Miasto

Myślenice: Przez trzy miesiące będą remontować drogi i chodniki

Myślenice: Przez trzy miesiące będą remontować drogi i chodniki

Przez najbliższe trzy miesiące trwać będą prace remontowo-budowlane na drogach, chodnikach i alejkach w całej Gminie Myślenice. W sumie zrealizowanych zostanie 60 inwestycji za 10 milionów złotych

 W tym tygodniu rozpoczęły się prace na ulicy Wybickiego. W pierwszej kolejności zostanie zmodernizowana sieć gazowa, a następnie chodnik i nakładka asfaltowa.

- Na drogach dzieje się dużo, a dziać się będzie jeszcze więcej. Tylko w tym tygodniu zaczynamy prace w kilku miejscach na myślenickim Zarabiu. Będziemy kłaść nowy asfalt m.in. na ulicach Spacerowej (boczna), Sosnowej czy Mostowej (boczna). Postanie nowa alejka przy kortach tenisowych. Przed nami prace w sołectwach - mówi Maciej Ostrowski, burmistrz miasta i gminy.

Wśród zaplanowanych i realizowanych już inwestycji znajdują się chodniki przy ulicach: Wybickiego, Sikorskiego, Matejki wraz z terenem pomiędzy blokami, Broniewskiego, Jagiellońska – Senatorska, Słowackiego parking przy budynku OPS, teren przy szkole nr 5 na ul. K. Wielkiego”, 3. Maja (boczna), ul. Orkana, Kopernika, Długosza, łącznica węzła DK7 przy ul. Piłsudskiego, Mostowa (boczna), chodnik przy domu Ludowym przy ul. 3. Maja, odwodnienie przy ul. Średniawskiego (Grzebieniówka), parking przy szkole nr 3, Solidarności (do nowych bloków), Orzeszkowej (poszerzenie), Ujejskiego (poszerzenie), chodniki przy bloku nr 28, 31, 32 i 33, Sienkiewicza (boczna), wykonanie nawierzchni utwardzonych przy ul. Burmistrza Marka. Nawierzchnie bitumiczne zostaną położone na ulicach: Wybickiego, Sikorskiego, łącznik Bergela – Niepodległości,Traugutta (końcówka), Sienkiewicza boczna, Sienkiewicza działka nr 229, 109/1, 111, Parking, alejki place na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza, 3. Maja – boczna, Solidarności - do kotłowni, Solidarności - nad basenem, Solidarności - do nowych bloków, łącznik ul. 3. Maja - ul. Średniawskiego, Parking przy ul. Pardyaka, Matejki, Broniewskiego, Łącznik Batorego – Senatorska, Szpitalna – końcówka przy DK 7, remont skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury, Kazimierza Wielkiego. Parking przy placu targowym, Łokietka - boczna, Ujejskiego - boczna (dz. nr 1018), Ujejskiego - boczna dz. nr 544, K. Wielkiego - boczna (dz. nr 1134, 1133/2), Orkana, Kopernika, Długosza, Jagiełły, Galla Anonima, Łącznik ul. Piłsudskiego - DK7, Mostowa, Parking przy kortach, Droga do kortów nad Rabą, Bukowa, Łąkowa, Sosnowa, Spacerowa - boczna, Zacisze, Hudaszkówka, Alejki przy placu zabaw i ul. Pardyaka - łata po progu.

Powiązane tematy

Komentarze (23)

 • 9 wrz 2016

  A w sołectwach to gdzie?

  31 3 Odpowiedz
 • 11 wrz 2016

  Żywopłot przy szkole "trójce" nie ma kto przyciąć, zarasta na chodnik, po drugiej stronie na chodniku przy "przystanku" trawa rośnie a tu wielkie "halo" bo alejka przy kortach tenisowych powstanie (o którą znów nie będzie miał kto zadbać!). Sorry ale nie tędy droga. Trzeba zadbać o to co się ma a potem działać dalej.
  Zarabie - nowe "asfalty". OK. A przy ławkach w okolicach "małpiego gaju" pet na pecie, butelka na butelce. Kosze na śmieci w niedziele na Zarabiu kipią! Dlaczego w takich Niepołomicach można uruchomić służby żeby w niedziele (w szczycie) opróżniały dodatkowo kosze???

  No ale... jaki Pan - taki kram.

  26 4 Odpowiedz
 • 12 wrz 2016

  Remont remontem , ale może w końcu Włodarze naszego pięknego miasta pomyśleliby o chodnikach na na wsiach. Wąskie drogi , brak pobocza i oświetlenia. Dramat.

  17 2 Odpowiedz
 • 9 wrz 2016

  A chodnik na Zdrojowej od Dolnego Jazu do Osieczan o w d.... mają. Od lat nie można się doprosić kilkuset metrów chodnika. Aż przykro...

  17 5 Odpowiedz
 • 10 wrz 2016

  Kto mi wytłumaczy dla czego na 3-go maja jest tyle studzienek kanalizacyjnych na jedyni ? Można w sumie nazwać ją drogą 1000 studzienek bo jedzie się po niej jak slalomem, no chyba że komuś nie zależy na samochodzie.

  12 2 Odpowiedz

Zobacz więcej