Okolice

Szukali go całą noc. Natknęli się na nieprzytomnego w lesie

Cała noc z poniedziałku na wtorek trwały poszukiwania 21-letniego mężczyzny z Myślenic

W akcji kierowanej przez policję brały udział jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Krzyszkowic, Sieprawia, Zawady, Polanki, Myślenic–Śródmieścia i Zarabia.

Kilka godzin poszukiwania były prowadzone w okolicach Sieprawia i Zawady w pobliżu ostatniego logowania telefonu komórkowego osoby zaginionej.
Około godziny czwartej rano, Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza z OSP Goszcza, która przyjechała do pomocy z dwoma psami, podjęła decyzję o wyznaczeniu nowego miejsca poszukiwań w okolicach kompleksu leśnego – Góra Plebańska.

Już po kilkunastu minutach jeden z psów podjął trop, po przejściu około 200 m odnaleziono nieprzytomnego mężczyznę. Na miejsce akcji został zadysponowany zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Myślenic wraz z quadem i przyczepką do transportu osób poszkodowanych. Mężczyzna został zwieziony i przekazy Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

 

Komentarze

 • 2 paź 2016

  BRAWO DLA RATOWNIKOW i oczywiscie dobry pies

  18 1 Odpowiedz
 • 2 paź 2016

  Gratulacje za wytrwałość i 'własny rozum'. Duże brawa dla Ochotników, którzy zarwali noc by uratować człowieka. Jestem dumna, że w naszym powiecie są takie grupy i tacy ludzie chętni nieść pomoc innym.

  9 4 Odpowiedz
 • Michał Jania 3 paź 2016

  Nie piszcie głupot jak nie macie sprawdzonych informacji. Nie było na miejscu osp zarabia tylko osp Zakliczyn. Kiedy chłopak został odnaleziony to policji nie było już na miejscu ponieważ zakończyła działania. Poszkodowanego odnalazła OSP Goszcza i jej pies oraz Myślenicka Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza. Te dwie jednostki pozostały tylko na miejscu. A osp goszcza została zadysponowana przez GPR Myślenice. Jak nie wiecie to nie piszcie, dotąd myślałem że ten portal prowadzą kompetentne osoby ale jednak jak widać to tylko pozory.

  17 4 Odpowiedz
 • wesoło wesoło 3 paź 2016

  Jest 3 października a wy na stronie macie wiadomość z 6 października. Wyprzedzacie czas. Brawo to świadczy o poziomie waszego redagowania strony i jakie informacje posiadacie. No chyba że szykuje się jakaś akcja 6 października. Prosił bym abyście nie usuwali komentarza bo mam zdjęcie. I polecicie na wiocha.pl :)

  12 5 Odpowiedz

Zobacz więcej

Piesi nie czują się tu bezpiecznie. Większość kierowców pędzi nawet setką
Osieczany 8

Piesi nie czują się tu bezpiecznie. Większość kierowców pędzi nawet setką

Każdego dnia drogę powiatową w Osieczanach pokonuje 10 tys. samochodów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby 87% z nich nie przekraczało prędkości, często pędząc ponad 100 km/h  „Bezpieczeństwo pieszych w Osieczanach” to temat debaty, jaka z inicjatywy policji i starostwa powiatowego odbyła się w budynku szkoły podstawowej. To drugie spotkanie dot...

Wspólna własność? Nie w tym mieście. Potrafią zniszczyć niemal wszystko
Sułkowice 2

Wspólna własność? Nie w tym mieście. Potrafią zniszczyć niemal wszystko

W gminie Sułkowice wandale bawią się w najlepsze. Tym razem zniszczyli przystanek autobusowy w Biertowicach „Z przykrością informujemy o kolejnym akcie wandalizmu w naszej gminie. Dzisiaj w nocy zniszczono przystanek w Biertowicach” – czytamy na oficjalnym kanale Miasta i Gminy Sułkowice. Burmistrz po raz kolejny apeluje o reagowanie i zgłaszanie...

Kolizje po deszczu. Jedźcie ostrożniej w taką pogodę
Drogi 0

Kolizje po deszczu. Jedźcie ostrożniej w taką pogodę

W środę w Stróży i Lubniu na drodze ekspresowej S7 kierowcy dwóch samochodów wpadli w poślizg i uderzyli w bariery oddzielające jezdnie Do obydwu zdarzeń doszło w krótkim odstępie czasu. Jak podaje myślenicka straż, w Stróży w wyniku uderzenia kierująca pojazdem została poszkodowana i przewieziona przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitalnego...

Pożydowska bożnica zostanie na swoim miejscu. Powstanie w niej Izba Pamięci
Wiśniowa 5

Pożydowska bożnica zostanie na swoim miejscu. Powstanie w niej Izba Pamięci

Jeszcze kilka miesięcy temu radni w Wiśniowej chcieli przenieść pożydowską Bożnicę do skansenu. Teraz zmienili zdanie i powstanie w niej Izba Pamięci poświęcona historii gminy z naciskiem na  wyróżnienie walk partyzantów AK Zaledwie kilka miesięcy temu radni gminy Wiśniowa opowiedzieli się za za relokacją Bożnicy, co według nich miało być dla niej...

Pożar w domu wielodzietnej rodziny
Siepraw 0

Pożar w domu wielodzietnej rodziny

Syreny jednostek gminy Siepraw zawyły w niedzielne popołudnie. Okazało się, że to pożar w budynku mieszkalnym. W trakcie dojazdu pierwszego zastępu OSP rodzina ewakuowała się z budynku - 8 osób, w tym 7 dzieci, natomiast ratownicy pomogli w ewakuacji ojca z niepełnosprawnym 2,5 letnim dzieckiem przy użyciu drabiny z balkonu pierwszego piętra Straż...

„Tu od kierowcy potrafisz dostać zje**, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść”. Mamy poziom przewozu osób jak na Ukrainie?
Powiat myślenicki 62

„Tu od kierowcy potrafisz dostać zje**, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść”. Mamy poziom przewozu osób jak na Ukrainie?

"Jedną ręką prowadzisz, hajs już w kieszeni jest przygotowany do wydawania. Bus zapchany jak puszka sardynek. Tutaj nawet od kierowcy autobusu potrafisz zje*** dostać, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść i masz pretensje" – brzmi znajomo? Tak, ale akcja dzieje się na Ukrainie i jest bliźniaczo podobna do tej, jaką można zastać w busach obsługuj...