Sport

Triatlon: Zakwalifikował się do Mistrzostw Świata. Potrzebuje 15 000 zł żeby wystartować [WIDEO]

Triatlon: Zakwalifikował się do Mistrzostw Świata. Potrzebuje 15 000 zł żeby wystartować [WIDEO]

Mateusz Tylek to triatlonista z Głogoczowa, który zakwalifikował się do Mistrzostw Świata odbywających się na Hawajach. Aby w nich wystartować potrzebuje 15 000 zł

Po trzech latach uprawiania triathlonu udało mu się wypływać, wyjeździć i dobiec do mety podczas Kwalifikacji Mistrzostw Świata XTERRA Poland. Co więcej wygrał swoją kategorię wiekową i został najlepszym Polakiem wśród zawodników biorących udział w tych wymagających zawodach. Sukces otworzył przed nim drzwi i otrzymał możliwość udziału w Mistrzostwach Świata. Jest tylko jeden problem – te odbywają się już 23 października w dodatku na hawajskiej wyspie Maui.

- Jestem szczęśliwy, dumny i... bardzo chciałbym powalczyć – z najlepszymi z całego świata – dotarłem do jednego z głównych celów sportowych. Mam nadzieję, że uda mi się dotrzeć również na same Hawaje, na wyspę Maui – mówi Mateusz Tylek.

Czym jest XTERRA? Oprócz tego, że są to bardzo wymagające zawody triathlonowe o zabarwieniu cross, w których organizatorzy dobierają najbardziej: wyjątkowe, trudne, a jednocześnie piękne miejsca w których sytuowane są rozgrywki sportowe, to również wielki prestiż oraz swojego rodzaju „filozofia”, aby żyć więcej, mocniej i piękniej.

Aby wystartować w zawodach 32-letni sportowiec z Głogoczowa potrzebuje 15 000 zł, które pozwola na pokrycie kosztów przelotu w obie strony oraz zakwaterowanie.

- Na ten moment udało mi się uzyskać wizę, obecnie usiłuję znaleźć lokum – pojawić się na miejscu należy kilka dni wcześniej celem aklimatyzacji, wykonania kilku kluczowych, przedstartowych treningów. Wyrażam również nadzieję, że pozyskanie środków, które umożliwią mi bezpieczny, spokojny pobyt przed zawodami. A następnie? Daje z siebie 200 % możliwości – tak, jak dotychczas – mówi Mateusz.

Pieniądze zbiera za pośrednictwem platformy wspieram.to. Do tej pory na jego koncie znajduje się 4780 zł.

Mateusz Tylek pochodzi z Głogoczowa i ma 32 lata. Kolarstwo górskie oraz przełajowe trenuje od ponad 20 lat. Wiele razy w tych dyscyplinach stawał na podium. Zdobył także medal Mistrzostw Polski. Od prawie trzech lat także z sukcesami uprawia triathlon.

Reprezentuje Krakowską drużynę Bikershop Team. - Sponsor w miarę swoich możliwości pomaga mi sprzętowo. Najwięcej zawdzięczam rodzinie, wyrozumiałej żonie oraz rodzicom i rodzeństwu. Tata od dziecka po dzień dzisiejszy jest moim trenerem, którego obecnie uzupełnia Jakub Czaja – wyjaśnia.

- Czasu zostało bardzo mało. Zdaje sobie sprawę z ryzyka ale jednocześnie wierzę, że uda się zebrać określoną kwotę w projekcie. Jeżeli natomiast suma wsparcia przekroczy docelowy poziom to mogę obiecać, że zostanie to wykorzystane w celu jeszcze lepszego zorganizowania całych przygotowań do Mistrzostw Świata – mówi Mateusz Tylek.

Sukcesy Mateusza Tylka: Mistrzostwa Polski LZS MTB (2 miejsce), Mistrzostwa Polski CX Elita Gościęcin (6m), Mistrzostwa Świata Masters CX kolarstwo przełajowe Gossau Szwajcaria (11m), Klasyfikacja generalna Puchar Bernharda Kohla CX kolarstwo przełajowe, Wiedeń Austria (1m) Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Masters Bieganów (3m), Mistrzostwa Polski Crosstriathlon Kraków- Tyniec (4m), Mistrzostwa Polski CX Bytów (4m), Iron Dragon MTB Triathlon Zabierzów (1m), Cross TriathlonNiedzieca (1m), Mistrzostwa Polski Duathlon Kołobrzeg (5m), Puchar Polski MTB Master Skomielna Biała       (1m), Cross Triathlon Rybnik (2m), Mocarny Zbój Cross Triathlon Niedzica (1m), Triathlon ¼ Radłów (4m) Triathlon Sprint Sława (3m), Xterra Poland (awans na Hawaje) (1m)

Powiązane tematy

Komentarze (5)

 • Kazimierz Nawara 29 wrz 2016

  I ja się pytam gdzie jest WŁADZA? ??? To zaszczy dla gminy czy powiatu ze może być reprezentowana przez tak wybitnego sportowca!!!!!!!nie wierzę że nie jakiegoś funduszu......

  41 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 wrz 2016

  To do roboty jak potrzebuje 15.000

  34 54 Odpowiedz
 • 29 wrz 2016

  Wśród sportowców na całym świecie popularne jest zjawisko nazywane potocznie "sponsor". Niestety u nas w Polsce kojarzy się wyłącznie z jednym. Osobiście gratuluję wyniku i proponuję jak najszybsze znalezienie dobrego sponsora.

  38 7 Odpowiedz
 • 30 wrz 2016

  Jak to gdzie jest władza??? Otóż w urzędach tylko że wydali kasę na światowe dni młodzieży i w Krk na przykład w urzędzie miasta trzeba czekać na wszystko z wnioskami bo nie mają funduszy bo kto inny się wzbogacił na światowych dniach... A po za tym triatlon to nie piłka nożna bo tam pakuje się wszystkie fundusze żeby Polacy z dumą mogli śpiewać "nic się nie stało"

  19 8 Odpowiedz
 • 30 wrz 2016

  W mojej ocenie dla przykładu jakiś Dobosz w synergii z jakimś 4F powinni już wydreptać ścieżkę do Mateusza :-))) mogąc lokalnie już przygotowywać baner na sklepach : "The best of the best power by Dobosz / 4F " :-))) To są grosze za taką reklamę, tym bardziej, że w koszty idzie całość. Same korzyści.

  19 8 Odpowiedz

Zobacz więcej