Miasto

Myślenice: Nowa karetka dla szpitala. Przekazał ją wojewoda małopolski

Myślenice: Nowa karetka dla szpitala. Przekazał ją wojewoda małopolski

Wojewoda Małopolski Józef Pilch przekazał w użyczenie dyrekcji szpitala powiatowego w Myślenicach nową karetkę. To jedna z dziesięciu, które zabezpieczały Światowe Dni Młodzieży

Ambulans jest jednym z dziesięciu zakupionych przez wojewodę do zabezpieczenia medycznego Światowych Dni Młodzieży specjalnie dla VIP-ów, w tym dla papieża Franciszka. Karetka jest jednym z najnowocześniejszych pojazdów tego typu, jakie można dzisiaj znaleźć w Polsce.

- Cieszę się, że mogłem przyczyniać się do pozyskania tego nowoczesnego ambulansu. Pojazd, który otrzymał nasz szpital jest gwarancją niezawodności oraz szybkiej pomocy potrzebującym. Jestem przekonany, że nowa karetka oraz jej wyposażenie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i ochrony życia i zdrowia mieszkańców Myślenic oraz całego powiatu myślenickiego - komentuje poseł Jarosław Szlachetka, który sprowadził karetkę do Myślenic.

Nowa karetka marki Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI wyposażona jest w najnowszy sprzęt i aparaturę medyczną, m.in.: defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej, kardiomonitor, respirator, pompę infuzyjną, nosze podbierające, deskę ortopedyczną czy krzesełko transportowe oraz system lokalizacji karetek. Wartość karetki wynosi ok 500 tysięcy złotych. Samochód jest praktycznie nowy ma przejechane tylko ponad 300 km.

 

 

Komentarze (32)

 • 13 wrz 2016

  Taaak i już mamy boCHatera Szlachetkę.
  A Ciekawe kto czynił największe starania w kierunku pozyskania tej karetki. Nawet nikt nigdzie nie napisał ze to Dyrektor Styczeń od początku trzymał rękę na pulsie a zaangażowanie posła w temat było dopełnieniem starań. Ale podpiąć się pod końcowy efekt nie mówiąc kto jest jego ojcem to są wszyscy.

  49 40 Odpowiedz
 • 13 wrz 2016

  Nie wdawając się za bardzo w politykę pragnę zauważyć że dyrektor coraz bardziej upodobania się swoim wyglądem do popularnej postaci z bajek dla dzieci z lat 80tych. Brakuje tylko tej postrzępionej bródki i asystentki Moniki.

  30 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 wrz 2016

  Dyrektor jako zwolennik PO ma układy z PiSowską władzą i to on załatwił a poseł się tylko podłączył.I jak tu z wami dyskutować bez używania obraźliwych słów?
  Na miejscu Posła jedyne co bym załatwiła lokalny władzom to gruntowne przetrzepanie przez CBA.Podziwiam Posła że znosi z pokorą te ciągłe szczekanie kundelków i obsikiwanie nogawek.

  35 26 Odpowiedz
 • 13 wrz 2016

  OJ szkoda tylko ,że nie da się tej zabawki odebrać z powrotem. Przecież gdyby Wojewoda (PiS) nie wyraził zgody na użyczenie to dyr. Styczeń miał tyle do gadania co żyd za Niemca.

  22 4 Odpowiedz
 • 13 wrz 2016

  Buahahahahahaha chłopie poleciałeś po bandzie ostro hahahahahaha a lekarstwa zażyłeś ? hahahahaha krętacze, alimenciarze i bankierzy, żałosna nowoczesna, klon platfusów i tylko tępy człowiek może się na to nabrać :D wy nawet poparcia nie macie, chyba że kupicie sondaże jak wasi wodzowie konta widmo na fejsie hahaha

  25 13 Odpowiedz

Zobacz więcej