Okolice

Pcim: Most na Suszance otwarty

Pcim: Most na Suszance otwarty

Rozbiórka starego i budowa nowego mostu kosztowała powiat myślenicki blisko 1,2 mln zł. Bezpośredni wkład powiatu wyniósł połowę tej kwoty, a pozostała część pochodziła z dotacji rządowej

Wcześniejszy most który łączył dwie drogi powiatowe został przejęty jako mienie Powiatu, przede wszystkim z myślą o zakończonym dzisiaj remoncie. Poprzednia przeprawa pozwalała jedynie na ruch wahadłowy – dwa samochody nie były w stanie w jednym momencie przejechać tego mostu w dwóch, różnych kierunkach. Zbyt mała szerokość mostu utrudniała również poruszanie się pieszych, a ponadto w poważnym stopniu została uszkodzona przez ostatnią powódź.

- Nowy most przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo ruchu samochodowego oraz pieszego. Jest ważną inwestycją dla mieszkańców Pcimia – mówił w czasie otwarcia nowego mostu Józef Tomal Starosta Myślenicki.

Komentarze

 • 3 lis 2016

  Żeby tak do łopaty lecieli jak do tych nożyczek...

  29 15 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 3 lis 2016

  Z tymi nożyczkami to już przesadzają. Zachowują się jak dzieci w przedszkolu.....śmieszne i żałosne.

  26 15 Odpowiedz
 • 3 lis 2016

  Moje piękne oczyy nie widzą stałego bywalca byłego senatora co się stało chory ??

  19 12 Odpowiedz
 • 4 lis 2016

  Prosba do oficyjell ktorych tu wiela przy obcinaniu bylo: przekazcie Jaroslawowi jak na tym forum ludzie kochaja PiS i chyla czola przed Wielkiem Prezesem, Pania Beata, Panem Antonim i Panem P rezydentem. Nie dosc tu miejsca by wszystkie ich dla nas zaslugi wymienic, jak ten most dla Pciomia pieknie i dobrze wybudowan. Mozeby sie gdzie stolki znalazly dla kolegow z forum i dla mnie nieskromnie po znajomosciak u Pana Prezesa w partyi? Pochwalony!
  https://m.youtube.com/watch?v=Mzh8AYAdpaQ

  http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/4778,kocham-pis.html

  http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/2420,smolensk-zamach-czy-katastrofa.html

  http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/2536,co-tam-panie-w-polityce.html

  14 11 Odpowiedz
 • 4 lis 2016

  Przykład jak marnotrawić pieniądze publiczne.

  9 18 Odpowiedz
 • 5 lis 2016

  A ten pan pierwszy po prawej stronie to Warszawski PiS.

  8 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lis 2016

  Nożyczki zerdzewieją. Notable przeminą, a most służył ludziom będzie. Notabli mamy takich, jakich wybralśmy. O co kruszyć kopię?

  8 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2016

  Nie zaprosili na bankiet?
  Patrząc na zdjęcie nożyczki te same od lat jak i przecinający ci sami od kilkunastu lat więc o jakiej zmianie mowa?

  3 11 Odpowiedz
 • 6 lis 2016

  Rzadzi Bolek, czy Lolek?

  2 3 Odpowiedz
 • 7 lis 2016

  Jak widać starosta Józef Tomal nadal pokazuje się publicznie i uważa, że wszyscy zapomnieli o jego dużych problemach z wymiarem sprawiedliwości, ale tak nie jest. Przypominam, że starosta Józef Tomal był oskarżony o czyny z art.199§1 kk, art.190a§1kk w zw. z art.11§2kk w zw. z art.12kk, to kwalifikacja prawna z wokandy zawieszonej na drzwiach sali 20 Sądu Rejonowego w Myślenicach w dniu 10.11.2015r o godz. 8,30. Starosta nie został uniewinniony, tylko skorzystał z art.59a§1kk , który brzmi: "§ 1. Jeżeli przed rozpoczęciem przewodu sądowego w pierwszej instancji sprawca, który nie był uprzednio skazany za przestępstwo umyślne z użyciem przemocy, naprawił szkodę lub zadośćuczynił wyrządzonej krzywdzie, umarza się, na wniosek pokrzywdzonego, postępowanie karne o występek zagrożony karą nieprzekraczającą 3 lat pozbawienia wolności, a także o występek przeciwko mieniu zagrożony karą nieprzekraczającą 5 lat pozbawienia wolności, jak również o występek określony w art. 157 § 1". Jak wynika z treści tego przepisu starosta Józef Tomal jest SPRAWCĄ przestępstwa, a postępowanie zostało umorzone, tylko dlatego gdyż SPRAWCA "naprawił szkodę lub zadośćuczynił wyrządzonej krzywdzie". Po prostu Józef Tomal utworzył w starostwie "sztuczne" stanowisko dla pokrzywdzonej i kosztem podatnika w ten sposób "naprawił szkodę".
  Tak działają decydenci w Myślenicach.
  Art.59 został już uchylony i od marca 2016r nie obowiązuje.

  7 17 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   7 lis 2016

   To pryszcz.... Zatrudnia osoby w Starostwie, które są mu wygodne, potrzebne lub bliskie (sąsiedzi, koledzy polityczni) na stanowiskach, które wymagają doświadczenia i ogromnej wiedzy. Tworzy "wirtualne stanowiska" bez konkursów... Ci ludzie nie mają podstawowej, teoretycznej wiedzy o tym co robią.

   4 16 Odpowiedz
   • 7 lis 2016

    Ty widac tez nie masz zadnej wiedzy. Skad niby masz takie dane nie dostałaś pracy tam i juz wypisujesz takie rzeczy.??

    13 4 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     8 lis 2016

     Stąd, że pracowałam tam 2 lata i widziałam co się dzieje. Wypowiedziałam umowę i robię na swoim. Za mnie pracuje osoba, dla której utworzono wirtualne stanowisko pracownika gospodarczego (a pracuje na stanowisku inspektora!!!!!!!), żeby tylko konkursu nie rozpisywać.
     Jeszcze coś masz mi do zarzucenia?

     4 14 Odpowiedz
  • 7 lis 2016

   Nie moge chlopie skoncz juz... Masz jakis kompleks ileż o tym mozesz pisac. Misiewiczu kolejny ...

   14 3 Odpowiedz
 • 7 lis 2016

  Jeszcze jedno sluzbisto kto ci napisal regulke i ile dostajesz za wklejanie jej w kazdym temacie??

  13 1 Odpowiedz
 • 7 lis 2016

  Będę o tym zawsze pisał kiedy tylko starosta Józef Tomal pojawi się publicznie, tak aby wyborcy nie zapomnieli o jego wyczynach.

  4 16 Odpowiedz
  • 8 lis 2016

   I słusznie. Popieram przypominanie tego faktu. O takim "umorzeniu" należy przypominać społeczeństwu abyśmy wiedzieli na kogo oddajemy głos w wyborach. Tacy ludzie nie powinni zajmować stanowisk publicznych.

   4 14 Odpowiedz
   • 8 lis 2016

    Typowa obłuda pisowców . Zobacz na kogo sami glosowaliscie w tych wyborach i ich wyrokach prawomocnych. Vide PAN K. Starosta jakos tego wyroku nie ma wiec nie gadaj bzdur. SluzBista zeby czasem o tobie NIKt niczego nie wklelij bo bys sie zdziwil ...SluzBisto..

    13 3 Odpowiedz
 • 7 lis 2016

  to tez juz pisales...naucz sie prawa a potem pisz bzdury skopiowane z kodeksu....

  16 2 Odpowiedz
 • 8 lis 2016

  Sprawa starosty Józefa Tomala, to nie są bzdury tylko fakty. Niedługo opublikuje dokumenty dotyczące nieetycznych działań burmistrza Macieja Ostrowskiego.

  5 14 Odpowiedz
 • 8 lis 2016

  O mama mia! Wybory samorzadowe za 2 lata. Mi Jaroslaw nic nie przekazal zeby przejsc do etapu kampanii wyborczej a mial byc sygnal od wodza do boju wyborczego dany.

  6 3 Odpowiedz
 • 8 lis 2016

  Nie jestem zaangażowany politycznie, ani nie jestem osobą publiczną, zatem nie wiem dlaczego taka nerwowa reakcja Maxa1999 na moje informacje o staroście. Nie podaję, iż starosta ma "wyrok", tylko posługuje się pojęciem "sprawcy", czyli zgodnie z dyspozycją art.59kk, zatem proszę czytać moje teksty ze zrozumieniem. Nie obawiam się żadnych "wklejek" i życzę Maxowi 1999 wesołych świąt.

  3 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lis 2016

  Nie znam dokładnie sprawy obecnego starosty. Zaświadczał jak Bolek Warszawski nie będę, ale dla obrazu sytuacji warto przypomnieć, że poprzedni wicestarosta z PiSu wyroki miał i stołek w Pcimiu w nagrodę dostał, teraz wielce z ramienia PiSu umoralnia, wójt Obajtek zarzuty korupcyjne postawione przez prokuratora ma i w nagrodę Prezesem ARiMR został. Ma dalej, bo Ziobro jeszcze nie wycofał. Teraz prokurator może za sąd decydować. Pań Szlachetka też stołek w Pcimiu w nagrodę dostał w warunkach nie przejrzystych. Obyczajowość zaś bardziej razi u prawych i sprawiedliwych, bo po plebaniach gonią i Kościołem się popierających. Tak dla pełnego obrazu, drogi służbisto.

  12 2 Odpowiedz

Zobacz więcej