Miasto

Myślenice: Protest w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

W 35. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego na myślenickim Rynku zebrało się kilkadziesiąt osób, które ze świecami w rękach protestowało przeciwko powrotowi PRL

We wtorek, 13 grudnia po godzinie 18, ze świecami w rękach, pokojowo – tak swój protest zapowiadał KOD Myślenice. Kilkadziesiąt osób przy fontannie „Tereska” na Rynku w rocznicę stanu wojennego, swoją obecnością zaznaczyło sprzeciw wobec powrotu PRL-u.

Protestujący m.in. wykonali pieśń "Ostatni dzwonek - Miejcie nadzieje" Jacka Wójcickiego, "Elektryk" Marii Peszek a także skandowali hasła „Wolność! Równość! Demokracja!”.

Komentarze

 • 14 gru 2016

  No współczuje otumanionym pozbawionym własnego rozumu ludziom co uczestniczą w tym kabarecie .....

  125 60 Odpowiedz
 • M G 14 gru 2016

  Oni tak na poważnie czy jaja sobie robią?

  105 51 Odpowiedz
 • 14 gru 2016

  Najlepsze jest to, że "dowodzi" nimi facet z Krakowa, na stare lata przeprowadził się do Stróży i bardzo chce zaistnieć na naszym "podwórku", bo w Krakowie mu nie wyszło.

  97 40 Odpowiedz
 • 14 gru 2016

  wystarczyła jedna wizyta Mateusza K., żeby ogłupiać ludzi.. żenada.. jak im nie zimno :P

  88 47 Odpowiedz
 • OKOKI 14 gru 2016

  Poznali się w KOD-zie na jakimś pochodzie
  Był maj i pachniało kwiecie
  On wnuk resortowca krwawego UB-wca
  A ona działaczka w powiecie

  On trzymał szturmówkę bo dostał gotówkę
  Podwójne miał motywacje
  Działaczka z powiatu pokazać chce światu
  Że mafia w powiecie ma racje

  Tak szli w kontredansie dziejowym aliansie
  Skundlone żuliki i szpiedzy
  A Polska im cała na drodze stawała
  Więc pomoc ściągali zza miedzy

  I z tego wszystkiego wiadomo dlaczego
  Powstała KOD-wska zygota
  I tak zmajstrowali bękarta nowego
  Spod znaku sierpa i młota

  Ty Polsko strzeż granic bo pakty są na nic
  Gdy własnych brakuje bagnetów
  Znów strzelców nad Wisłą formować ci przyszło
  Gdy sitwa Polskę ma za nic
  .

  85 44 Odpowiedz
 • 14 gru 2016

  A ja myślałam, że w Myślenicach nikogo nie dosięgnie ta zaraza. A jednak. Należy ludzi szczepieć przeciw głupocie a nie przeciw grypie.

  106 53 Odpowiedz
 • 14 gru 2016

  modlmym siem zblizeniowo moszna wplacac datki

  15 30 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 gru 2016

  Dużo było starych milicjantów i SBeków? PIS chce im zabrać emeryturki to wyszli protestować...

  Bo jak powiedział jeden z nich: "za 2 tys. zł nie jestem w stanie wyżyć "

  https://www.youtube.com/watch?v=2q804lRlbvw

  Beka z KODu!

  88 32 Odpowiedz
 • 15 gru 2016

  Trochę ORMO-wców zapewne było. Pocieszające jest że w temacie na ogólnym forum pod głównym artykułem wszyscy negatywnie komentują to zjawisko.
  Ciekawe że się tutaj nie odezwał żaden z propagandystów tej bandy markos, łukaszek czy prywatnie :)

  60 31 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 gru 2016

  Namnożyło się tych starych milicjantów, ubeków, resortowych dzieci, ormowców w powiecie. Wy zawsze musicie mieć wroga. To go wymyślacie i potęgujecie. 26 lat wolnej Polski, a Wy z komuną walczycie. Nie było Was, gdy prawdziwy bój się toczył podobnie jak Jarosława Kaczyńskiego, to gonicie spóźniony pociąg historii. Wroga Wam Jarek wskazał, Komuniści i złodzieje. Pociągu nie do gonicie. Wałęsy nigdy nie zastąpi Lech Kaczyński, choćbyście pękli z wściekłości. Wątpię, aby resztki prawdziwych ubeków czy ormowców na myślenickim Rynku się demonstrować pojawiły. Okłamujecie sami siebie. Ustawa dezubekizacyjna ( projekt ) jest tak śp...ny, że sam PiS go poprawia. Dotyczył będzie w sumie niewielu niefobitków,bo w 2009 roku PO zgodnie z prawem sprawiedliwość wymierzył. To czysty populizm i okłamywanie siebie i ciemnej pisowskiej mady ( to prawdziwa zaraza ), bo niesprawiedliwości prawdopodobnie z projektu znikną po słusznych protestach. Tyle o starym systemie. Protest dotyczył faktu, że PiS PRL- przyewraca przy pomocy peerelowskiego prokuratoriotrowicza. PodTeteską znaleźli się obrońcy demokracji. A skoro uważacie, ż to sbecy, to tym gorzej dla was, bo PiS niszczy demokrację, a bronią jej także sbecy.

  45 55 Odpowiedz
 • 15 gru 2016

  Otumanił to was ale pis i jego ''bohater'' Piotrowicz.... Wole KOD niż zdrajców z pisu

  47 76 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 gru 2016

  Dostali błogosławieństwo od zbrodniarza stefana m. to przyszli. Do granic otumanieni i zmanipulowani ludzie.

  45 29 Odpowiedz
 • 16 gru 2016

  pis-iorki wprowadziły dojną zmianę to teraz drżą ze strachu, że się to komuś nie podoba i ma inne zdanie, no i najlepsze, że mówicie o innych, że są otumanieni i bez własnego rozumu natomiast wy "światli i mądrzy" co wam wódz nakaże robicie bez szemrania, hitlerowcy też mieli jednego wodza i WALCZYLI, jak to się skończyło wszyscy wiedzą

  26 37 Odpowiedz
 • 16 gru 2016

  Gminne piekiełko ,, Pisiorki,,-- płacą wam za ten paskudny hejt czy robicie to w imię chrześcijańskiej miłości i tradycyjnego łamania się opłatkiem? . Nie wolno już protestować ? Jak ktoś protestuje to już na pewno: ubek esbek Żyd Niemiec (napisałbym- niepotrzebne skreślić ale dla Was wszystkie na raz pasują). Popatrzcie sobie, zamiast obrażać, na zdjęcia rozpoznajcie ludzi popatrzcie kto zacz i czym w życiu się zajmował. Miesięcznice cacy protesty w Myślenicach bee? Czarne -białe . No to pomyślcie , kto wami rządzi w centrum- taki zuch co go nawet nie aresztowali w stanie wojennym (może był swój ?), ale miał gorzej niż ci co byli aresztowani !!!(według relacji tegoż zucha,cytat lekko zmieniony, ,, zapytali mnie czy chcę być aresztowany to powiedziałem , że nie chcę no i mnie zostawili w spokoju ,, oczywiście pod rękę z komunistycznym prokuratorem P( ps Stasiu wallenrod alias cyniczny uśmiech + twarz reformy wymiaru sprawiedliwości). Gdzie pisiorki byliście w 80 a potem w grudniu 81 i dalej w czasie kiedy trzeba było chociaż bibułę i książki do Myślenic przerzucić. A później przy wyborach czerwcowych, które wciągnęły solidarność do otwartej polityki, i trzeba było w dniu wyborów choćby ulotki od rana rozdawać plakaty wieszać , cośkolwiek zaryzykować, gdzie byli dzisiejsi wodzowie również miejscowi-- w domu szykowali się do skoku ? Na kasę chyba . Pamiętam te czasy młodzi byliśmy , byli z nami tacy co nawet pośrednio w politykę się teraz nie bawią. A nieodżałowany Stachu plakaty wydawał i mówił uważajcie chłopcy. Zgroza zgroza.

  29 31 Odpowiedz
 • 16 gru 2016

  FilipA nie kibicuję ani pis ani temu tworowi któremu przyklaskujesz a mimo wszystko współczuję Ci i to tak szczerze .... kodziarzom nic juz nie pomoże zatracili się w tym bełkocie do końca.... pisowcy w drugą stronę wszyscy jesteście ślepi głusi i otumanieni jednym słowem marionetki.....

  19 13 Odpowiedz
 • 16 gru 2016

  Filip masz 100% racji.Dla pisiorów jest tak przyjęte że kto nie z nimi to albo żyd albo z lewicy lub gorszy sort. Zresztą o tym gorszym sorcie już gadali wiec wszystko jasne. Ja nie popieram lewicy i jest mi do niej dalej niż do pisu ale otumanić to się nie dam. Robią to co na Wegrzech i na Białorusi. Wprowadzają cenzure w mediach . Naprawde odbije się to na nas wszytkich.

  18 19 Odpowiedz
 • 16 gru 2016

  Był na tym wiecu ktoś ze strajku w Pemodzie?

  9 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 gru 2016

  ludzie, którzy w stanie wojennym pałowali i skazywali robotników oraz ich potomkowe krzyczą teraz najgłośniej przeciw powrotowi PRL-u. to jest paranoja i obłudna manipulacja. przyłączając się do ich krzyków i protestów pokazujecie że brak wam wiedzy czym był PRL dla zwykłych ludzi, lub poprostu żyło się wam wybranym wówczas lepiej, a teraz chodzi tylko o to by robić zamęt. obrońcy demokracji od siedmiu boleści. wasza demokracja to wasze koryto.

  16 14 Odpowiedz
  • 16 gru 2016

   dziecko nie zabieraj głosu w sprawach o których nie masz pojęcia, Kryże, Piotrowicz, dowiedz się kim byli i teraz kim są

   13 7 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    17 gru 2016

    towarzyszu, wam jak widać nawyk ograniczania innym wypowiedzi pozostał a teraz chcecie kogoś pouczać? coś wam się chyba w główce pomieszało.

    8 8 Odpowiedz
    • 17 gru 2016

     oj dziecko to, że u ciebie w domu mówiło się do wszystkich per towarzyszu to nie znaczy że wszyscy są twoimi tow. jak piszesz do mnie to zwracaj się proszę pana, po prostu kultura wymaga do niezabierania głosu w spawach o których nie ma się zielonego pojęcia, a z twoich postów wynika, że umiesz tylko krzyczeć, obrażać, tak jak i inni pisowcy

     8 8 Odpowiedz
 • 16 gru 2016

  W odpowiedzi do anel 02 do kodu mi daleko ( ten pajac w mundurze opowiadający , że stan wojenny to taka fajna przygoda na ich mitingu to po prostu kompromitacja, a do lewicy w szczególności skąd wniosek, że komuś kibicuję (przyklaskuję? Raczej chciałem zwrócić uwagę na prawo do wyrażania poglądów co jest filarem demokracji. Popatrzcie sobie jak z tego przywileju korzystają w USA (w każdej mieścinie dziesiątki ludzi z tablicami, transparentami i nikt nie śmie im tego odebrać.) To również strach i pytanie gdzie zmierzamy

  Trochę nie w temacie , ale coś w tym jest --w tym momencie oglądam telewizję a tam Jacek Kurski z błyszczącymi oczami odbiera betlejemskie światło pokoju od harcerzy. Biedni harcerze wmanewrowani przez pisiorków w świat propagandy może nie wiedzą , że o ich wartości chrześcijańskie w TV oczywiście będzie dbał ten sam Jacek co na salonach pokazuje się z 3 narzeczoną odstawiwszy ślubną z 3 dzieci , ten sam co lubi przycisnąć furą za karetką 200 km /h , a w telewizję umiejętnie wcisnął i kreuje na gwiazdę tak tak tę kandydatkę SLD śliczną ogórkową . I o rany toż to rodzony brat tego Jarosława Kurskiego co robi za vice naczelnego, o Boże, w jaskini diabła na niemieckim wikcie czyli Gazecie Wyborczej !!!

  12 9 Odpowiedz
 • 16 gru 2016

  PiS małymi kroczkami ogranicza swobody obywatelskie, wrzeszcząc przy tym głośno że przecież mamy demokrację i najezdżając w Wiadomosciach TVP na ludzi głoszących inne poglądy, nota bene też nie świętych. PiS toczy cichą, bardzo niebezpieczną i szkodliwą walkę przeciw polskiemu społeczeństwu grając przy tym Janosika.

  20 18 Odpowiedz
 • 16 gru 2016

  Hej wielcy i światli pis-iorkowie, rzucam wam wyzwanie, pokażcie,że nie jesteście tylko internetowymi napinaczami, sprawdzimy wolność i demokrację, waszą i naszą, dwie demonstracje, jedna opozycji (do wyboru: SLD,PSL,PO,Nowoczesna,KOD itp) wejdę w tłum i krzyknę np. "Donald to menda" a potem ktoś z was (może się znajdzie taki z jajami) na miesięcznicy w tłumie krzyknie "Jarosław to menda", kto przeżyje ten wygrywa

  11 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 gru 2016

  Jeżeli na tym ma polegać wolność słowa to życzę dużo zdrowia.Wiem że to musi być stresujące gdy teraz trzeba będzie zacząć oszczędzać bo w rodzinie zmniejszy się emeryturka.Najpiękniejsza w zeszłym tygodniu była wypowiedź jednego ze "starszych panów" który powiedział-jak żyć za 2 tysiące?
  Zapytaj tych których pałowałeś,oni ci powiedzą.

  12 11 Odpowiedz
 • 17 gru 2016

  Krowka ty jesteś z byłej opozycji przeciw komuchom? której? Bo w pisie to ze świecą ich szukać, ano jest ze dwóch, ten co spał do południa jak obecni koledzy skazywali i przesladowali opozycję, no i ten co rozwala nam armię (ruski szpion?)

  10 7 Odpowiedz
 • 17 gru 2016

  Nie trzeba było długo czekać.
  Demokracja wg. dojnej zmiany.
  Pis wyprowadza na ulice policję przeciwko obywatelom.

  https://www.youtube.com/watch?v=0Bm1cMF6eKg

  12 12 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   17 gru 2016

   Ty masz ludzi za debili?
   To ma być wyprowadzenie policji przeciw obywatelom?
   Chociaż jak według niektórych stan wojenny był kulturalnym wydarzeniem ....
   Wiesz dlaczego nienawidzę SBków ?Bo zamiast uderzyć sie w piersi za służbę w obronie okupanta dalej podnoszą głowę i głos mając sie za bohaterów.Dalej uważają że robili słusznie i to oni bronią demokracji ?Nie prowokujcie ludzi bo wreszcie nie wytrzymają i zrobią to co powinni zrobić w 1989 roku?

   15 8 Odpowiedz
 • 17 gru 2016
  krowka123 napisał/a:

  Ty masz ludzi za debili?
  To ma być wyprowadzenie policji przeciw obywatelom?
  Chociaż jak według niektórych stan wojenny był kulturalnym wydarzeniem ....
  Wiesz dlaczego nienawidzę SBków ?Bo zamiast uderzyć sie w piersi za służbę w obronie okupanta dalej podnoszą głowę i głos mając sie za bohaterów.Dalej uważają że robili słusznie i to oni bronią demokracji ?Nie prowokujcie ludzi bo wreszcie nie wytrzymają i zrobią to co powinni zrobić w 1989 roku?

  Których sb-ekow nie nawidzisz? bo przecierz Piotrowiczow, Kryzych etc. musisz kochać, tak jak nakazuje prezes. No i krowka, nie strasz, nie strasz bo sie zes....., nie bądź taka pewna co ludzie zrobią bo się może okazać, że właśnie tacy jak ty co dużo krzyczą mają najwięcej brudu za paznokciami

  7 8 Odpowiedz
 • OKOKI 17 gru 2016

  Jednym z założycieli KOD-u jest Krzysztof Łoziński. Prowadził lewacki portal „Kontrateksty” razem z Piotrem Rachtanem i Stefanem Bratkowskim, na łamach którego wyszydzał i obrażał Polaków, polski patriotyzm oraz religię katolicką

  Stefan Bratkowski – żydowski komunista, w okresie stalinizmu członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, członek egzekutywy PZPR. Założyciel Gazety Wyborczej i spółki Agora.

  Córka Bartkowskiego, Katarzyna Bratkowska – zadeklarowana komunistka, zwolenniczka Józefa Stalina. Propagatorka gender, aborcji i pederastii. W 2011 roku wystawiała północnokoreańskie opery autorstwa Kim Ir Sena. Organizatorka corocznej „Manify”, wraz z żydówkami i feministkami Szczuką oraz Graff.

  Piotr Rachtan – pochodzenie żydowskie. Rachtan w roku 1968 podobnie jak Łoziński zajmował się rozprowadzaniem ulotek nawołujących do protestów w obronie komunistów pochodzenia żydowskiego. Bliski współpracownik Adama Michnika oraz grupy tzw. Komandosów.

  Walter Chełstowski – jeden z założycieli KOD. Syn komunistycznych propagandystów – Jolanty i Stanisława Chełstowskich, redaktorów tygodnika „Po prostu”

  Agnieszka Holland – reżyserka teatralna i filmowa pochodzenia żydowskiego. Córka bolszewika i syjonisty Henryka Hollanda. Jest obecnie członkinią rady Fundacji Stefana Batorego, należącej do Sorosa. Holland znana jest ze swoich antypolskich wypowiedzi oraz notorycznego opluwania polskiego patriotyzmu.

  Marcin Święcicki – „wzorowy” demokrata, członek Związku Młodzieży Socjalistycznej, Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Członek Komitetu Centralnego PZPR oraz sekretarz KC.

  Karol Modzelewski – właściwie Cyryl Budniewicz, urodzony w Moskwie żydowski komunista, członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

  Michał Komar – współpracownik „Komandosów”. Ojciec Wacław Komar – nazwisko prawdziwe Mendel Kossoj – żydowski bolszewik, syjonista. Morderca pracujący dla Komunistycznej Partii Polski. Członek syjonistycznej organizacji Haszomer Hacair.

  Wanda Nowicka – feministka, działaczka lewackiej partii Ruch Palikota, Europa Plus a obecnie Zjednoczona Lewica. Matka Michała i Floriana Nowickich, dwóch działaczy organizacji skrajnie lewicowych i komunistycznych. Nowicka znajduje się na liście płacowej przemysłu aborcyjnego.

  Jan Tomasz Gross – żydowski polonofob, uczestnik rozruchów marca 1968. Znany z zakłamywania historii i powielania kłamstw na temat udziału Polaków w pogromie w Jedwabnym.

  Jan Tomasz Gross jest synem Zygmunta i Hanny Grossów

  Aleksander Smolar – żydowski komunista, członek Związku Młodzieży Polskiej, Związku Młodzieży Socjalistycznej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. II sekretarz komitetu PZPR . Członek grupy komandosów

  Szymon Gutkowski – członek zarządu Fundacji im. S. Batorego, w 1991 roku współpracownik Jacka Kuronia (Izaak Kordblum). Doradca instytucji finansowych w byłych republikach radzieckich. Realizator Programu Powszechnej Prywatyzacji, czyt. zniszczenia ponad 500 polskich zakładów pracy

  Tomasz Cimoszewicz – syn Włodzimierza Cimoszewicza, członka Związku Młodzieży Socjalistycznej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, tajnego współpracownika wywiadu PRL-u o pseudonimie „Carex”

  Ryszard Kalisz – członek Socjalistycznego Związku Studentów Polskich oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Kalisz jest etatowym uczestnikiem parad zboczeńców i innych tego typu spędów.

  Kamila Gasiuk-Pihowicz – polska prawniczka, rzecznik prasowy partii .Nowoczesna. W przeszłości członkini Stowarzyszenia Młode Centrum, finansowanego przez różnorakie zagraniczne fundacje, którego przewodniczącym był już wcześniej przeze mnie wspomniany Szymon Gutkowski, członek zarządu Fundacji Stefana Batorego, należącej do Sorosa.

  Marek Borowski – nazwisko prawdziwe Berman – żydowski komunista, członek PZRP-u oraz Związku Młodzieży Socjalistycznej. Marek Borowski (Berman) jest synem Wiktora Borowskiego (Aarona Bermana), żydowskiego bolszewika, członka Komunistycznej Partii Polski oraz Komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej.

  Monika Płatek – feministka, propagatorka gender i pederastii. Członkini rady programowej fundacji Panoptykon. Fundacja ta jest finansowana przez Fundację im. S. Batorego oraz Instytut Społeczeństwa Otwartego należące do …. George Sorosa.

  Jeden z założycieli KOD-u jest także Radomir Szumełda – polityk PO, zadeklarowany pederasta

  Agnieszka Pomaska na antenie Al Jazeery razem z niejakim Grzegorzem Makowskim, członkiem … Fundacji Stefana Batorego przejęta była troską o upadającą polską demokracje.
  To jest KOD -owska banda.

  16 13 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   17 gru 2016

   Pierdoła Wybiórcza z Ciebie jest. Podaj wszystkie nazwiska z Rady Fundacji im. Stefana Batorego. Kaczyńscy przy nich to pikusie. Nacisk położyłeś na żydowskie pochodzenie i komunistyczną przeszłość, aby Krówki 123 nienawidziły sbeków i resortowe dzieci. Ta fundacja gromadzi wybitne umysły i robi wiele dobrego dla rozwoju demokracji w Polsce od wielu lat. Teraz PiS zadbał, aby stała się przdatniejsza, bo niszczy demokrację z takim trudem budowaną.

   9 10 Odpowiedz
   • OKOKI 17 gru 2016

    Ja nie pisze tutaj o fundacji im.J Batorego i jej nie krytykuje ,tylko i założycielach KOD-u pierdoło.

    5 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 gru 2016

  WKibic od krówki to może się o.... bo krówka nie ma się czego wstydzić i nigdy się nie zeszmaciła wejściem w politykę.Lokalnych pożal sie Boże działaczy czy wójtów ma gdzieś a za przegranych którzy nie mogą pogodzić się z porażką jako katoliczka może tylko modlić się o zdrowie bo w tym wieku o rozum raczej nie wypada(chociaż cuda się zdarzają)
  Ale miałam pisać o czym innym.Po zdemaskowaniu manipulacji ze słynnym rannym pod Sejmem myślałam że nikt nie będzie nowoczesnym Goebbelsem i tego nie puści a jednak się myliłam
  https://www.youtube.com/watch?v=5EnmLY24YyY
  Jednak TTV będąca częścią całej prawdy całą dobę to puściła licząc że część telewidzów nie śledzi internetu a część idiotów i tak łyknie jako prawdę objawioną.Rzuca to jeszcze dodatkowe światło-czy to nie było robione specjalnie pod tą stację?
  Patrząc na ostatnie wydarzenia nachodzi refleksja że obecna pożal sie Boże opozycja wzorem swoich ojców i dziadków doprowadza do rozruchów tuż przed świętami.
  http://kontrowersje.net/byli_my_wiadkami_ostatniego_pierdni_cia_esbecji_a_nie_strza_w_z_aurory

  5 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 gru 2016

  Obrońca demokracji i zwolennik wolnych mediów

  http://wpolityce.pl/polityka/319850-a-to-ci-demokrata-na-manifestacji-kod-general-dukaczewski-symboliczne
  Boże i Ty jeszcze nie grzmisz?
  Tak na marginesie to ile SBków było na etacie w Myślenicach pod koniec komuny?
  Dziadek opowiadał mi że w czasie zaborów było kilku austriackich żandarmów ale to był okupant.Myślę że w wolnym demokratycznym kraju jakim według zebranych tu była PRL powinno być mniej?
  Czy jest więcej takich notek w necie ? Może zacznijmy wklejać?
  http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?idx=P&katalogId=2&subpageKatalogId=2&pageNo=1&nameId=21221&osobaId=40732& ;

  5 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2016

  W czasie każdej rewolucji ujawnia się najgorsza swołocz,najwieksze mendy tak było jest i będzie.
  Wpis o OKOKIm powinien zostać najbardziej chamskim postem roku a jego autor.tu akurat nie ma kategorii ,dno i metr mułu.
  Jeden z największych ch...w na forum napisał"dla ciebie wzorcem kultury jest uśmieszek prezesa na widok bitych ludzi, "
  Gdzie ci bici ludzie?
  Czyżby tutaj?
  https://www.youtube.com/watch?v=kaoHMRh42fw

  2 5 Odpowiedz
  • 19 gru 2016

   Zauważyłem pewną prawidłowość w brudnej polityce i nie piszę tutaj tylko o naszej krajowej. Powielanie schematów typu " faszysci" odnośnie do opozycji jest powszechnie stosowana przez liberalno-post komunistyczne lobby w celu zdyskredytowania działań tychże w celu usunięcia ich od władzy. Zapominają Państwo z obu obozów politycznych że Polska nie była demokracją. Demokrację wprowadziła komuna po 2 Wojnie Światowej na modłę komunizmu który jest najgorszą, znaną formą demokracji. Polska była, jest i będzie Res Publica - Rzeczpospolita Polska. Dla nieobeznanych tłumaczę: Republika Polska.
   Demokracja z definicji jest rządem kasty, większości co powoduje i będzie powodować spory kiedy jedna opcja zostaje odsunięty od władzy (mamy tego przykład właśnie teraz).
   Ustrój demokratyczny tym właśnie różni się od republikanizmu. Już od starożytności zwolennicy tego nurtu filozoficznego wskazują, że demokracja może być także formą tyranii, jeśli jest traktowana jedynie jako rządy większości. Większość może wtedy zadecydować o naruszeniu praw mniejszości. Republikanie wskazują więc, że demokratyczna władza musi funkcjonować w ramach prawnych. To rządy prawa, a nie rządy większości powinny być naczelną zasadą ustrojową.
   Reasumując, niech KODy, Nowoczesne i inne organizacje protestujące PiS zaczną się edukować czym jest demokracja bo tak naprawdę to teraz protestują przeciwko niej. W demokracji wybiera większość i to ich przedstawiciele "rządzą". A to że zmieniają prawo na własną modłę, co nie podoba się odsunięty od władzy to właśnie gwarant demokracji. To że jest to "demokracja utracona", to jest jedynie wina braku poparcia dla przegranej frakcji. Nie ma waszej i naszej demokracji. Większość wybiera, większość decyduje takie są realia. "Fajnie" bylo demokratyzować jak się było przez lata u władzy i ustalało się prawo pod siebie, "niefajnie" jest teraz kiedy to inna większość robi to samo pod swoich co nie jest wygodne dla przegranych więc protestują.
   Taka jest demokracja a innymi słowy, kij ma zawsze dwa końce. I nie zawsze na którymś końcu wisi marchewka.

   3 3 Odpowiedz
 • 19 gru 2016

  pozwolę sobie trochę dołożyć do tego co nieco jednostronnego postu

  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Zauważyłem pewną prawidłowość w brudnej polityce i nie piszę tutaj tylko o naszej krajowej. Powielanie schematów typu " faszysci" odnośnie do opozycji jest powszechnie stosowana przez liberalno-post komunistyczne lobby w celu zdyskredytowania działań tychże (...)

  a także powielanie schematów typu "komuchy" "ubeki" odnośnie do opozycji jest powszechnie stosowana przez prawicowo-neo faszystowskie lobby w celu zdyskredytowania działań tychże

  a jeśli chodzi o republikanizm to fajnie zerżnąłeś z wikipedii to twoje:" Już od starożytności zwolennicy tego nurtu filozoficznego wskazują, że demokracja może być także formą tyranii, jeśli jest traktowana jedynie jako rządy większości. Większość może wtedy zadecydować o naruszeniu praw mniejszości. Republikanie wskazują więc, że demokratyczna władza musi funkcjonować w ramach prawnych. To rządy prawa, a nie rządy większości powinny być naczelną zasadą ustrojową."
  a to wikipedia: "Już od starożytności zwolennicy republikanizmu są jednak często krytycznie nastawieni do demokracji. Republikanie wskazują, że demokracja może być także formą tyranii, jeśli jest traktowana jedynie jako rządy większości. Większość może wtedy zadecydować o naruszeniu praw mniejszości. Republikanie wskazują więc, że demokratyczna władza musi funkcjonować w ramach prawnych. To rządy prawa, a nie rządy większości powinny być naczelną zasadą ustrojową."

  republikanizm, to jednak utopia "To rządy prawa, a nie rządy większości powinny być naczelną zasadą ustrojową." przecież to prawo większość stanowi więc i tak są rządy większości
  a demokracja jak zapewne wiesz to "demos kratos" rządy ludu, czyli większości, a że jedynie krowa nie zmienia poglądów to ta większość może się zmieniać więc: "Reasumując, niech KODy, Nowoczesne i inne organizacje protestujące PiS zaczną się edukować czym jest demokracja bo tak naprawdę to teraz protestują przeciwko niej. W demokracji wybiera większość i to ich przedstawiciele "rządzą". niech pis i ci co to ich popierają zacznie się edukować czym jest demokracja bo za chwilę mogą być w mniejszości i wtedy znikąd pomocy

  1 Odpowiedz
  • 19 gru 2016

   Byłem pewien że "Wikipedia" zostanie mi wytknięta, umyślnie wykorzystałem ten fragment tekstu zmieniając pierwsze zdanie. Widzisz, sam sięgnąłeś po definicję Demokracji co cieszy. Z drugiej jednak strony widać olbrzymie braki w wiedzy powszechnej, żeby nie napisać w wiedzy o społeczeństwie skoro sięgasz do Wikipedii...
   Wracając do meritum, większość to większość i wybrała demokratycznie nowy rząd. Nawoływanie do dymisji tegoż lub też do puczu zakrawa na fałszywy populizm i zapędy dyktatorskie (nasza prawda najmojsza)
   Republika mój drogi Oportunisto to taki twór w którym prawo stanowi trzon na którym opiera się państwo. Ostatnią działającą na świecie republiką są Stany Zjednoczone które ostatnio pięknie pokazały gdzie mają demokrację i ciągłe ataki na podwaliny tej Republiki która dla nich stanowi Konstytucja. Niestety dzięki ponad piedziesiecioletnej "demokracji" z naszej rodzimej, pierwotnej Konstytucji zostało niewiele ponieważ każdy demokratycznie wybrany rząd zmieniał jak jak chciał o czym pisałem powyżej. Czyli, nie podnosi się larum kiedy to my zmieniamy Konstytucję czy personalna w TK. Podnosi się dopiero wtedy gdy zmienia się na naszą niekorzyść. Teraz rozumiesz?
   Republika nie jest wygodnym systemem bo ogranicza władze prezydenta, rządu, Sejmu i Senatu. Myślę że nie muszę tego tłumaczyć. Jest niewielu polityków w naszym kraju którzy myślą tak jak ja, zapytasz dlaczego? Bo republika działa jak biznes. Firma działa na odgórnie ustalonych zasadach które każdy pracownik powinien znać, swoje obowiązki prawa i przywileje. Większość pracowników nie jest w stanie wpłynąć na przykład na kierunek produkcji czy zmianę branży w której działa firma lub co gorsza, głosować za tym aby firmę przejął obcy kapitał lub dyktował warunki produkcji. Nie będę się rozpisywał myślę że zrozumiesz.
   Najlepszy przykład demokratycznej dyktatury masz na naszym własnym podwórku i nie narzekam a przeszkadza Ci PiS na szczeblu krajowym.
   Brak ustalonego prawa, obowiązku, odpowiedzialności i konsekwencji to jest właśnie demokracja-robimy co chcemy, wybrała nas większość i mogą nam teraz skoczyć.
   Jeżeli tego nie zrozumiesz Ty i cała reszta społeczeństwa to każdy następny "rzad" będzie robił dalej to samo co robiło PPS, PZPR, Solidarność, PO, PiS czy Nowoczesne i KOD'Y.
   Cytując klasyka: [...]"Czasy się zmieniają a Pan ciągle w komisjach"[...]

   2 2 Odpowiedz
   • 20 gru 2016

    te olbrzymie braki w wiedzy powszechnej niestety ale u ciebie wychodzą bo to ty sięgnąłeś do wikipedii kopiując całe zdanie i udając,że to twoje, przynajmniej w cudzysłów było to dać, teraz to oczywiście można pisać, że to umyślnie, celowo, tylko kto w to uwierzy? a po definicję demokracji można też sięgać do innych źródeł, nie tylko wikipedia istnieje (choć dla ciebie pewnie tylko) a jak to ująłeś, wracając do meritum sprawy trochę się zaczynasz gubić, piszesz "Zapominają Państwo z obu obozów politycznych że Polska nie była demokracją. Demokrację wprowadziła komuna po 2 Wojnie Światowej na modłę komunizmu który jest najgorszą, znaną formą demokracji. Polska była, jest i będzie Res Publica - Rzeczpospolita Polska. Dla nieobeznanych tłumaczę: Republika Polska. " a w następnym poście "większość to większość i wybrała demokratycznie nowy rząd. Nawoływanie do dymisji tegoż lub też do puczu zakrawa na fałszywy populizm i zapędy dyktatorskie (nasza prawda najmojsza)" jeżeli Polska nie jest demokracją to jak demokratycznie może wybierać, a ta republika niestety działa jak demokracja, inaczej się tylko pisze " Republikanie wskazują więc, że demokratyczna władza musi funkcjonować w ramach prawnych. To rządy prawa, a nie rządy większości powinny być naczelną zasadą ustrojową." te ramy prawne ustala większość, w twych ukochanych stanach raz demokraci a raz republikanie, "Republika (...) to taki twór w którym prawo stanowi trzon na którym opiera się państwo. " demokracja to też taki twór w którym prawo stanowi trzon na którym opiera się państwo, a jak ktoś (pis) ten trzon próbuje zmienić (nielegalnie) to większość może tego prezesa/ktosia powstrzymać "Jest niewielu polityków w naszym kraju którzy myślą tak jak ja, zapytasz dlaczego? " dlatego, że amerykański ustrój w Polsce się nie sprawdzi, nie ta historia, nie ta mentalność, więc po co się zajmować utopią?

    1 Odpowiedz
    • 20 gru 2016

     A kto powiedział że nie? Dlaczego nikt nie zmienia systemu? Skoro taki dobry to dlaczego teraz pluje się na PiS?
     Szkopuł tkwi w tym że u nas w kraju prawa praktycznie nie ma: Policja jest bardziej ograniczona niż uprzywilejowana to raz, przestępca ma większe prawa niz jego ofiarą to dwa (choćby zakaz publikacji danych i wizerunku przestepcy) a sami politycy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za pełniące funkcje to trzy. O sadach nawet nie wspomnę bo każdy wie jak jest. Rzeczpospolitą zaczęto ograbiać z prawa juz od 1918 roku a została bezprawną demokracją po 1945 roku. Niestety Krówka123 ma całkowitą rację - polską inteligencję spacyfikowano lub zmuszono do emigracji a do "władz" wybrano proletariuszy którym nakazano tropić i likwidować tych którzy mieli jeszcze wiedzę i możliwości przywrócenia Rzeczpospolitej z przed wojny. Sami później napisali historię powojenną, opluwajac bohaterów a wychwalajac zasługi jedynie słusznej frakcji i ich aparatczyków. Tych co mieli inne zdanie ogrzewali światłem z lampy przez dnie i noce aż Ci zmienili zdanie i podpisali kwit.
     Później, w Polsce Ludowej zapanowała demokracja której teraz tak zawzięcie bronią synowie i wnuki tych którzy się zasłużyli w obronie socjalizmu. Tęskno im do tej socjal-demokracji w której wszyscy mieli dobrze a oni najlepiej.

     2 4 Odpowiedz
     • 21 gru 2016

      System jest dobry, tylko ludzie niestety nie i ich należy wymieniać (np.prezes) a z pluciem to troszeczkę pamięć chyba szwankuje, od zawsze ludzie pluli na władzę, pis całe 8 lat pluł na po i Tuska, no i z policją to dobrze , że ograniczona, nie chciałbym szeryfow jak w twoich ulubionych stanach , najpierw strzelających a potem pytajacych kto zacz, a z racją krówki, cóż, inteligencji przedwojennej nie ma, więc i krowka i ty i my wszyscy jesteśmy proletariuszami, na nic wypieranie sie tego, a i ty żyjąc w prl sluzyles (nauką, pracą itp), więc nie pisz oni ale my, chyba, że jesteś młodym szczylem no to wtedy jako syn i wnuk komuchow z PRL

      2 Odpowiedz
      • 23 gru 2016

       System nie jest dobry dlatego musi być zmieniony. To tak jak z zębami, kiedy zignorujesz próchnicę, zniszczy Ci je od środka i trzeba leczyć kanałowo lub wyrwać. W 89tym trzeba było zatrudnić dentystę a nie zasiadać do Okrągłego Stołu a dziś mielibyśmy piękne, zdrowe zęby a nie którąś tam z kolei protezę. Pomyśl o tym.

       1 Odpowiedz
 • 19 gru 2016

  no i jeszcze krówka, pisanie przez ciebie o kimś "największy ch.." to oczywiście pełna kultura, język wyższych pisowskich sfer, pierwszy sort, gratuluję samouwielbienia

  1 1 Odpowiedz
 • 20 gru 2016
  krowka123 napisał/a:

  A czy kulturalny człowiek napisałby cos takiego?
  Powtórzę coś takiego napisze tylko wyjątkowy .....

  a czytałaś może wpis okokiego? obrażanie ludzi z imienia i nazwiska to wasza pisowska kultura? fakt, może mnie poniosło, ale obraziłem jakiegoś okokiego z mordką tuska, a kto to jest? znasz?
  twoje wpisy też pokazują ile słomy ci z butów wyłazi jak obrażasz jakiegoś tam "oportunistę", ale kto to jest? jakiś zlepek liter, ale pisanie np: "Wanda Nowicka (...) znajduje się na liście płacowej przemysłu aborcyjnego" albo " Radomir Szumełda – polityk PO, zadeklarowany pederasta" czy też " Kalisz jest etatowym uczestnikiem parad zboczeńców i innych tego typu spędów." ," wraz z żydówkami i feministkami Szczuką oraz Graff" to jest normalne? może wśród pisowskich moherów tak

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 gru 2016

  Oportunista napisał wcześniej-....które wypisujesz pewnie pod okiem żydowskiego króla wiszącego na krzyżu w twojej zapchlonej dziurze, jutro będziesz wychwalał śpiewem pod niebiosa żydowską dziewicę, która urodziła tego żydowskiego króla pod czułą opieką swego żydowskiego męża/konkubenta?, będziesz kłaniał się żydowskim świętym apostołom."
  Tego niestety nie da się obronić i to tobie wychodzi słoma z butów,tym wpisem obrażasz wszystkich
  wierzących.Chrześcijanin powinien wybaczać ale warunkiem wybaczenia jest żal i naprawa krzywdy ty.Tutaj tego nie ma więc po raz kolejny powtórzę jak ktoś piszący coś takiego może uważać się za kulturalnego człowieka?Krówce też czasami puszczają nerwy ale trzeba umiaru mociumpanie.
  Po 1945 chamstwo dzięki czołgom t-34 weszło na salony i pozostało dzięki Magdalence tam do dzisiaj.

  3 3 Odpowiedz
  • 21 gru 2016

   Krówka nie rozsmieszaj mnie, ty jesteś chrzescijanka? Chyba z kościoła chrzczonego jabola, INRI Iezus Nazarenus Rex Iudaeorum (Jezus Nazarejczyk Król Żydów) to było na krzyżu, Matka Jezusa zawsze dziewica, niepokalanie poczela syna pod opieką Jakuba (nie jest dowiedzione czy byli małżeństwem czy tez nie) a uczniowie to też raczej z apaczow się nie wywodzili, więc dziecko jak chcesz być chrzescijanka to zagłęb się w biblię a nie w słowa oj.dyrektora, obrazajac bezmyslnie żydów obraża się Boga

   3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 gru 2016

  Koalicja obrony SBckich przywilejów walczy jak lew a Ksiądz Popiełuszko się w grobie przewraca.Na miły Bóg doczekać czasów że Rulewski w Senacie broni SBków i ich przywilejów emerytalnych?Czy za to ginęli ludzie w 1970,1976 ,1981 i w całym okresie stanu wojennego??

  2 4 Odpowiedz
  • 20 gru 2016

   Dobra - przyznam się, popieram opozycję bo jestem lewakiem, UBekiem i SBekiem.

   Przyznaję się, bo jest mi przykro patrzeć na to jak się kompromitujecie.
   W latach 70-tych nie było mnie jeszcze na świecie. Jestem SBekiem - bo tak prezes Kaczyński kazał Wam nas nazywać. Wy musicie w ciemno wszystko bezrozumnie małpować. Jestem takim samym SBkiem jak Frasyniuk czy legenda krakowskiej Solidarności Edward Nowak. Takich ludzi po tej stronie jest znacznie więcej niż ta dwójka. Nie przepadam za Maciejem Maleńczukiem ale to kolejny człowiek z lokalnego podwórka, którego historię zna wielu z nas. On także polityce PiS mówi stanowcze - NIE. Wszyscy oni byli represjonowani w latach 70tych lub 80 tych. Odbywali karę więzienia podobnie jak każdy znaczący opozycjonista...

   ..UPS chyba popełniłem gafę - czy Kaczyńscy byli internowani ? Dlaczego ?

   ..New Bolek ? Kto wie?

   https://www.facebook.com/MaciejMalenczukOfficial/?fref=ts

   3 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon
Myślenice 19

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon

Dwaj mieszkańcy gminy Myślenice w wieku 21 i 18 lat usłyszeli zarzuty i trafili za kratki, po tym jak pobili kolegę pięściami i kastetem, aby zabrać mu portfel i telefon Był wieczór 17 stycznia, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zgłosił się 17-letni mieszkaniec Sułkowic. Okazało się, że dzień wcześniej jego dwaj koledzy, z którymi...

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?
Myślenice 53

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?

Trwają rozmowy burmistrza z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 na Chełmie i nr 5 na Dolnym Przedmieściu. Ich tematem ma być zamknięcie tych placówek z dniem 1 września 2020 roku O planach związanych z zamknięciem szkół podstawowych na Chełmie i na Dolnym Przedmieściu informujecie od kilku dni. Do tej pory odbyły się zebrania z rodzicami ucz...

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście
Myślenice 59

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście

Pięć kursów dziennie po pętli od Jasienicy przez Bysinę, centrum Myślenic, po Dolne Przedmieście i ponownie przez Górne Przedmieście, Bysinę i Jasienicę - to trasa linii miejskiej, jaką dzisiaj zainaugurowała gmina Wystartowała pilotażowa linia miejska, w ramach której kursować będzie bus. Wystartuje w Jasienicy, następnie pojedzie przez Bysinę, G...

Co roku idą na rekord. WOŚP w Myślenicach zebrał ponad 205 tys. zł
Społeczeństwo 14

Co roku idą na rekord. WOŚP w Myślenicach zebrał ponad 205 tys. zł

„To jest niewyobrażalne! Myślenice są naprawdę wielkie. Znów mamy REKORD i to jaki!” – piszą organizatorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Myśleniczanie wrzucili do puszek z czerwonymi serduszkami ponad 205 tys. zł WOŚP 2020 pod hasłem "Wiatr w żagle" idzie na rekord. Zarówno w skali kraju jak i lokalnie, ponieważ w tym roku myśleniczanie z...

Nie czekaj - ratuj. Mówią uczennice II LO w Myślenicach
Edukacja 0

Nie czekaj - ratuj. Mówią uczennice II LO w Myślenicach

Projekt społeczny realizowany w ramach olimpiady polega na przeprowadzeniu szeregu akcji związanych z tematyką pierwszej pomocy, które mają na celu uświadomienie mieszkańcom regionu jak ważna jest szybka reakcja w przypadku zagrożenia życia. - Staramy się zachęcić ludzi poprzez szkolenia, media społecznościowe do podjęcia w odpowiednim przypadku d...