślenic zginęły w tym zamachu to w końcu skąd...

  12 72 Odpowiedz
 • OKOKI 15 lip 2016

  Cieszcię się że się rząd zmienił bo ta głupia idiotka Ewa Kopacz z PO chciała tu ściągać co rok 7 tysięcy brudasów, na rozkaz żydów z Brukseli i drugiej idiotki słodkiej Angeli Merkel.

  183 48 Odpowiedz
  • 15 lip 2016

   Tak a jak wyjaśnia ,że MSZ jeszcze nie podało ,że dwie polki zginęły w zamachu ? Może minister nie ma czasu się tym zajac ?

   37 54 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    15 lip 2016

    Polski MSZ musi mieć informacje z Francji, o danych osób które zginęły. Gdy dostaną zamieszcza informacje.
    Krówka123 popieram Cię, ofiary zginęły nie z rąk zamachowca ale poprawności politycznej która sprawia że "przyjezdni" mają większe prawa jak my, z resztą widać co się dzieje w Niemczech.

    37 7 Odpowiedz
 • dawid 15 lip 2016

  Najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego, stan wyjątkowy, święto narodowe (czyli dzień powiększonego ryzyka), wielka impreza masowa, zakaz wjazdu określonego rodzaju pojazdów na teren, klient chce wjechać, jest z grupy podwyższonego ryzyka - i nie trafia na dołek (z którego, po znalezieniu broni w ciężarówce, już nigdy nie wychodzi), tylko mówi "Wiozę lody" i policja go wpuszcza!

  92 5 Odpowiedz
 • 15 lip 2016

  Europa jest poniekąd sam sobie winna a tutaj mamy odwet Bliskiego Wschód za naszą "pokojową" ingerencję zbrojną.

  30 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2016

  Malina na twoim miejscu wstrzymałabym sie od głosu bo o ile się nie mylę to w dyskusji byłąś jedną z zagorzałych zwolenniczek multi kulti.Gdzie teraz są ci zwolennicy ubogacania naszej kultury przez bratnie nam muzułmańskie dusze które w swojej religii mają nakaz walki z niewiernymi?Jak długo będziemy się bronić kolorowymi wstążeczkami i idiotycznymi hasłami?
  Ten człowiek od lat ostrzega ,tych kultur nie można pokojowo połączyć to chore urojenia lewaków które doprowadzą nas do tragedii
  http://www.stefczyk.info/blogi/dziennik-chuligana/zabojcy-z-nicei,17475186226

  50 10 Odpowiedz
 • 15 lip 2016

  Macie tolerancyjne debile politykę multikulti... Prawa mniejszości? a to tylko początek co chwile będzie gorzej a jedyne co ludzie zrobią to dadzą hasztag prayfornice albo politycy czyt świnie przejdą przez miasto zlaczeni za ręce... Nic się nie zmieni

  47 16 Odpowiedz
 • 15 lip 2016

  Dwie dziewczyny zginęły, a 692 osoby to polubiły........ kurka o co tu chodzi ?????

  16 10 Odpowiedz
  • 16 lip 2016

   bo ludzie to barany i klikaja na wszystko''lubie to''-pozakladaly oszolomy konta na FB i wszyscy wszystko lubia

   21 5 Odpowiedz
   • 16 lip 2016

    Czyli można sądzić że w naszej okolicy tyle baranów, notabene tylko tych którzy się ujawnili, to zapraszam machać flagami równości... taka prawda że głupota dotyka nas przez takie nieszczęścia... a i bez drastycznych działań nic nie zmienimy, prawo oko za oko innego nie ma... albo to ludzie zrozumieją albo zaraz będziemy iść się pomodlić w myślenickim kalifacie czy jakimś innym ukraino czy coś podobnym miejscu...

    8 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2016

  Szyderca pojechałeś z grubej rury, ale masz 100% racji. Czy manifestacje, kwiatki i hasztagi są formą walki. Gdyby każdy mógł mieć dostęp do broni to na pewno udałoby się ograniczyć ofiary zamachów. Oko za oko ząb za ząb. Śmiać mi się chciało jak prezydent Hollande po zamachu w Paryżu zapowiedział "bezlitosną odpowiedź" wysłał 12 maszyn które zrzuciły 20 bomb. Trzeba było zrobić jak alianci z Dreznem w 1945: z 1000 bombowców zrzucono prawie 4000 ton bomb i zniszczono teren o powierzchni 39km2 .

  34 7 Odpowiedz
 • 16 lip 2016

  Problem Francji i poniekąd całej Europy to to że wysyłają samoloty nie tam gdzie trzeba, powinni je wysłać na muzułmańskie dzielnice swoich największych miast tam gdzie boi się wejść policja pomimo ogłoszonego stanu wyjątkowego.

  31 6 Odpowiedz
 • 16 lip 2016

  Bardzo smutna historia.

  Ale komentujący to niezły festiwal nienawiści tu odprawiają. Tak jak by wasz hejt coś mógł zmienić.

  Muzułmanów jest w Europie 40mln i ponad 2mld na świecie. Znaczy to że w Europie już ich jest więcej niż Polaków. Każdy akt nienawiści od Polaków do muzułmanów uderzy w naszą w Polonię. Bo dla anglików, francuzów czy innych to my Polacy się nic różnimy od innych narodowości.

  Jeśli islam się sam nie zreformuje lub go nie zakażą to takie akcje jak Nicea będą się powtarzać. I nic na to się nie poradzi. Tak będzie wyglądała europejska rzeczywistość na najbliższy wiek czy tego chcemy czy nie. Rezultat kolonializmu, wiosny arabskiej, fundamentalizmu islamskiego itd. Oczywiście można schować głowę w piasek i Polskę odgrodzić murami, przepisami ale jeszcze się nie zdarzyło w historii by jakiemuś państwu izolacjonizm pomógł.

  Tak samo wielokulturowość stała się już faktem. Wraz z emigracją kilku milionów Polaków przez ostatnie lata stale rośnie liczba małżeństw z obcokrajowcami (jest to obecnie co 12). Możecie mówić że to jest lewactwo ale w praktyce jest proces mieszania ludności który istnieje od dziejów i będzie przyśpieszał tylko.

  Takie czasy, sto lat temu też były te problemy (kocioł bałkański) tylko bohaterowie byli inni.

  15 12 Odpowiedz
  • 16 lip 2016

   Jakoś w Polsce czy Czechach nie ma żadnych zamachów. To może ta "nowoczesna" Europa powinna od nas się uczyć ?

   22 4 Odpowiedz
   • 16 lip 2016

    Europa ma się uczyć od nas? A co Ty niby Walker (w tym i ja i wszyscy Polacy) mamy niby do zaoferowania nowoczesnej Europie w kwestii islamu i wielokulturowości?

    Wychowałeś się w Polsce, kraju etnicznie, religijnie i kulturowo jednorodnym. O islamie wiesz tyle pewnie ile może zobaczyłeś w kurorcie Sharm El Shejk lub przeczytałeś w Wsieci albo zobaczyłeś pracując na "saxach". Jak możesz doradzać społeczeństwom zachodnim (lub tym za atlantykiem albo na wschód) jak prowadzić społeczeństwo wielokulturowe? Dla nich wielokulturowość to jest chleb powszedni od dawna. Krzyczenie stop imigrantom nic nie zmienia. Zamachowcy mają obywatelstwa, są drugim pokoleniem i stanowią pokaźny % społeczeństwa.

    Walker84 napisał/a:

    Dwie sprawy. Flinta dla każdego obywatela RP i powrót Kary śmierci .
    A tam u tych "obcokrajowców" wzorem ruskich kilka takich akcji przeprowadzić

    Ta na pewno pomoże. Gdyby były w Ameryce te dwie rzeczy to ostatnia masakra w Orlando i wszystkie wczesniejsze by się nie zdarzyły. U ruskich lepiej? Pamiętasz panią co chodziła z odciętą głową dziecka po Moskwie?

    6 13 Odpowiedz
    • 17 lip 2016

     Jak czego się ma uczyć ? Widocznie coś zawalili jak tam każdego dnia ktoś może ci urwać łeb na ulicy. U nas takie rzeczy się nie dzieją . To jak tam się dzieją a u nas nie to kto ma kogo podpatrywać ? Chyba oni nas ?
     Polska to jest kraj jednorodny jak sam napisałeś . Porównywanie stanów z tą bronią jest śmieszne. Tym bardziej że tam 80 % użyć broni palnej jest dokonywana przez czarnoskórych bądź mulatów.
     Ja bym tutaj podał przykład Szwajcarii bo tam się nic nie dzieje a strzelbę ma każdy . I jakoś po szkołach się nie strzelają świry jak w ameryce.

     17 2 Odpowiedz
     • 20 lip 2016

      To są uwarunkowania historyczne na które obecni obywatele krajów zachodnich mają mały wpływ. Francja, UK, Niemcy mieli swoje kolonie zamorskie a po wojnie sprowadzali robotników. Stąd duży odsetek muzułmanów. Obecni mieszkańcy mają mały wpływ na to co się dzieje. Mogą minimalizować imigracje ale prawda jest taka że kilka milionów ludzi o diametralnie innym światopoglądzie od zachodniego już jest obywatelami tych państw i nic się nie da zrobić.

      Gdyby nie Niemcy i II wojna światowa to kto wie czy u nas nie było by podobnych sytuacji z żydami czy innymi mniejszościami etnicznymi.

      Prawda jest taka że nie ma prostego rozwiązania kwestii radykalnego islamu i zamachów z tym związanych. Każdy kto mówi że to wina multi kulti i LGBT to ma zerowe pojęcie na ten temat i tylko szkodzi polskim imigrantom na zachodzie.

      Walker84 napisał/a:

      Polska to jest kraj jednorodny jak sam napisałeś . Porównywanie stanów z tą bronią jest śmieszne. Tym bardziej że tam 80 % użyć broni palnej jest dokonywana przez czarnoskórych bądź mulatów. Ja bym tutaj podał przykład Szwajcarii bo tam się nic nie dzieje a strzelbę ma każdy . I jakoś po szkołach się nie strzelają świry jak w ameryce.

      Mówienie w kontekscie imigrantów/islamu o uzbrojeniu polaków w broń palna to jest w ogóle jakiś absurd. W polsce nie ma praktycznie żadnych imigrantów islamskich więc insynuacje typu że potrzebna broń bo imigranci nadchodzą to odnoszenie się do najprymitywniejszych instynktów.

      Dostęp do bronii to kwestia dyskusyjna. Wszystko może iść w stronę rezultatów jakie są w Szwarcarii. Ale może tez iść w stronę USA. Więcej broni to generalnie: więcej przestępstw/zdarzeń z jej użyciem, to będzie rodziło automatycznie przeciwdziałanie w postaci wykrywaczy metali wszędzie umieszczanych, zmiany podejścia policji itd. Jak wam pasuje taka wizja to OK. Ja jestem przeciwny temu szczególnie jak czytam statystyki że 8mln polaków ma mniejsze lub większe zaburzenia psychiczne.

      2 3 Odpowiedz
  • 16 lip 2016

   Markos, Ty zacznij czytać co napisałeś zanim to wypostujesz. Islam jest NIEREFORMOWALNY! To nie jest Chrześcijaństwo które przez tysiąclecia zmieniło doktryny dla własnych celów. Islam do tej pory twierdzi że jedyną łaską dla innowiercow jest śmierć. Śmierć nawet dla tych is islamistów którzy nie chcą podlegać Sharia.
   I jeszcze na koniec dodam że islam to nie jest religia. Islam to kastowy kult zapoczątkowany przez homofobicznego pedofila który chciał podporządkować sobie świat zmieniając go w kamieni kupę i miliardy niewolników którzy na jedno jego skinienie gotowi byli popełnić zbiorowe samobójstwo.

   30 1 Odpowiedz
   • 16 lip 2016

    Co niby mam prostować? Może to że nie nawołuję do linczu (ani bombardowania dzielnic europejskich miast) tak jak niektórzy skrajnie prawicowi oszołowie w tym temacie? Mam to gdzieś, jak co niektórzy myślą że są dalej czasy Sobieskiego to niech biorą szabelki i idą na turków. Ja jestem realistą.

    Ja sobie bardzo dobrze zdaję sprawę jak bardzo agresywną religią jest islam. Nie zmienia to jednak faktu że muzułmanie są znaczącą, integralną częścią zachodnich społeczeństw i nie możesz w ich nawet najmniejszym stopniu zacząć ich traktować inaczej niż pozostałych ludzi. A to że spośród zwyczajnych islamskich rodzin werbują się zamachowcy, żołnierze ISIS jadący do Syri i różnego rodzaju wykolejeńcy to jest własnie problem z którym nikt nie może sobie poradzić. To jest jak wojna hybrydowa gdzie lokalizacja wroga jest ekstremalnie trudna.

    Liczby też nie są po naszej stronie. W 2050 roku liczba muzułmanów przewyższy liczbę katolików, Arabia Saudyjska dziś przeznacza miliardy USD na szkoły sunnickie które piorą mózgi w różnych częściach świata.

    9 9 Odpowiedz
 • 16 lip 2016

  Dwie sprawy. Flinta dla każdego obywatela RP i powrót Kary śmierci .
  A tam u tych "obcokrajowców" wzorem ruskich kilka takich akcji przeprowadzić :
  https://www.youtube.com/watch?v=CQpxNA-uku4

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2016

  Widać że nikt poważny nie ma co tutaj robić.Lajkujcie sobie tragedię nie narodową ale europejską.

  7 6 Odpowiedz
 • 17 lip 2016

  W Nicei kredy poszły w ruch...
  Równie "radykalne" kroki zostały podjęte po zamachach w Paryżu i Brukseli. Polityka uległości i źle pojętej "tolerancji" prowadzona przez europejskich przywódców (poza nielicznymi wyjątkami) to niestety prosta droga do kolejnych aktów terroru.

  17 Odpowiedz
 • 17 lip 2016

  Dziękujcie Bogu że platfusy, lizidupy merkel i unii (która po jajkach ciapatych głaszcze i dzieci daje pedałom do wychowywania, taka niby "nowoczesna i tolerancyjna") się skończyły bo byście mieli allahu akbar na codzień....
  Francuzów mi nie szkoda, tolerancyjne januszostwo które teraz dostaje to co sobie wyhodowało z tej dziczy, szkoda naszych dziewczyn z Pl bo pojechały tam przecież na wakacje i miały całe życie przed sobą...
  Stop islamizacji europy, nie wiecie jak to robić ? bierzcie przykład z Orbana ! A każdy frajer który wyjedzie mi z tolerancją itp/itd niech sie szykuje na allaha i mam nadzieje że ręka brudasów go dosięgnie ! Póki mamy czas wychodźmy z tego "tolerancyjnego" syfu zwanego Unia Europejska, ja wiem że rudy z kopaczową by nawet swoje dzieci ciapatym oddały gdyby im tak Unia nakazała ale czas skończyć z tą dyktaturą pajaców z brukselii. Dzięki Bogu że się władza zmieniła i Polska w końcu wstała z kolan. Tylko siłą możemy zwalczać tą zarazę islamską, TYLKO SIŁĄ !

  45 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lip 2016

  A pan burmistrz niech nie odstawiamy szopki bo jak by mugl to nawet by słowa nie powiedział kolesienstwo panuje w Myślenicach

  5 19 Odpowiedz
 • 19 lip 2016

  Walker84 dokładnie tak, w USA jest tyle ataków z bronią w ręku bo pełno tam kolorowych i kraj jest niejednolity etnicznie pod każdym względem (wyznaniowym, kulturowym itp) stąd napięcia i radykalne osobniki.

  7 Odpowiedz

Zobacz więcej

Ogień im nie straszny. Boją się raka
Społeczeństwo 1

Ogień im nie straszny. Boją się raka

Jak się okazuje 60% strażaków umiera na raka. Nieprane przez lata mundury bojowe mogą być dla nich sporym zagrożeniem, ponieważ na nich osadzają się rakotwórcze substancje. Rozwiązaniem może być pralnica, ale czy uda się ją zorganizować na terenie powiatu myślenickiego? Jak pokazują najnowsze badania, prawie dwie trzecie strażaków, którzy w wieku...

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji
Koronawirus 28

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji

U 45-letniego pacjenta, który przebywał na oddziale zakaźnym myślenickiego szpitala nie wykryto koronawirusa. Lekarze czekają na wynik badania obywatelki Francji, która trafiła na oddział zakaźny z ośrodka wypoczynkowego w Mszanie Górnej koło Limanowej artykuł aktualizowany Badania na obecność koronawirusa u 45-latka ze Skawiny wykluczyły jego o...

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki
Myślenice 58

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że na dwóch końcach ul. Szpitalnej gmina postawiła parkomaty. Kierowcy ignorowali urządzenia, pozostawiając samochody na chodniku - po drugiej stronie ulicy. Od teraz to niemożliwe, bo wjazd na niego blokują słupki W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o parkomatach jakie stanęły po obu stronach ul. Szpitalnej. To dalszy ci...

Dwa zderzenia pod estakadą. Ucierpiały trzy osoby
Myślenice 3

Dwa zderzenia pod estakadą. Ucierpiały trzy osoby

Dwa dni z rzędu na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z Zakopianką pod estakadą doszło do dwóch zderzeń w których ucierpiały trzy osoby W dniach 7 i 8 marca doszło do dwóch zderzeń w obrębie skrzyżowania ul. Słowackiego z Zakopianką. W pierwszej kolizji uszkodzone samochody częściowo blokowały przejazd wyłączając jeden pas ruchu. Strażacy zabezpieczyli...