Okolice

Polanka: Przeszukali prawie 500 hektarów. Poszukiwania kobiety zakończone sukcesem

Polanka: Przeszukali prawie 500 hektarów. Poszukiwania kobiety zakończone sukcesem
facebook.com/GPRMyslenice

Kobieta wyszła z domu w sobotę około południa. Ratownicy znaleźli ją po kilku godzinach. W akcji brało udział 89 osób

W sobotę w godzinach wieczornych ratownicy z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Myślenice brali udział w poszukiwaniach mieszkanki Polanki. Kobieta wyszła z domu około godziny 12 i oddaliła się w nieznanym kierunku. Do wieczora nie było z nią kontaktu.

W pierwszej fazie akcji dowódca Grupy wyznaczył sektory poszukiwań oraz przydzielił ratowników do przeczesywania terenu. W miarę upływu czasu, na miejsce zdarzenia przybywały kolejne siły z terenu województwa małopolskiego, co pozwoliło na rozszerzenie rejonu poszukiwań, które objęły zasięgiem około 500 hektarów terenu rolnego i leśnego.

- Około 21 kobieta została odnaleziona na terenie miejscowości Jawornik w dobrej kondycji fizycznej. Na szczególną uwagę zasługuje współpraca GPR Myślenice z ochotnikami z OSP Górne Przedmieście w Myślenicach – czytamy na facebooku GPR Myślenice

W poszukiwaniach brało udział 89 osób w tym GPR Myślenice 21 osób + 1 pies, OSP Myślenice Górne Przedmieście 12 osób, 2 samochody, quad, OSP Myślenice Dolne Przedmieścia 6 osób, KP PSP Myślenice 1 osoba + quad, KPP Myślenice 14 funkcjonariuszy policji, Grupa Podhalańska GOPR 15osób, 3 samochody, 3 quady, GPR OSP Goszcza 8 osób + 1 pies, OSP Polanka 6 osób, OSP Myślenice Zarabie 6 osób + quad.

Powiązane tematy

Komentarze (3)

 • 31 paź 2016

  Brawo!

  16 5 Odpowiedz
 • sobota 31 paź 2016

  Ubogie te artykuły... Kobieta wyszła, szukali, znaleźli. Kazdemu może się zdążyć wyjść na pol dnia... Było podejrzenie samobójstwa ? O co chodzi ?

  20 12 Odpowiedz
 • 31 paź 2016

  Pomyłka w artykule , Pani wyszła w niedziele koło południa a nie w sobotę . Pomimo niedomagań tej starszej osoby los przyniósł jej dużo szczęścia, bezpiecznie przecież przeszła przez zakopiankę a ruch był duży. Jesienna pogoda też nie sprzyjała dłuższej wędrówce Pani w podeszłym wieku. Dobrze skoordynowana akcja poszukiwawcza oraz napływ informacji pozwolił już w godzinach wieczornych ok. 21 odnaleźć osobę poszukiwaną i bez większego uszczerbku na zdrowiu przekazać ją rodzinie. Ratownikom natomiast zapewne dobra wiadomość pozwoliła szybko zapomnieć o zmęczeniu i trudzie jaki włożyli podczas kilku godzinnej akcji poszukiwawczej. Odnalezionej Pani życzę zdrowia, wszystkim ratownikom dużo siły i zrozumienia. Wyrażam mój wielki szacunek dla ratowników , policjantów oraz osób cywilnych dzięki którym kolejna odnaleziona osoba być może została wyrwana z węzłów śmierci .

  31 2 Odpowiedz

Zobacz więcej