Miasto

Sabina Jamróz Mistrzem Gościnności 2016

Sabina Jamróz Mistrzem Gościnności 2016

Sabina Jamróz z Jasienicy wygrała Ogólnopolski Konkurs Turystyczno-Hotelarski „Mistrz Gościnności Conicerge”

Finał konkursu odbył się w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach. W rywalizacji wzięło udział 11 reprezentacji różnych szkół o profilu turystyczno – hotelarskim, które zmierzyły się z testem wiedzy teoretycznej oraz z praktyczym zadaniem konkursowym przygotowanym specjalnie na tę okoliczność.

Zadanie skupiało się na umiejętnej obsłudze tzw. klientów kluczowych, których wymagania mogą stanowić potencjalny problem dla początkujących Concierge’ów. Okazało się jednak, że większość uczestników Konkursu doskonale poradziła sobie z podchwytliwymi pytaniami i umiejętnie rozwiązała sytuacje problemowe.

Konkurs wygrała uczennica ZSP MSG Sabina Jamróz, której w przygotowaniu pomagały Justyna Piechnik i Iwona Surowiec. Drugie miejsce wywalczyła Wioletta Waniczek z Zespołu Szkół Ekologicznych w Nowym Targu (opiekun Magdalena Świerczewska), a trzecie miejsce zajęła Kinga Kachnik z Zespołu Szkół Nr 3 im ks. profesora Józefa Tischnera w Wadowicach (opiekun Tomasz Skowron ).

- Nie ukrywam, że wysoki poziom wiedzy i umiejętności praktycznych uczestników Konkursu jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem – mówił członek jury, Pan Leszek Mazanek. - Spodziewałem się, że uczestnicy będą przygotowani, ale nie sądziłem, że tak wielu istotnych kwestii można nauczyć się już w szkole. Jestem pełen podziwu dla nauczycieli zawodu, którzy nie tylko potrafią przekazać wiedzę, ale również zaszczepić w uczniach entuzjazm i pasję do turystki i hotelarstwa. Gratuluję pomysłu na konkurs i życzę kolejnych edycji w nadchodzących latach – podsumował.

Jak podkreśla Komitet Organizacyjny, konkurs dąży do tego, by tematyka ”Mistrza Gościnności – Conicerge” była bodźcem do perfekcyjnego przygotowania uczniów w zakresie obsługi klienta w hotelu , który niejednokrotnie stawia pracowników przed niezwykle problematycznymi zadaniami. Miejmy nadzieję, że to właśnie chęć mierzenia się z tymi trudami pracy concierga ściąga do Myślenic tak liczne grono uczestników.

Komentarze (3)

Zobacz więcej