Miasto

Powiatowe Manewry Medyczne OSP: Najlepsi druhowie z Tenczyna

Powiatowe Manewry Medyczne OSP: Najlepsi druhowie z Tenczyna

Podczas ósmej edycji manewrów z zadaniami przygotowanymi przez organizatorów najlepiej poradzili sobie druhowie z OSP Tenczyn

VIII Powiatowe Manewry Medyczne Ochotniczych Straży Pożarnych odbyły się w Kwapince (Gmina Raciechowice). Do zmagań przystąpiło 10 jednostek w cztero osobowych zespołach. Czekały na nich cztery zadania.

Pierwsze polegało na udzieleni pomocy mężczyźnie z chorobą serca, który podczas gry w piłkę doznał złamania otwartego stawu skokowego. Drugie to zatrzymanie akcji serca po podtopieniu defibrylacja oraz RKO. Na trzecim punkcie zawodnicy udzielali pomocy młodemu mężczyźnie, który podczas prac budowlanych spadł wysokości poparzony prądem, doznał złamania miednicy i urazu kręgosłupa. Ostatnie zadanie to opatrzenie pieszego, który z ranami głowy i złamaną ręką został potrącony przez samochód. Na każde zadanie zawodnicy mieli 10 minut.

Najlepiej poradziła sobie jednostka OSP Tenczyn. Tuż za nimi uplasowała się Grupa Poszukiwawczo Ratownicza z Myślenic Trzecie miejsce przypadło OSP Myślenice Dolne Przedmieście.

Nad przebiegiem zawód czuwała Służba Maltańska oraz Strażacy PSP Myślenice którzy oceniali zmagania zawodników.

Komentarze

Zobacz więcej