Okolice

Pcim: Most na Suszance otwarty

Rozbiórka starego i budowa nowego mostu kosztowała powiat myślenicki blisko 1,2 mln zł. Bezpośredni wkład powiatu wyniósł połowę tej kwoty, a pozostała część pochodziła z dotacji rządowej

Wcześniejszy most który łączył dwie drogi powiatowe został przejęty jako mienie Powiatu, przede wszystkim z myślą o zakończonym dzisiaj remoncie. Poprzednia przeprawa pozwalała jedynie na ruch wahadłowy – dwa samochody nie były w stanie w jednym momencie przejechać tego mostu w dwóch, różnych kierunkach. Zbyt mała szerokość mostu utrudniała również poruszanie się pieszych, a ponadto w poważnym stopniu została uszkodzona przez ostatnią powódź.

- Nowy most przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo ruchu samochodowego oraz pieszego. Jest ważną inwestycją dla mieszkańców Pcimia – mówił w czasie otwarcia nowego mostu Józef Tomal Starosta Myślenicki.

Komentarze

 • 3 lis 2016

  Żeby tak do łopaty lecieli jak do tych nożyczek...

  29 15 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 3 lis 2016

  Z tymi nożyczkami to już przesadzają. Zachowują się jak dzieci w przedszkolu.....śmieszne i żałosne.

  26 15 Odpowiedz
 • 3 lis 2016

  Moje piękne oczyy nie widzą stałego bywalca byłego senatora co się stało chory ??

  19 12 Odpowiedz
 • 4 lis 2016

  Prosba do oficyjell ktorych tu wiela przy obcinaniu bylo: przekazcie Jaroslawowi jak na tym forum ludzie kochaja PiS i chyla czola przed Wielkiem Prezesem, Pania Beata, Panem Antonim i Panem P rezydentem. Nie dosc tu miejsca by wszystkie ich dla nas zaslugi wymienic, jak ten most dla Pciomia pieknie i dobrze wybudowan. Mozeby sie gdzie stolki znalazly dla kolegow z forum i dla mnie nieskromnie po znajomosciak u Pana Prezesa w partyi? Pochwalony!
  https://m.youtube.com/watch?v=Mzh8AYAdpaQ

  http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/4778,kocham-pis.html

  http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/2420,smolensk-zamach-czy-katastrofa.html

  http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/2536,co-tam-panie-w-polityce.html

  14 11 Odpowiedz
 • 4 lis 2016

  Przykład jak marnotrawić pieniądze publiczne.

  9 18 Odpowiedz
 • 5 lis 2016

  A ten pan pierwszy po prawej stronie to Warszawski PiS.

  8 5 Odpowiedz
 • 5 lis 2016

  Nożyczki zerdzewieją. Notable przeminą, a most służył ludziom będzie. Notabli mamy takich, jakich wybralśmy. O co kruszyć kopię?

  8 7 Odpowiedz
 • 6 lis 2016

  Nie zaprosili na bankiet?
  Patrząc na zdjęcie nożyczki te same od lat jak i przecinający ci sami od kilkunastu lat więc o jakiej zmianie mowa?

  3 11 Odpowiedz
 • 6 lis 2016

  Rzadzi Bolek, czy Lolek?

  2 3 Odpowiedz
 • 7 lis 2016

  Jak widać starosta Józef Tomal nadal pokazuje się publicznie i uważa, że wszyscy zapomnieli o jego dużych problemach z wymiarem sprawiedliwości, ale tak nie jest. Przypominam, że starosta Józef Tomal był oskarżony o czyny z art.199§1 kk, art.190a§1kk w zw. z art.11§2kk w zw. z art.12kk, to kwalifikacja prawna z wokandy zawieszonej na drzwiach sali 20 Sądu Rejonowego w Myślenicach w dniu 10.11.2015r o godz. 8,30. Starosta nie został uniewinniony, tylko skorzystał z art.59a§1kk , który brzmi: "§ 1. Jeżeli przed rozpoczęciem przewodu sądowego w pierwszej instancji sprawca, który nie był uprzednio skazany za przestępstwo umyślne z użyciem przemocy, naprawił szkodę lub zadośćuczynił wyrządzonej krzywdzie, umarza się, na wniosek pokrzywdzonego, postępowanie karne o występek zagrożony karą nieprzekraczającą 3 lat pozbawienia wolności, a także o występek przeciwko mieniu zagrożony karą nieprzekraczającą 5 lat pozbawienia wolności, jak również o występek określony w art. 157 § 1". Jak wynika z treści tego przepisu starosta Józef Tomal jest SPRAWCĄ przestępstwa, a postępowanie zostało umorzone, tylko dlatego gdyż SPRAWCA "naprawił szkodę lub zadośćuczynił wyrządzonej krzywdzie". Po prostu Józef Tomal utworzył w starostwie "sztuczne" stanowisko dla pokrzywdzonej i kosztem podatnika w ten sposób "naprawił szkodę".
  Tak działają decydenci w Myślenicach.
  Art.59 został już uchylony i od marca 2016r nie obowiązuje.

  7 17 Odpowiedz
  • 7 lis 2016

   To pryszcz.... Zatrudnia osoby w Starostwie, które są mu wygodne, potrzebne lub bliskie (sąsiedzi, koledzy polityczni) na stanowiskach, które wymagają doświadczenia i ogromnej wiedzy. Tworzy "wirtualne stanowiska" bez konkursów... Ci ludzie nie mają podstawowej, teoretycznej wiedzy o tym co robią.

   4 16 Odpowiedz
   • 7 lis 2016

    Ty widac tez nie masz zadnej wiedzy. Skad niby masz takie dane nie dostałaś pracy tam i juz wypisujesz takie rzeczy.??

    13 4 Odpowiedz
    • 8 lis 2016

     Stąd, że pracowałam tam 2 lata i widziałam co się dzieje. Wypowiedziałam umowę i robię na swoim. Za mnie pracuje osoba, dla której utworzono wirtualne stanowisko pracownika gospodarczego (a pracuje na stanowisku inspektora!!!!!!!), żeby tylko konkursu nie rozpisywać.
     Jeszcze coś masz mi do zarzucenia?

     4 14 Odpowiedz
  • 7 lis 2016

   Nie moge chlopie skoncz juz... Masz jakis kompleks ileż o tym mozesz pisac. Misiewiczu kolejny ...

   14 3 Odpowiedz
 • 7 lis 2016

  Jeszcze jedno sluzbisto kto ci napisal regulke i ile dostajesz za wklejanie jej w kazdym temacie??

  13 1 Odpowiedz
 • 7 lis 2016

  Będę o tym zawsze pisał kiedy tylko starosta Józef Tomal pojawi się publicznie, tak aby wyborcy nie zapomnieli o jego wyczynach.

  4 16 Odpowiedz
  • 8 lis 2016

   I słusznie. Popieram przypominanie tego faktu. O takim "umorzeniu" należy przypominać społeczeństwu abyśmy wiedzieli na kogo oddajemy głos w wyborach. Tacy ludzie nie powinni zajmować stanowisk publicznych.

   4 14 Odpowiedz
   • 8 lis 2016

    Typowa obłuda pisowców . Zobacz na kogo sami glosowaliscie w tych wyborach i ich wyrokach prawomocnych. Vide PAN K. Starosta jakos tego wyroku nie ma wiec nie gadaj bzdur. SluzBista zeby czasem o tobie NIKt niczego nie wklelij bo bys sie zdziwil ...SluzBisto..

    13 3 Odpowiedz
 • 7 lis 2016

  to tez juz pisales...naucz sie prawa a potem pisz bzdury skopiowane z kodeksu....

  16 2 Odpowiedz
 • 8 lis 2016

  Sprawa starosty Józefa Tomala, to nie są bzdury tylko fakty. Niedługo opublikuje dokumenty dotyczące nieetycznych działań burmistrza Macieja Ostrowskiego.

  5 14 Odpowiedz
 • 8 lis 2016

  O mama mia! Wybory samorzadowe za 2 lata. Mi Jaroslaw nic nie przekazal zeby przejsc do etapu kampanii wyborczej a mial byc sygnal od wodza do boju wyborczego dany.

  6 3 Odpowiedz
 • 8 lis 2016

  Nie jestem zaangażowany politycznie, ani nie jestem osobą publiczną, zatem nie wiem dlaczego taka nerwowa reakcja Maxa1999 na moje informacje o staroście. Nie podaję, iż starosta ma "wyrok", tylko posługuje się pojęciem "sprawcy", czyli zgodnie z dyspozycją art.59kk, zatem proszę czytać moje teksty ze zrozumieniem. Nie obawiam się żadnych "wklejek" i życzę Maxowi 1999 wesołych świąt.

  3 12 Odpowiedz
 • 9 lis 2016

  Nie znam dokładnie sprawy obecnego starosty. Zaświadczał jak Bolek Warszawski nie będę, ale dla obrazu sytuacji warto przypomnieć, że poprzedni wicestarosta z PiSu wyroki miał i stołek w Pcimiu w nagrodę dostał, teraz wielce z ramienia PiSu umoralnia, wójt Obajtek zarzuty korupcyjne postawione przez prokuratora ma i w nagrodę Prezesem ARiMR został. Ma dalej, bo Ziobro jeszcze nie wycofał. Teraz prokurator może za sąd decydować. Pań Szlachetka też stołek w Pcimiu w nagrodę dostał w warunkach nie przejrzystych. Obyczajowość zaś bardziej razi u prawych i sprawiedliwych, bo po plebaniach gonią i Kościołem się popierających. Tak dla pełnego obrazu, drogi służbisto.

  12 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Radni ustalili nowe stawki za śmieci. Mieszkańców czeka podwyżka o 100 procent
Pcim 33

Radni ustalili nowe stawki za śmieci. Mieszkańców czeka podwyżka o 100 procent

Od listopada mieszkańcy gminy Pcim, którzy segregują śmieci za ich odbiór zapłacą 19 zł, natomiast ci którzy nie segregują 38 zł. Uchwałę wprowadzającą stuprocentową podwyżkę dzisiaj podjęli radni Podczas dzisiejszych obrad radni przegłosowali uchwałę na mocy której ustalone zostały nowe stawki za odbiór śmieci. Nowe stawki obowiązywać będą od lis...

Puk! Puk! To ja smog. Jestem coraz bliżej...
Powiat myślenicki 7

Puk! Puk! To ja smog. Jestem coraz bliżej...

Lato się skończyło, spada temperatura, zimno doskwiera nam coraz bardziej, a z kominów niektórych domów wydobywa się pierwszy dym. Zaczyna się sezon grzewczy, a wraz z nim do naszych miejscowości zbliża się smog… czym jest i skąd się bierze? Kiedy w marcu ubiegłego roku powstawał Myślenicki Alarm Smogowy, wiele osób twierdziło, że nie przetrwa do...

Robert Żurek nowym przewodniczącym rady. Ciągle nie ma zastępcy
Raciechowice 1

Robert Żurek nowym przewodniczącym rady. Ciągle nie ma zastępcy

Nowym przewodniczącym rady gminy Raciechowice został Robert Żurek, jednak radni nie przegłosowali kandydatury Anny Panek na jego zastępcę Jeśli ktoś spodziewał się podjęcia przez radnych szybkiej decyzji i przegłosowania wyboru przewodniczącego rady gminy Raciechowice, to mocno mógł się zdziwić. Obrady miały odmienny przebieg.  W połowie sierpnia...

Niedawno wypowiedział wojnę drifterom. Dzisiaj Tomasz Suś proponuje inne rozwiązanie
Dobczyce 12

Niedawno wypowiedział wojnę drifterom. Dzisiaj Tomasz Suś proponuje inne rozwiązanie

"Kręciołki, czy to co tam się wyprawia na motorach i samochodami jest żenujące. (…) Zapiszcie się ludzie na jakieś wyścigi” – podczas ostatniej sesji rady gminy do fanów motoryzacji apelował Tomasz Suś. - „OK, ale gdzie?” – pisaliście w komentarzach. Burmistrz proponuje rozwiązanie – ma nim być piknik motoryzacyjny Podczas ostatniej sesji rady gm...

Ostrzeżenie: Wiatr w nocy może wiać z prędkością 100 km/h
Powiat myślenicki 0

Ostrzeżenie: Wiatr w nocy może wiać z prędkością 100 km/h

Na dzisiejszą noc przewidywany jest silny wiatr o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h z północnego zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią w górach. Według synoptyka z IMGW, prawdopodobieństwo wystąpienia tak silnego wiatru oceniono na 85 proc. miedzy godziną 20 (17 września) a 9 rano (18 września). Wprowadzono drugi st...